Оскільки офіційного списку природних чудес світу не існує, найбільш класичним вважається список американської телекомпанії CNN. До природних чудес світу компанія включила Великий каньйон в США, Великий Бар'єрний риф в Австралії, затоку Ріо-де-Жанейро, гору Еверест, Полярне сяйво, вулкан Парикутин в Мексиці і водоспад Вікторія в Замбії.
До список постійно намагаються внести інші приголомшливі місця, наприклад, ініціатива New7Wonders of Nature внесла в нього індонезійський острів Комодо, джунглі Амазонки і водоспад Ігуасу на кордоні Бразилії та Аргентини. Але чудеса існують не тільки в місцях, відомих на весь світ. Forbes.ua розповідає про п'ять маловідомих чудес природи, які варто побачити навіть дуже досвідченим мандрівникам.
Хвилі, що світяться, острів Вадху, Мальдіви
Фото: DazzlingPlaces.tumblr.com |
Уявіть, що ви йдете пляжем, освітленим місячним світлом, і дивитеся, як морські хвилі плещуться об пісок, світяться і переливаються ілюмінацією. Це не сцена з фантастичного фільму, а справжнє природне диво, яке можна спостерігати на острові Вадху (Vaadhoo Island) - одному з Мальдівських островів. Чудо пояснюється тим, що на острові живуть мікроорганізми - планктон, який при контакті з солоною водою вночі починає відбивати місячне світло і світитися яскравим синім світлом.
Міграція метеликів Монарх, околиці містечка Сьєрра-Мадре, Мексика
Фото: kulturologia.ru |
Метелики Монарх не водяться в наших широтах, а живуть переважно в Північній Америці і на півночі Африки. Але коли в Канаді та США холоднішає, вони переміщаються в Мексику, точно так само, як на зиму відлітають у теплі краї птахи.
Мільйони метеликів Монарх обрали для зимівлі околиці містечка Сьєрра-Мадре, що за 60 км від Мехіко-Сіті. За метеликами тут можна спостерігати, катаючись околицями на велосипеді, або ж кіньми, найнявши з місцевих жителів візника.
Розколювання льодовиків, парк "Льодовикова затоку Аляски", Аляска
Фото: wikipedia.org |
Всім, хто сумнівається в існуванні глобальному потеплінні варто поїхати на Аляску в Національний парк "Льодовикова затоку Аляски" (Alaska's Glacier Bay National Park). Місцеві льодовики сформувалися щонайменше 4000 років тому, але "почуваються" зараз значно гірше, ніж раніше. Оглянути всі льодовики і переконатися в тому, що вони стрімко тануть, можна, взявши в парку човен з човнярем. Гори льоду не просто тануть, перетворюючись на воду - перед цим від гір відколюються скелі, формуючи айсберги різних розмірів і химерних форм.
Озеро фламінго, озеро Накуру, Кенія
Фото: en.wikipedia.org |
Зазвичай це озеро настільки щільно вкрите рожевими фламінго, що з боку може здатися, ніби сама вода в озері рожевого кольору. Насправді озеро Накуру (Nakuru) в Кенії привертає до себе фламінго з усієї країни великою кількістю водоростей. Кожен день на озері "пасуться" одночасно кілька тисяч рожевих фламінго. Через це озеро, яке знаходиться за 60 км від Найробі, внесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Торнадо з барракуд, остров Сіпадан, Малайзія
Фото: mermaid-liveaboards.com |
На острів Спідня (Sipadan island) в Малайзії приїжджають з усього світу, щоб поспостерігати за справжніми торнадо з барракуд. Зграї з сотень тисяч цих риб кружляють у воді, формуючи фігури схожі на торнадо.
Поплавати в гігантському торнадо з риби з'їжджаються дайвери з усього світу. Щоправда, жити на острові не можна - уряд ретельно береже барракуд, і відвідувачам дозволяють селитися лише на сусідніх островах.
За матеріалами Forbes.ua