ТОП-5 причин чому варто взяти участь у нічних чуваннях в Центрі паломника «Симеон Лукач»

Щомісяця в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня Богородчанського району, в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. 

Про це повідомили на сайті Паломницького центру, передає Фіртка.

Тут також діє музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ. А також щосереди та щоп’ятниці відбувається молитва на унікальній Хресній Дорозі.

Ось 5 основних причин, чому кожному варто взяти участь у нічних чуваннях в  Центрі паломника «Симеон Лукач».

1. Пізнати особу блаженного Симеона

Центр паломника «Симеон Лукач» – порівняно молодий для молільників у нашій Церкві, який, втім, дуже стрімко розвивається. Цьому розвитку активно сприяє особа, на честь якої і названий Центр, – блаженний священномученик УГКЦ Владика Симеон Лукач. Саме Старуня є родинним селом блаженного, де він народився, зростав, а також активно трудився для добра Церкви та був добрим прикладом справжнього Христового священника.

Щоразу, коли ви відвідуєте Центр паломника «Симеон Лукач», можна побувати в музеї «Блаженного Симеона та підпільної УГКЦ». Тут серед експонатів – духовне та матеріальне надбання переслідуваної церкви: предмети побуту, одягу, духовна друкована та рукописна тогочасна література, елементи вишивки, священний одяг, ризи, богослужбовий посуд, тогочасні фото, образи та ікони.

Крім цього, тут представлені особисті речі Блаженного Симеона та речі, які належали мешканцям Старуні в 1946-1989 роках. Всі ці реліквії люди надзвичайно вірно зберігали у своїх домівках. Часто про це навіть не знали їхні рідні, оскільки будь-яка інформація, яка могла вийти «назовні», автоматично наражала відважних вірян на небезпеку бути висланим у Сибір або до ув’язнення.

2.  Молитва на унікальній Хресній Дорозі

Мабуть, найвідомішою «родзинкою» Центру паломника «Симеон Лукач» є Хресна Дорога. Вона розпочинається біля джерела Матері Божої невпинної Помочі. Опісля, стація за стацією, легкою стежиною веде та запрошує до розумів про велику жертву нашого Божественного Спасителя.

Остання стація Старунської Хресної Дороги, в якій Господа кладуть до гробу, являє собою спеціально розроблену гробницю, де мозаїкою викладено сцену поховання нашого Божественного Спасителя. Стація Гробу Господнього перетворилася на унікальне мозаїчне панно, яке зі своєю творчою командою створював талановитий майстер мозаїки, священнослужитель УГКЦ о. Євген Андрухів.

Праворуч ми бачимо Йосифа з Ариматеї, Івана Богослова і Никодима, який приніс миро, щоби намастити тіло Ісуса Христа. Ліворуч зображені жінки-мироносиці – Марія Магдалина, Богородиця і Марія – мати Івана. Нижня частина мозаїки – це земля, тобто земні люди, які по-своєму переживають смерть Христа. Зазвичай ми дуже драматично переживаємо такі події, бо вважаємо, що терпіння даються, щоб людину впокорити чи принизити. Проте, насправді терпіння ми отримуємо, щоб вдосконалитися.

Завершує всю цю прекрасну композицію Хресної Дороги металевий хрест. Хресне знамення має дивовижні габарити – 25 метрів заввишки та 14 метрів у ширину. Підсвітка виконана по всьому периметру конструкції, так що розп’яття, згідно із задумом, видно на десятки кілометрів довкола. Окрім того, завдяки світлу хрест добре видно з центральної дороги, що також може зацікавити туристів та що мандрують.

3. Щоразу новий проповідник

Беручи участь у нічних чуваннях в Центрі паломника «Симеон Лукач», ви немов берете участь у коротких реколекціях. А весь секрет у тому, що адміністратор парафії св. Апп. Петра і Павла о. Ярослав Середюк щоразу запрошує іншого священника очолити нічні моління. Сюди приїжджають отці не лише з різних куточків України, але й з-за кордону.

Серед найвідоміших священників-проповідників, які очолювали нічні чування, варто виділити Владику Дмитра Григорака, о. Василя Баглея, о. Володимира Лося, о. Корнилія Яремака, ЧСВВ, о. Йосафата Бойка, ВС та ін.

4. Таїнство Примирення

Вочевидь, найцінніше, що може почерпнути кожна людина, яка бере участь у чуваннях, – це приступити до Таїнства Покаяння. Нерідко люди зумисне очікують чувань, щоби кожного місяця прийти та перепросити Господа у Сповіді.

У Центрі паломника «Симеон Лукач» для цього завжди доступні близько десяти священників, які не лише сповідають, але й відкриті на духовну розмову.

5. Доступна для кожного програма чувань

Живучи за сучасним ритмом, дуже цінним є те, що програма нічних чувань у Центрі паломника «Симеон Лукач» продумана так, щоби нікого не обтяжувати. Чування проходять щомісяця в ніч з 29 на 30 число. Часто наступного дня більшості людей потрібно йти на роботу. Для цього програма чувань, яка розпочинається о 19.00-ій год, завжди завершується до опівночі.

Таким чином, можна взяти участь у цій прекрасній нічній молитві в Центрі паломника «Симеон Лукач» не обтяжуючи себе.

Запрошуємо і Вас на нічні чування в Центр паломника «Симеон Лукач» за адресою: с. Старуня Богородчанського району. Тел.: 067 559 9100.


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1957
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6849 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3856

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6805 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2462
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1815
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452