Теплий аксесуар із довгою історією

Плед – річ, яка відома з далеких часів. Назва «plaide» у перекладі означає «ковдра». Здебільшого в побуті виріб у вигляді хустки великих розмірів із пухнастої, щільної тканини використовують як покривало.

Часто зустрічається ткане полотно, яке має більш універсальне призначення. Плед активно застосовується не тільки для зігрівання людини під час відпочинку, його також можна використовувати як покривало на диван, ліжко або велике крісло. Цей модний елемент може зробити атмосферу навкруги комфортнішою та затишнішою. Великий вибір моделей пропонує компанія Bedroom.

В інтернет-магазині є м'які пледи з натуральних, штучних волокон, а також тонші аналоги.

Що цікавого відомо про пледи

Важко знайти текстильний аксесуар з такою ж довгою історією використання в побуті. Перше його призначення – зігрівати власника. У давнину це був вовняний одяг у вигляді величезного палантина, що перев'язували поясом (ременем). Саме стародавні шотландці вигадали незамінну на той час накидку, яка зігрівала під час військових походів. Вона чудово вкривала воїнам спину в бою, а вночі служила вовняною ковдрою, що захищала від пронизливого вітру. Для гірських пастухів легке та міцне полотно також використовувалось як накидка. На пасовищі його стелили на землю для сну чи приймання їжі.

З появою штучних барвників забарвлення пледу стало набагато різноманітнішим. Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам пледи набули популярності у всіх куточках планети. Вони стали невіддільною частиною такого поняття, як домашній комфорт.

Як вибрати текстиль

Виробники пропонують різноманітну продукцію з яскравими візерунками та модними принтами, адже зазвичай текстильні речі вибирають за візуальною оцінкою. Однак не тільки зовнішній вигляд та м'яка на дотик поверхня мають значення. Розглянемо докладніше різновиди матеріалів основи, на які варто звертати увагу при купівлі виробу.

Умовно всі пледи можна розділити на натуральні (наповнювач природного походження), зі змішаних тканин (з додаванням синтетики), штучні на 100%. Залежно від складу, призначення речі та дизайну формується вартість готового виробу. Розглянемо докладніше кожен із різновидів.

1. Натуральні вироби.

Це легкі та теплі речі, що шиють із волокна тваринного чи рослинного походження, гарний та безпечний для здоров'я аксесуар. Він чудово зігріває та довго утримує тепло. Така продукція не провокує виникнення «парникового ефекту», характеризується гарною вентиляцією, швидко відводить вологу від тіла. Вовняні пледи – одні з найбільш довговічних в експлуатації. Як і бавовняні (бамбукові) вироби, чудово підходять дорослим та дітям. Вони прості та зручні в застосуванні та догляді.

2. Вироби зі змішаним складом.

Для них характерні переваги натуральних та синтетичних волокон. Наприклад, штучні нитки використовуються для підвищення міцності та довговічності. Така продукція добре підходить для людей із чутливою шкірою, оскільки є гіпоалергенною (при 20% синтетики).

3. Моделі зі 100% синтетичним складом.

Вироби відрізняються м'яким, приємним на дотик ворсом. Зазвичай вони мають більш яскраве забарвлення та принти. Полотно добре тримає форму. Нерідко пледи використовуються як покривала для меблів. Ними прикрашають інтер'єри спальні, дитячої, вітальні. Вироби з яскравими малюнками чудово підходять для малечі. Моделі зі 100% синтетичним складом незамінні на відпочинку, природі чи дачі. Завдяки приємним тактильним відчуттям та простому догляду в холодні місяці їх можна часто зустріти на літніх майданчиках закладів громадського харчування.

Як підібрати продукцію залежно від розміру

Пледи – вигідна покупка для сімейного побуту. Вони коштують значно дешевше, ніж ковдри, довго служать, будуть завжди гарною знахідкою в разі ночівлі гостей. Залежно від мети застосування не завадить заздалегідь визначитися з параметрами майбутньої покупки, адже розмір завжди має значення, може розширити перелік функцій виробу. У продажу є такі різновиди:

Один із можливих подарункових варіантів – плед «сімейний». Це альтернативне рішення – модель, яка складається з 2 полуторних виробів однакового забарвлення. Такий презент доповнить затишну атмосферу житла, стане гарною пам'яттю на довгі роки.

Партнерський матеріал


18.01.2022 726
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3693
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451