ТОП-5 фільмів, які зняли на Прикарпатті

Українські фільми з кожним роком набувають популярності серед різноманітних кінострічок. Глядач часто захоплюється красою підібраних локацій, грою акторів та гострою сюжетною лінією. Часто й не здогадуючись, що деякі з них знято на Франківщині. 

Холодні вечори осені саме для того, щоб закутавшись ковдрою пізнавати нові історії через призму кінострічок. Тож  ТРК "Вежа" підготувала ТОП-5 відзнятих на Франківщині фільмів, які отримали відгуки захоплень від глядачі, передає Фіртка.

“ТІНІ НЕЗАБУТИХ ПРЕДКІВ”

Якщо цього фільму ще немає у вашому списку переглянутих, то потрібно виправляти таку несправедливість. Містичний трилер в більшості знімали у Верховинському районі Івано-Франківської області. Поєднання елементів казки, містики та фільму жахів невипадкове. Режисер Любомир Левицький надихнувся гуцульською легендою, яку почув від старого мудреця. 

З назви стрічки можна подумати, що це сучасна інтерпретація книги “Тіні забутих предків”, але це не так. Левицькому сподобалась назва і те, як Параджанов у своїй стрічці зміг наповнити містикою цю картину.

Та й факт, що Коцюбинський та Левицький народились в один день, став знаком для назви майбутнього проєкту. Серед відомих акторів можна побачити Дмитра Ступку, Ольгу Сумську та Ольгу Фреймут.

“ТІЛЬКИ ДИВО”

Для режисерки Олени Каретник стрічка “Тільки диво” стала дебютною на великих екранах. З третьої спроби фільм отримав фінансування від Держкіно в розмірі 62 млн грн. Значну частину фільму знімали в Буковелі. 

Перед глядачем розкривається невелике гірське містечко із нескінченними морозами. Рятуючи край від стихії Нік отримав рани, тож його життя висить на волосині. Порятунок батька став найважливішою справою для сина. У хлопця є тільки три дні, щоб привезти відомого лікаря. Шлях видався нелегким, адже героя звідусіль підстерігають загадкові істоти, лиходії та стихійні небезпеки. Чи зможе Северин подолати шлях порятунку батька та хто йому в цьому допоможе?

Фільм знято в жанрі фентезі, тож буде цікавим для всіх членів сім’ї. Одну із головних ролей зіграв Євген Нищук – відомий франківець.

“НЕСКОРЕНИЙ”

Прем’єра фільму “Нескорений” відбулась ще у 2000 році. Стрічка Олеся Янчука розповідає про життя Романа Шухевича та нескорену духом Українську повстанську армію.

В основу сюжету покладено події повоєнного часу в Західній Україні. Боротьба на два фронти: проти німецьких військ, а потім – з каральною силою СРСР. Динамічність та гостросюжетність цієї стрічки прикує увагу глядача, а ще допоможе краще зрозуміти постать Шухевича.

Хоч події відбуваються у Львові, все ж деякі сцени знімали в Івано-Франківську. Зокрема винний погріб на Мазепи став локацією для першої сцени фільму. Також використали початок вулиці Чорновола, де декораціями стали руїни австрійської кам’яниці. Ще одну сцену знімали біля місцевого СІЗО. Локація стала картиною львівської в’язниці під час відступу червоних та розстрілу в’язнів.

“СПІВАЄ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Фільм повністю відзнято в Івано-Франківську, та й акторами стали звичайні працівники теплокомуненерго. Спілка кінокритиків України визнала стрічку найкращим документальним фільмом 2019 року.

Фільм розповідає про життя пересічних працівників теплокомуненерго, з їхніми робочими справами, захопленнями та трудовими буднями. Іван Васильович – керівник профспілкового хору на підприємстві. Пишається творчістю комунальників, але впевнений, що захоплення не має перешкоджати роботі. Застарілі комунікації та розгнівані споживачі – труднощі з якими щороку стикаються комунальники.

Знімальними майданчиками стали підвали будинків, котельні, машини та передусім територія “Теплокомуненерго”.
Фільм зняли за кошти Держкіно. Бюджет складав понад 1 млн грн. Це дебютний повнометражний фільм Надії Парфан.

“ПОРТРЕТ НА ТЛІ ГІР”

Історія знайденого фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт. В основі не головні герої, а фотографії з минулого. Тож фільм підійде тільки для любителів креативної документалістики. Пазли, з яких складається стрічка, розповідають про життя людей з гуцульського села та плинність часу. Фотоплівка вважалась втраченою й аж у 2015 році творці стрічки випадково знайшли архів у музеї Параски Плитки-Горицвіт. Тож через призму фотографій та атмосфери гірського селища відкривається й постать фотографки.

Режисер Максим Руденко працював над картиною чотири роки. Два з них присвятив дослідженню фотокарток Параски. Знімальним майданчиком стало село Криворівня Верховинського району. Героями фільму – невипадкові жителі села.

Стрічка показує красу гірського селища та місця, які крізь час залишаються такими ж мальовничими.

Нагадаємо, весільні традиції Прикарпаття та ще семи областей покажуть у кінотеатрах.


Читайте також:

Актори з Прикарпаття зіграли в історичному серіалі "І будуть люди".

У Карпатах стартували зйомки українсько-італійського проєкту «Коза Ностра» (ФОТО)


30.09.2020 3740
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466