ТОП-10 помилок недосвідчених туристів: Як не зіпсувати собі відпустку

 

 

Низка безглуздих помилок, що робляться туристами, може повністю зіпсувати враження від відпустки. Експерти CNN склали список найбільш популярних помилок недосвідчених мандрівників і розповіли про те, як їх уникнути.

 

1. Занадто великий багаж. Чим частіше людина їздить у далекі подорожі, тим менше речей вона складає в свою валізу. Тому що з власного досвіду знає: значна частина речей не використовується на відпочинку взагалі. Статистика говорить, що середній американський турист кладе у валізу як мінімум шість речей, якими ні разу не скористається за час подорожі. Експерти рекомендують дотримуватися простого правила: один предмет гардероба на два дні відпочинку.

 

2. Надмірна кількість сувенірів. Фахівці рекомендують не захоплюватися на відпочинку шопінгом і не купувати речі відразу після того, як вони сподобалися. Тут все просто: велика частина привезених з відпочинку товарів і сувенірів виявляються або неякісними, або марними. І спогади про ці покупки можуть назавжди перекреслити позитив від відпочинку. Рекомендація дуже проста: якщо сподобалася якась річ, потрібно почекати як мінімум два дні. Якщо вона продовжує подобатися так само сильно, як спочатку, тоді й тільки тоді її можна купувати.

 

3. Роумінг. Те, що користувачі називають послугами "міжнародного роумінгу", фінансисти називають "дивідендами для акціонерів". У дійсності ж, голосовий сервіс в далекій країні може не тільки влетіти в копієчку, а й зіпсувати враження від відпочинку через переживання про проблеми на роботі. Вихід один: не підключати роумінг напередодні поїздки.

 

4. Бажання поселитися виключно в центрі міста. Ціни на житло в центральній частині найкрасивіших міст позамежні, а таксисти, коли їх просиш відвезти в історичну частину європейської або азіатській столиці, іноді піднімають тариф в багато разів. Ідеальний варіант - жити за півгодини їзди від центру.

 

5. Туристи регулярно помиляються у термінах купівлі квитків на далекі перельоти. Намагаючись підібрати максимально дешевий квиток, люди купують квитки за кілька місяців до вильоту або, навпаки, в останній момент. Але численні дослідження показують, що оптимальний час для покупки квитків на літаки - за 21 день до вильоту на внутрішніх рейсах і за 34 дні до вильоту за кордон. Правда, сайт CheapAir.com говорить про те, що найдешевші квитки зазвичай продають за 49 днів до вильоту.

 

6. Обмін грошей в аеропорту. Багато хто вважає, що це найбільш вигідний і безпечний спосіб обміняти долари на місцеву валюту. Це не так. Експерти рекомендують шукати обмінники у великих містах.

 

7. Покупка дешевих шльопанців. Багато хто думає: "Я буду в них ходити лише тиждень, і то в країні, де мене ніхто не побачить. Навіщо витрачатися?". А потім під час тривалих прогулянок натирають собі пальці та змушені боротися з набряками ступень.

 

8. Відмова від їжі на вулиці. Більшість туристів позбавляє себе радості спробувати дешеву місцеву вуличну їжу. Особливо, якщо вони вирушили в подорож у країну третього світу. У дійсності ж, майже в 100% випадків боятися нічого: місцеві жителі ще менше люблять отримувати харчове отруєння, ніж туристи. Найпростіший спосіб знайти відмінний фаст-фуд на вулиці та отримати враження від місцевої їжі - стати в чергу до тієї крамниці, біля якої вона найбільша.

 

9. Неповне страхування. Більшість недосвідчених туристів міркує так: "що зі мною може трапитися за цей тиждень? Я буду вести себе акуратно". У дійсності, економія пари десятків доларів може обернутися лікуванням у розмірі до $ 10 тис. Це не той випадок, коли потрібно економити.

 

10. Бажання зробити побільше фотографій. Одержимість фотографуванням - головна "хвороба" сучасних туристів, кажуть експерти. Кожен зроблений знімок, як показують численні дослідження, заважає повною мірою насолодитися побаченими красотами. Крім того, опитування підтверджують, що більшість туристів вкрай рідко переглядає свої 500 фотографій із відпустки.

 

Корреспондент


14.08.2014 909 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466