Тарас Клим: "На Прикарпатті футбол і церква - надзвичайно важливі речі"

 

/data/blog/44873/0cabccb50cc63aba58c2ddc7d9f0dc15.jpg

 

Футбол Прикарпаття вже другий рік не представлений у турнірах України. Ми одна з чотирьох областей, які не мають професійної команди. І це при тому, що Івано-Франківський "Спартак" залишив в історії спорту славну  сторінку. Про наболіле спілкуємося з виконуючим обов'язки голови обласної федерації футболу Тарасом Климом.

- Недавно міський голова Віктор Анушкевичус склав повноваження керівника федерації. З чим це пов'язано?

- Жодних передумов тут нема. Це була його громадська діяльність. Під час своєї першої каденції на посаді міського голови Віктор Андрюсович приділяв багато уваги футболу. Але тепер він вирішив сконцентруватися на проблемах міста. Саме так і написав у заяві. Адже виявилося, не є панацеєю, коли керівник міста чи області очолює федерацію футболу. Місцева влада не може утримувати команду. Не той час.

Давайте розмежуємо поняття професійного футболу  і функції обласної федерації. Це різні речі. Ми обома руками за створення професійної команди. Коли я був одним із заступників голови федерації, йшов до керівників області, міста. Закликав зберегти "Спартак". Брав на себе ту ношу, входив у керівний склад професійної команди. Але тепер це не робитиму.

Завдання федерації футболу - всіма силами створити громадську думку. Звертаємося до очільників області з проханням шукати генеральних спонсорів, меценатів, аби відродити професійну команду. Прикарпаття не може бути без футболу.

Хтось повинен стати господарем клубу. Дехто називає Олега Бахматюка. Він у когорті найбагатших людей України. Якби взявся за цю справу, призначив менеджерів, котрі не крадуть, а грамотно використовують і розподіляють гроші, то на утримання команди другої ліги великих коштів не потрібно.

Ми повинні сісти і порахувати витрати на дитячо-юнацький футбол, створення клубу, матеріальну базу. У нас нема стадіону. Тридцять років будуємо його. Це, напевно, унікальний випадок в Україні. Ганьба! Хто лише не обіцяв завершити об'єкт. Де має грати професійна команда?

- Яким бачите розвиток футболу в Україні?

- Повинні бути вища і перша ліги. Для нашої бідної  країни цього на нині досить. Усі інші команди фактично напівпрофесійні. Хай грають у другій лізі. Вона в нинішньому форматі себе віджила. Давайте зробимо, як, приміром, у Німеччині чи Польщі. Там є регіональна напівпрофесійна ліга. Переваги очевидні: менше їздити, менший кошторис, менше людей на утриманні. Країну варто розбити на чотири території - Схід, Захід, Південь і Центр, - де гратимуть по 16 команд.

Хочеш - береш кілька осіб на контракт. Решта можуть працювати перукарями, вчителями, лікарями, як у цілому світі. Чомусь боїмося осоромитися перед Європою, що в нас буде менше професійних команд. Проте порядку стане більше.

- Тарасе Петровичу, як оцінюєте результати чемпіонату минулого року першої ліги області?

- У нас боротьба триває до останнього матчу. Було не зрозуміло, хто саме стане чемпіоном - Коломийські "Карпати" чи Богородчанський "Газовик". Загалом ці дві провідні команди за підбором футболістів, організаційною роботою рівні. Втім, перемога заслужено дісталася коломиянам.

- За кубок області змагалися на стадіоні в Тлумачі. Ліга чемпіонів проходила в Бурштині. Чому не відбуваються ігри в обласному центрі?

- Бо з керівництвом стадіону не можемо знайти порозуміння, налагодити співпрацю. Як наслідок - там ніхто не грає. Скажімо, у вихідні адміністрація арени не спроможна викликати працівників на роботу. А в Бурштині чи Тлумачі радо ідуть нам назустріч.

- Чи є плани щодо кількості команд чемпіонату області?

- Ми зустрічалися з президентами клубів два місяці тому. Мали розмову щодо реорганізації нашого елітного дивізіону. Є проблема: не набираємо 16 повноцінних команд за різними параметрами. Хочемо, щоб стадіони відповідали сучасним вимогам. Аби там були прапори, роздягальні, гаряча вода, чисті лавочки для глядачів, туалети, відповідний газон.

Тому йдемо на те, щоб визначити 12 команд, спроможних їздити і гідно приймати гостей. Тут потрібне бажання і відповідне ставлення до цієї справи.

На Прикарпатті футбол і церква - надзвичайно важливі речі. Бо село без них неповноцінне. У нас завжди був масовий футбол. Це традиція і ми зберегли її.

Плекаємо дитячий футбол, проте у нас нема вершини піраміди. Куди наші талановиті спортсмени повинні іти розвиватися? Їх розбирають по цілому світу. І в першу чергу сусіди: Тернопіль, Львів, Чернівці. Навіть Донецьк і Дніпропетровськ. Наші хлопці всюди затребувані, а своєї команди не маємо.

 

За матеріалами: sport.if.ua


15.12.2013 898 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466