Тарас Антоняк: Інколи рішення бувають законні, але несправедливі

 

 

Сьогодні, 31 жовтня, в Івано-Франківську проходить круглий стіл "Відкритість і підзвітність Івано-Франківських судів. Співпраця громади і суду".

 

Організатор круглого столу ГО «Центр Політичних студій» зібрав для діалогу представників народних депутатів, Прикарпатських судів, Нацполіції та активістів.

 

Як відмітив керівник «Центру Політичних студій» Віталій Світлик такий діалог необхідний, оскільки зараз є чимало проблем діяльності судів саме через прогалини у законодавстві.

 

«Безумовно судова реформа є зараз важливою і громадянське суспільство повинно підтримувати її. Сьогодні ми хочемо обговорити проблеми та прогалини законодавства, які можуть вирішити народні обранці. Ще однією темою, яку ми піднімаємо, є доступність та відкритість судів, тому що сьогодні суспільству варто показати інший суд», - відмітив Віталій Світлик.

 

Член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда відмітив, що проведене опитування показало, що лише 9 % громадян знають або чули про хід судової реформи.

 

«Це означає, що треба більше працювати в цьому напрямку, інформувати суспільство. Водночас, 42 % вважають, що із запровадженням судової реформи ситуація не зміниться», - каже Куйбіда.

 

Також Член Громадської ради доброчесності зауважив, що далеко не всі рішення ВККС на сьогодні оприлюднені.

 

 

«Проте, якщо оцінювати результати, то можна сказати, що потрапила велика кількість не з судової системи, я би назвав їх "агентами змін". Прийняті нові процесуальні кодекси, які закладають нові можливості хоча є багато речей, які можуть погіршити ситуацію, зокрема у кримінальному кодексі. Але я вважаю, що вони, можливо, потрапили випадково та сподіваюсь, що буде політична воля їх усунути», - каже Куйбіда.

 

Роман Куйбіда додав, що на сьогоднішній зустрічі хотів би обговорити, що сьогодні можна зробити, для того щоб ситуація з суддівським захистом покращилася.

 

Серед іншого головний спеціаліст із забезпечення зв'язків з засобами масової інформації Апеляційного суду Івано-Франківської області Людмила Безусова-Попович відмітила, що нові кодекси прийняті, проте тексту ще ніхто не бачив, мовляв, коли їх оприлюднять це може стати сюрпризом.

 

Також додала, що аналіз декларацій суддів дав можливість громадськості побачити, що багато суддів не мають величезних статків.

 

Суддя Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк зазначив, що суспільство потребує справедливості, проте у кожного розуміння справедливості своє.

 

«Інколи рішення бувають абсолютно законні, але несправедливі, або справедливі та не зовсім законні. Тому дуже важливо, щоб це було у балансі. Тому необхідно закласти підвалини, аби був конструктивний діалог, не замовчування проблем, а їх озвучення.-  - зазначив Тарас Антоняк. - Я не впевнений, що на сьогоднішній день вдастся все швидко вирішити. Думаю, що цей величезний масив негативу будуть зупиняти дуже довго. В цивілізованих суспільствах критикують суддів за поведінку, судові рішення за конкретні випадки, але в цілому - не критикують судову гілку влади. Я думаю, що основне нам потрібно знайти критерії справедливості, законності і тоді воно можливо трішки краще буде сприйматися».

 

Голова Болехівського міського суду Михайло Поляниця наголосив на законності прийняття рішення, яке уже вступило в дію. За його словами, якщо з конкретним рішенням не погоджуються – його потрібно оскаржувати. При цьому має бути розуміння, що кожен повинен робити свою роботу, мовляв тоді огульної критики не буде.

 

«Має бути паритет - ми всі маємо поважати роботу одне одного. Правила гри мають бути чіткі. Законодавчі акти мають бути виписані так, щоб не було двохзначних тлумачень», - відмітив Михайло Поляниця.

 

Також суддя додав, що за статтею 130 КУпАП передбачається однакова відповідальність, незалежно чи зафіксовано 0,2 проміле алкоголю, чи до прикладу 2-4 проміле.

 

На думку судді Апеляційного суду Андрія Малєєва, суди треба розглядати, як організації, які надають специфічні судові послуги.

 

«З цього погляду суд сприйматиметься, як сервіс. Нам потрібно виробити єдиний стандарт, щоб і суспільство бачило проблему так, і щоб ми бачили її так», - відмітив суддя.

 

Втім, суддя додає, що це шлях не одного дня, до цього потрібно йти щоденно.


31.10.2017 856 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455