Традиційна та без шкоди для фігури: рецепти Великодніх пасок, які вийдуть у всіх

Випікання великодніх пасок для мене асоціювалося завжди з чимось дуже важким і відповідальним.

Тут і тісто правильне треба замісити, і слідкувати, щоб воно не згоріло, і з форми, щоб витяглося, і шапочка, щоб рівна і не крива була. Таких «і-і-і» в мене було достатньо.

Але минулого року я вперше спробувала самостійно спекти паску. Закрилася на кухні й вирішила: «Ну все, час, печу паску!»

Скажу по секрету – з будь-якою випічкою я завжди була на «Ви» і пекти її вперше було ну дуже вже страшно.

Якщо про страх можна забути, то про відповідальність - у жодному разі. Випічка любить зібраність та точність.

Отож, переді мною постало багато питань, мабуть, як і перед вами зараз. А як пекти паску? З чого? А якщо не вдасться? Важливо, щоб вона була за рецептом «правильного харчування», бо ж за фігурою треба слідкувати, але ж решта сім’ї не оцінить таку паску. Караул, що робити?

Знайома історія? Думаю, так. Тому  – видихніть і не панікуйте. Я поділюся з вами своїми рецептами двох великодніх пасок: традиційної і для тих, хто слідкує за фігурою.

Запевняю, рецепти перевірені на власному досвіді, і вдаються навіть у тих, хто кухню і випічку оминає далекими стежками. А страхи щодо великодньої випічки розвіяться. 

Традиційна

Інгредієнти:

Опара:

200 мл теплого молока

100 гр борошна

30 гр цукру

10 гр сухих дріжджів швидкодіючих

Тісто:

500 гр борошна

250 гр сухого кисломолочного сиру

130 гр цукру

100 гр вершкового масла

2 яєчні жовтки

2 яйця

10 гр розпушувача

Дрібка солі

Сухофрукти

Спосіб приготування:

Для опари змішайте тепле молоко, цукор, дріжджі та борошно. Перемішайте до однорідної маси без грудочок. Накрийте та відставте у тепле місце. Опара повинна вирости у 3-4 рази.

Для тіста в окремій посудині почніть збивати жовтки з яйцями та дрібкою солі до пишної білої піни. Маса повинна збільшитися вдвічі. Тільки після цього починайте потрохи додавати цукор.

Знову збиваємо. Додайте розпушувач та влийте в опару. Потім з’єднайте масу з  сухим кисломолочним сиром і вимішайте.

Поступово додавайте борошно. Точну кількість сказати не можна. Тут індивідуально. Я написала приблизну кількість. Тісто має бути липке, але при цьому не рідке.

В кінці додаємо вершкове масло. Вимішуємо 15-20 хвилин, накриваємо і відкладаємо на годину у тепле місце.

Через годину висипаємо ще 50-100 гр борошна і додаємо сухофрукти. Перемішуємо, накриваємо і знову на годину у тепле місце.

Руки розтираємо олією, відокремлюємо потрібну кількість тіста і кладемо у форми. Накриваємо харчовою плівкою. Змажте її олією, щоб не прилипла до тіста. Залишаємо тісто у формах на 30 хвилин у теплому місці, щоб воно підійнялося.

Випікати 40 хвилин в розігрітій до 180 градусів духовці. Можна накрити фольгою, щоб не пригоріли. Охолоджувати пасочки на решітці, перевернутими на бік.

Паска без шкоди для фігури

Інгредієнти:

250 гр кисломолочного сиру

4 яйця

160 гр рисового борошна

100 мл молока

2 ч.л. розпушувача

30 гр родзинок

5 гр куркуми

Підсолоджувач за смаком

Спосіб приготування:

Родзинки залити на 10 хвилин гарячою водою. Злити воду, просушити паперовим рушником.

Змішайте кисломолочний сир (краще брати брикетований), яйця та молоко. Гарно вимішайте. А ще краще перебийте погружним блендером до однорідної маси.

Додайте решту інгредієнтів та вимішайте ще раз.  Якщо тісто вийшло занадто рідким додайте ще трішки борошна.

Розливаємо тісто по формах. Відправляємо у розігріту до 180 градусів духовку на 30 хвилин. Перевірте на готовність. Якщо паска спеклась, виключіть піч і залиште випічку ще на 15-20 хвилин у духовці.

Лайфхаки для випічки:

Як начинку для пасок можна використовувати різноманітні горіхи, сухофрукти та навіть мак.

Форми можна використовувати як металеві, силіконові так і паперові. Пам’ятайте, що металеві форми попередньо треба змастити або застелити пергаментом.

Не відкривайте  духовку перші 30 хвилин.

Не витягуйте гарячу випічку з форм. Дайте їй охолонути.

На час для випікання орієнтуйтеся по своїй духовці. Готовність можна перевірити за допомогою дерев’яної палички.

Кисломолочний сир для «правильної» паски краще обирати брикетний, пастоподібний для кращої консистенції тіста.

Паски можна покривати різноманітною глазур’ю: білкова, шоколадна, зефірна. Тут вже справа смаку і вподобань. Те саме стосується і прикрас: кольорові присипки, горіхи, сухофрукти і так далі. Політ вашої фантазії необмежений.

І найважливіше! Випікайте паски завжди з гарним настроєм та любов’ю.

Смачної паски та веселих свят!


14.04.2020 Люся Грибик 6385 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

443
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

911
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413