Тяжке розлучення по-комунальному

 

 /data/blog/119902/184e2d5a6edbf675b5bdf9d78a3a6942.jpg

 

Івано-франківська влада з одного боку підтримує створення ОСББ, а з іншого – заганяє співвласників багатоквартирних будинків знову до комунального управителя, пише Галицький Кореспондент. Мова йде про дольову участь власників квартир у співфінансуванні поточних і капітальних ремонтів у будинках. Адже для того, щоб міський бюджет профінансував якийсь відсоток цих робіт, ОСББ треба укласти договір з КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» (МІУК) і фактично знову повернутися до його управління. Співвласники багатоквартирних будинків вважають це дискримінацією і вимагають змін.

 

 

Пора покінчити з «рішаловом»

Голова правління об’єднання співвласників найвищого в Івано-Франківську багатоквартирного будинку по вул. Набережна, 32 Сергій Шевченко розповідає, що ОСББ мешканці будинку створили у квітні цього року. Відтак вони подали заяву на конкурс міської ради зі співфінансування та отримали 35 тис. грн. з міського бюджету на встановлення дверей. Місто профінансувало свою частку – 85%, а решта – мешканці. Проте за ці гроші змогли поміняти двері тільки на 2-6 поверхах 14-поверхового будинку.

 

На зборах, які відбулися у червні, мешканці прийняли рішення брати участь у програмі «Тепле місто», щоб завершити розпочате. Однак у відповіді виконавчого комітету міськради від 11 серпня йшлося про те, що на виконання Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішенням міської ради від 25.12. 2015 р. затверджено «Положення про дольову участь власників квартир (квартиронаймачів) у капітальному та поточному ремонті в багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська» та «Програму модернізації багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська на 2016-2020 рр.»). Тож виконком порадив Сергієві Шевченку для виконання робіт із заміни дверей надати КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» підтвердження готовності до дольової участі та укласти угоду про повне або часткове управління будинком.

 

Ще 12 серпня голови правлінь ОСББ Івано-Франківська написали звернення до депутатів міської ради, закликавши їх внести зміни в наявне положення. Адже ОСББ фактично позбавили можливості провести у своїх будинках поточні та капітальні ремонти. «Незважаючи на задеклароване – «відповідно до затверджених бюджетних програм, допомога може надаватись співвласникам всіх будинків житлового фонду, незалежно від форми управління такими будинками», фактично, такі роботи можуть бути проведені тільки на будинках, які залишились під управлінням МІУК, так як допомога може надаватись через розпорядника коштів. Питання допомоги співвласникам розглядається комісією зі співфінансуваня, яка утворена тим же МІУК», – сказано у зверненні.

 

Голови правлінь ОСББ міста вважають, що таким чином для тих, хто створив ОСББ, щоб самостійно управляти своїм майном, депутатами створено дискримінаційні умови доступу до співфінансування ремонтів з міського бюджету. Відтак їм залишається або укладати угоди з МІУК і фактично передавати свій будинок під її управління, або ж бути без співфінансування. «Ми пішли від МІУК, щоб повернутись до нього? Що це, як не дискримінація міською владою?» – обурюється Сергій Шевченко.

 

Тому голови правлінь ОСББ просять внести зміни в наявне «Положення» та передбачити участь ОСББ у співфінансуванні робіт поточного та капітального ремонтів житлових будинків з міського бюджету, а також передбачити участь їхніх представників у роботі відповідних комісій зі співфінансування.

 

«Свободівська частина влади хоче і далі заробляти через МІУК, через їхніх підрядників. А щоб було співфінансування напряму з бюджету і я сам знайшов собі підрядника, постачальника – таке неможливо, – продовжує Шевченко. – Депутат Стефан Магас подав запит, щоб внесли зміни у співфінансування. Але він для свого ОСББ «Китайська стіна» на якихось цікавих умовах «50 на 50» добився ремонту даху на кількох секціях. А самому добитися цього неможливо. У нас немає свого депутата, то Магас запропонував зібрати підписи, щоб він був нашим депутатом. Я йому відповів, що «рішалово», коли всі питання вирішувалися через когось, пора в державі завершувати».

