ТОП пам’яток Прикарпаття (фото)

 

У Яремче та околицях можна побачити будинок «догори дном» і пройтися Стежкою Довбуша, в Коломиї побачити тисячі писанок, а в Рогатині дізнатися все про знамениту Роксолану.

Надвірна. Пнівський замок
Надвірна. Пнівський замок
Пнівський замок стоїть біля містечка Надвірна. Його побудував ще у XVI столітті угорський рід Куропатів. Його представники отримали місцеві землі в дар від польської корони.

Це добре спланована фортифікаційна споруда, тривалий час – найбільша у Прикарпатті. Його обнесли п’ятьма стінами і п’ятьма вежами, в’їжджали по мосту через рів.

Замок славився великою кількістю підземних ходів. Скільки їх було всього, і в яких напрямках вони вели – сказати тепер важко. Найкраще входи в підземелля збереглися у квадратній вежі.
Дістатися Надвірної можна рейсовим автобусом Івано-Франківськ – Буковель. Вони ходять раз на годину.

Яремче. Водоспади Пробій і Гук Женецький
 Яремче. Водоспади Пробій і Гук Женецький
Пробій – візитівка Яремче. Знаходиться в самому центрі міста на річці Прут. Висота невелика – до п’яти метрів, але він дуже потужний. Настільки, що глибина пробитого їм котловану сягає 30 метрів. Місцеві сміливці стрибають у водоспад з побудованого поруч підвісного моста. Справа небезпечна, тому не радимо вам цього робити.

Гук Женецький знаходиться в дев’яти кілометрах від Яремче, біля Женецького лісництва. Він не такий потужний, як Пробій, але значно вищий – 15 метрів. Дістатися до нього можна і велосипедом, і авто. Спочатку – до села Микуличин, потім повернути біля мосту, слідуючи дороговказу. Далі вздовж гір – до самого водоспаду.

Поляниця. Дім «догори дном»
 Яремче. Водоспади Пробій і Гук Женецький
Ще одне незвичайне місце. Розташоване просто на трасі, що проходить через Поляницю з Яремче в Буковель. У ньому справді все навпаки. Фундамент вгорі, дах – внизу, а вхід – через горище. Щоправда, всередині будинок такий самий, як і будь-який інший. Ідея перевернути ще й меблі у господарів була, але від неї вирішили відмовитися з міркувань комфорту.

Бубнище. Стежка Довбуша
Бубнище. Стежка Довбуша
Художньо-меморіальний комплекс «Стежка Довбуша» – для тих, хто не боїться пройтися по горах кілька кілометрів. Розташований в кількох кілометрах від Яремче біля села Бубнище. Створене на згадку про ватажка карпатських «робін гудів» Олексу Довбуша. Він у 1738-1745 роках, як і його легендарний англійський колега, перерозподіляв багатства на користь бідних.

Головна місцева визначна пам’ятка – Скелі Довбуша, нагромадження величезних кам’яних брил, застиглих тут ще у льодовиковий період.
Дістатися можна авто, таксі або велосипедом – з Яремче до села Бубнище.

Коломия. Музей «Писанка»
Коломия. Музей «Писанка»
У єдиному в світі музеї писанки зібрана унікальна колекція традиційного українського мініатюрного живопису на великодній яйцях. Сама його будівля – величезна писанка висотою 13 метрів. Колекція налічує 10 тисяч примірників, що представляють традиції розпису усіх регіонів України. Крім того, є роботи російських, польських, чеських, румунських, словацьких, західноєвропейських майстрів. Тут можна взяти участь у майстер-класі з розпису, а в сувенірній крамничці вибрати писанку для себе або в подарунок.

Криворівня
Криворівня
Невеличке село в семи кілометрах від райцентру Верховина на берегах Чорного Черемоша. Бореться за звання неофіційної столиці Гуцульщини. У ньому 14 (!) музеїв. Найпопулярніші – Гуцульська ґражда (житловий будинок-фортеця сім’ї Харуків), музей Івана Франка, будинок-музей Михайла Грушевського. І письменник, і політичний діяч свого часу любили відпочивати і працювати тут. Відомою Криворівня стала і завдяки мольфарам. Кажуть, до місцевих знахарів їдуть навіть з-за кордону.
Дістатися Криворівні можна машиною або з Верховини – автобусом.

Рогатин
Рогатин
Тут – батьківщина знаменитої Роксолани. За легендою, юну дівчину Анастасію Лісовську захопили татари під час нападу на місто у 1520 році, потім продали в гарем турецького султана Сулеймана Пишного. Вона отримала ім’я Роксолана і, ставши його дружиною, мала великий вплив на політику держави.
Головні пам’ятки Рогатина – пам’ятник Роксолані, церква Різдва Богородиці, дерев’яна церква Святого Духа, Миколаївський костьол і Музей дерев’яної архітектури.

 

Новий канал


26.06.2015 4012 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466