Щорічний рейтинг, упорядкований AIN.UA, грунтується на опитуванні експертів галузі – ангелів, венчурних інвесторів та підприємців. У списку стартапи із найбільшими досягненнями, зокрема, участь у відомих акселераторах (типу Y Combinator), вибухове зростання та великі інвестиції.
3 місце
Mobalytics – аналітична платформа для геймерів
Mobalytics – це кіберспортивний стартап, який аналізує дані про ігрові дії геймера. Визначивши слабкі та сильні сторони, він формує персоналізовані рекомендації й допомагає покращити результати.
Богдан Сучік, Микола Лобанов та ліванець Амін Ісса представили бета-версію своєї технології Mobalytics на TechCrunch Disrupt в Сан-Франциско. Закінчилася ця прем’єра першої історичною перемогою українців на культовому конкурсі.
Свій перший інвестиційний раунд стартап підняв с одразу з шістьма нулями. Almaz Capital, Founders Fund, General Catalyst і GGV Capital вклали в українсько-ліванську технологію $ 2,6 млн.
2 місце
eTachki – онлайн-аукціон вживаних автомобілів
Сервіс дозволяє автовласникам продати автомобіль за 30 хвилин через онлайн-аукціон за максимальну ціну. При цьому продавцеві обіцяють миттєво перерахувати гроші, а оформлення документів бере на себе адміністрація аукціону. Перед продажем автомобілі оглядають експерти eTachki – відділення у компанії є по всій Україні.
Засновники стартапу Сергій Орлов і Олег Скрипниченко. Раніше вони запустили ще один успішний проект – шопінг-клуб modnaKasta.
Компанія TA Ventures інвестувала у eTachki $ 1 млн.
1 місце
Sixa – сервіс для створення віртуального комп’ютера у хмарі
Заснована у 2015 році українцями Євгеном Нечаєвим і Миколою Мінченко, платформа дозволяє користувачам через додаток отримати доступ до потужного комп’ютера у хмарі. Це суттєво економить ресурси і час, адже позбавляє необхідності купувати дороге обладнання. За використання платформи Sixa стягує погодинну оплату.
За 2016 рік команда змогла пройти акселеративну програму Y Combinator і отримати від нього інвестиції у $ 120 тис. $ 300 тис компанія отримала від венчурного фонду TMT Ventures, згодом $ 3,5 млн від каліфорнійського фонду Tandem Capital, українських Digital Future і Horizon Capital.
Основний продукт Sixa знаходиться в стадії відкритого бета-тестування. Крім цього окрема команда стартапу працює ще й над проектом Rivvr, який робить VR-шоломи бездротовими.