 

 

Якісь зміни колись будуть

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак підтверджує, що така проблема справді є. Він переконує, що можливість співфінансування таки є, однак механізм влаштовує не всі ОСББ, тому його треба відкоригувати. Чиновник запевняє, що вже на наступній сесії міськради у положення внесуть зміни.

 

«Буде винесено проект рішення про внесення змін в наявне положення, де буде дана можливість всім без винятку співвласникам будинків незалежно від того, хто є управителем, брати участь у співфінансуванні на рівні з МІУК чи «Дирекцією замовника», – стверджує Смушак.

 

Але, за його словами, ще точно невідомо, як саме врегулюють це положення. Або буде розподіл коштів: частина йтиме на будинки комунальних управителів, частина – на інших управителів, або буде якийсь інший механізм для того, щоб рівні можливості були у всіх.

 

Як розповідає начальник управління житлової політики Геннадій Пономаренко, станом на 1 жовтня у місті зареєстровано 265 ОСББ. З них приблизно 65 створено за останніх 9 місяців. Це більше, ніж за чотири попередні роки. «Місто зацікавлене в якісному обслуговуванні житла. Чи це буде комунальний управитель, чи приватний, чи ОСББ – головне, щоб будинок кимось обслуговувався», – каже він.

 

За словами чиновника, якщо дивитися на положення про дольову участь у співфінансуванні з боку ОСББ, то справді незрозуміло, чому це раптом кошти виділяються не безпосередньо їм, а через якогось розпорядника. Однак у грудні депутати затвердили саме таке положення, оскільки за бюджетними коштами потрібен контроль. «На той момент вбачалося за правильне це робити через комунального управителя. Там не написано «МІУК». У нас є ще КП «Дирекція замовника», але воно здебільшого займається гуртожитками, і їм не дуже це потрібно. Чому комісія при МІУК? Бо сказано, що хто є розпорядником коштів, той і створює комісію», – розповідає Пономаренко.

 

Відтак він також наводить варіанти змін, які, правда, відрізняються від тих, що називав Смушак. Так, за одним із них, зі словосполучення «комунальний управитель» заберуть слово «комунальний». Тобто розпорядником коштів зможе стати будь-який управитель. За іншим варіантом, з положення та програми виключать поки що обов’язкову умову – укладення договору управління. Тобто якщо навіть розпорядником коштів залишатиметься комунальний управитель, то при цьому не буде необхідності укладати з ним договір.

 

«Зараз основна маса ОСББ опирається на те, що це неправильно, коли їм потрібно укладати договір з управителем, від якого вони тільки недавно пішли. Вони самі хочуть керувати. По суті, ОСББ, коли підписує договір з МІУК чи з «Дирекцією замовника» на управління, то воно просто передає генеральну довіреність на керування цим будинком. А щоб знову піти, має бути та сама процедура: збори і так далі. Тому це, можливо, й неправильно. Але на той момент управителів так і не було, це вони навесні вже почали формуватись», – підкреслює Пономаренко.

 

Втім він каже, що декілька ОСББ, в яких раніше МІУК не була управителем, таки уклали з ним договір на управління будинком задля дольової участі у сіпвфінансуванні. Однак ті, які пішли від МІУК, зараз принципово не укладуть договорів з нею. «Управителі дуже різношерсті – що приватний ЖЕК, що ОСББ, що обслуговуючі кооперативи, що комунальне підприємство. Це таке слизьке питання, яке треба так прописати, щоб було всім добре», – додає начальник управління житлової політики.

 

Що ж стосується відсоткового відношення у співфінансуванні, то це визначає комісія, яку створює розпорядник коштів. Тому цифри можуть відрізнятися, залежно від пріоритетності ремонту. Більшу частку місто фінансує тоді, коли мова йде про ремонт дахів, ліфтів, підвальних розгалужень чи енергозбереження.

 

Втім на сесію, яка відбулася 21 жовтня, проект змін до положення так і не був внесений. Однак головний комунальник міста Михайло Смушак запевнив, що його винесуть вже на наступну сесію.

 

Наталія ДЕРКЕВИЧ

Галицький Кореспондент


11.11.2016 1327 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466