У Яремче та околицях можна побачити будинок «догори дном» і пройтися Стежкою Довбуша, в Коломиї побачити тисячі писанок, а в Рогатині дізнатися все про знамениту Роксолану.
Надвірна. Пнівський замок
Пнівський замок стоїть біля містечка Надвірна. Його побудував ще у XVI столітті угорський рід Куропатів. Його представники отримали місцеві землі в дар від польської корони.
Це добре спланована фортифікаційна споруда, тривалий час – найбільша у Прикарпатті. Його обнесли п’ятьма стінами і п’ятьма вежами, в’їжджали по мосту через рів.
Замок славився великою кількістю підземних ходів. Скільки їх було всього, і в яких напрямках вони вели – сказати тепер важко. Найкраще входи в підземелля збереглися у квадратній вежі.
Дістатися Надвірної можна рейсовим автобусом Івано-Франківськ – Буковель. Вони ходять раз на годину.
Яремче. Водоспади Пробій і Гук Женецький
Пробій – візитівка Яремче. Знаходиться в самому центрі міста на річці Прут. Висота невелика – до п’яти метрів, але він дуже потужний. Настільки, що глибина пробитого їм котловану сягає 30 метрів. Місцеві сміливці стрибають у водоспад з побудованого поруч підвісного моста. Справа небезпечна, тому не радимо вам цього робити.
Гук Женецький знаходиться в дев’яти кілометрах від Яремче, біля Женецького лісництва. Він не такий потужний, як Пробій, але значно вищий – 15 метрів. Дістатися до нього можна і велосипедом, і авто. Спочатку – до села Микуличин, потім повернути біля мосту, слідуючи дороговказу. Далі вздовж гір – до самого водоспаду.
Поляниця. Дім «догори дном»
Ще одне незвичайне місце. Розташоване просто на трасі, що проходить через Поляницю з Яремче в Буковель. У ньому справді все навпаки. Фундамент вгорі, дах – внизу, а вхід – через горище. Щоправда, всередині будинок такий самий, як і будь-який інший. Ідея перевернути ще й меблі у господарів була, але від неї вирішили відмовитися з міркувань комфорту.
Бубнище. Стежка Довбуша
Художньо-меморіальний комплекс «Стежка Довбуша» – для тих, хто не боїться пройтися по горах кілька кілометрів. Розташований в кількох кілометрах від Яремче біля села Бубнище. Створене на згадку про ватажка карпатських «робін гудів» Олексу Довбуша. Він у 1738-1745 роках, як і його легендарний англійський колега, перерозподіляв багатства на користь бідних.
Головна місцева визначна пам’ятка – Скелі Довбуша, нагромадження величезних кам’яних брил, застиглих тут ще у льодовиковий період.
Дістатися можна авто, таксі або велосипедом – з Яремче до села Бубнище.
Коломия. Музей «Писанка»
У єдиному в світі музеї писанки зібрана унікальна колекція традиційного українського мініатюрного живопису на великодній яйцях. Сама його будівля – величезна писанка висотою 13 метрів. Колекція налічує 10 тисяч примірників, що представляють традиції розпису усіх регіонів України. Крім того, є роботи російських, польських, чеських, румунських, словацьких, західноєвропейських майстрів. Тут можна взяти участь у майстер-класі з розпису, а в сувенірній крамничці вибрати писанку для себе або в подарунок.
Криворівня
Невеличке село в семи кілометрах від райцентру Верховина на берегах Чорного Черемоша. Бореться за звання неофіційної столиці Гуцульщини. У ньому 14 (!) музеїв. Найпопулярніші – Гуцульська ґражда (житловий будинок-фортеця сім’ї Харуків), музей Івана Франка, будинок-музей Михайла Грушевського. І письменник, і політичний діяч свого часу любили відпочивати і працювати тут. Відомою Криворівня стала і завдяки мольфарам. Кажуть, до місцевих знахарів їдуть навіть з-за кордону.
Дістатися Криворівні можна машиною або з Верховини – автобусом.
Рогатин
Тут – батьківщина знаменитої Роксолани. За легендою, юну дівчину Анастасію Лісовську захопили татари під час нападу на місто у 1520 році, потім продали в гарем турецького султана Сулеймана Пишного. Вона отримала ім’я Роксолана і, ставши його дружиною, мала великий вплив на політику держави.
Головні пам’ятки Рогатина – пам’ятник Роксолані, церква Різдва Богородиці, дерев’яна церква Святого Духа, Миколаївський костьол і Музей дерев’яної архітектури.