ТОП-10 найяскравіших сюжетів російського ТБ про Івано-Франківськ (відео)

 

 

 

Події, які висвітлювались та висвітлюються у кожному з випадків, обираються виключно негативні. "Гарячі" теми: мітинги, акції, заворушення, а також питання Коцаби, Правий Сектор, ОУН-УПА, СС “Галичина”.

 

Проаналізувавши випуски телевізійних новин російських ЗМІ, а конкретніше – сюжети, у яких згадується Івано-Франківськ, окреслили найпопулярніші теми, а для підбірки обрали найяскравіші маніпулятивні випадки.

 

Щодо найпопулярніших тем: в першу чергу варто зазначити, що найбільше сюжетів як про Україну, так і локально про Франківщину, було у час Майдану. Найспекотніші теми – це мітинги, акції, заворухи. Наступними гарячими темами для обговорення росіянами стали: питання Коцаби, активно обговорювався Правий Сектор, ОУН-УПА, СС "Галичина". 


 
Події, які висвітлювались та висвітлюються у кожному з випадків, обираються виключно негативні. Якщо, наприклад, у сюжеті не гнеться недостовірна лінія перебігу подій, тоді просто за тематику обирається проблема, нещасні випадки, кровопролиття, трагедії тощо.


 
Отож які найяскравіші, абсурдні новинарні сюжети було продемонстовано російському глядачеві протягом останніх років про Франківщину – переглядайте в редакційній добірці ТРК "Вежа". 

 

Телеканал НТВ. 

Сюжет про бойкотування франківцями російських товарів, проблеми українців та нещадні утиски росіян. За словами ведучого "НТВ", в Івано-Франківську обов’язково повинна трапитись продовольча криза у зв’язку із забороною продажу російських товарів, мовляв, українці не проживуть без них. Коментарі респондентів вирізані із контексту та інтерпретовані у "потрібному" світлі. Крім того, далі в сюжеті зазначається, що українські спортсмени відмовляються виступати за Україну через складну ситуацію в країні. А підсумком цієї інформаційної лінії слугує те, що всі ланки суспільного життя під загрозою: харчі, видовища та інформація. А єдиний легітимний орган в країні, себто Верховна Рада, не в силах допомогти, оскільки на цей орган тривають напади екстремістів "Правого сектору".

 

Пятый канал.

Один з найгучніших сюжетів про те, як влада відбирає у дітей новорічні солодощі російського виробництва. Цікавий тим, що справа у психологічному впливі на глядача шляхом емоційного тиску: мовляв, бідолашні діти-сироти залишаються без цукерок тільки через те, що їх було виготовлено у Росії. Гіперболізація посилу створює відповідний тон сюжету, чим впливає на глядацьку свідомість. Наприкінці новини підкреслено те, що коштів на українську продукцію у держави немає, при тому демонструючи кадри вітрин однієї з найбільших фабрик солодощів країни.

 

 

Россия 24.

Про школярів-бандерівців, котрі "своєрідно", як йдеться у тексті, відзначають останній дзвоник. Дівчата одягнені у кольори символіки українських націоналістів ОУН-УПА, які також використовують і заборонені у Росії радикали "Правого сектору".

 

 

 

Россия 24.

Про захоплення "чергового православного храму", та ще й наперододні великого свята Трійці. Начебто обманом туди потрапили представники греко-католицької церкви. Подія відбулась у Коломиї, що на Франківщині.

 


 

 

Россия 24.

Про перейменування вулиці поета Олександра Пушкіна, котрий, за словами представників франківської влади, займав антиукраїнську позицію. Сюжет побудований як повідомлення, оскільки для населення цієї країни це видаватиметься образою та подивом.

 

 

 

Пятый канал.

Про заборону проросійських партій в Івано-Франківську. Вплив на таке рішення депутатів мав, звісно ж, "Правий сектор".

 

 

Пятый канал.

Про реконструкцію "історичної справедливості" та звинувачення бандерівців у повторному відтворенні війни.

 

 

Пятый канал.

Про вигадану заборону Діда Мороза і Снігурочки та підозру з боку українців у тому, що герої новорічної ночі насправді – заслані шпигуни. А в Івано-Франківську цих героїв "відсторонили" від свята ще раніше.

 

 

І це тільки мізерна частина тієї інформації, яка виливається на російського глядача. До того ж, ми говоримо тільки про Франківщину, тепер уявімо масштаби схожих новин з усієї України, додаємо ще ту кількість сюжетів, яка не потрапляє у всесвітню мережу, і отримуємо неабиякий об’єм контенту для масового, націленого і поступового зомбування населення. 

 

Ця інформаційна війна ведеться не перший рік, і брехнею буде думка про те, що інформаційний військовий настрій з’явився вже у часи Майдану, – це почалось набагато раніше. При пошуках новин зі згадкою про Івано-Франківськ ми дійшли і до 2000-х років, де так само перебріхують новини про наші землі, людей та події.


16.08.2017 1780 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466