Тіндхолмур (Tindhólmur Island) - один з островів Фарерських архіпелагу. Правда грандіозно виглядає, ніби якийсь гігантський осколок, закинутий на край землі невідомими могутніми силами. Якщо когось цікавлять дані: площа острова - 6500 кв.м. Найвища точка - 262 м.
Кожен з невеликих піків має свою назву: Ytsti, Арні, Lítli, Breiði, і Bogdi. Острів рахується незаселений, але як стверджують археологи, колись давно на ньому точно жили люди...
Тіндхолмур належить до складу Фарерських островів, про які я вже неодноразово писав (пам"ятаєте мальовничі чудернацькі будиночки з трав"яними дахами?). Самі ці острови вважаються частиною Європи, але багато хто навіть не знають точно, де вони знаходяться.
На території архіпелагу, що складається з 18 вулканічних островів загальною площею близько 1400 квадратних кілометрів, сьогодні живуть 50 тисяч чоловік. Корінні жителі острова, близько 98% населення, говорять на одный з найрідкісніших у Європі мов - фарерській, спорідненый ісландськый і старонорвежскый. Іншою ж офіційною мовою на Фарерських островах є датська.
Фарерські острови знаходяться в північній частині Атлантичного океану між Норвегією та Ісландією. Архіпелаг входить до складу Данії. Люди почали заселяти Фарерські острови з початку VIII століття. Місцева економіка в значній мірі спирається на рибальство і морську промисловість. Але славяться ці острови, насамперед, своїм унікальним ландшафтом, що приваблюють сюди фотографів зі всього світу, пише Вебочка.