Світ надіслав Індії мільйони допомоги проти Сovid-19: на що витрачені гроші?

У Нью-Делі, Індія, прибув військовий літак, який привіз допомогу зі США.


Минулого місяця, коли в Індії вирувала криза Covid-19, десятки країн пообіцяли допомогу.

У країну приземлялися літаки з апаратами ШВЛ, запасами кисню та противірусними препаратами, на фото видно, як масивні посилки вивантажуються в аеропорту Нью-Делі.

Є лише одна проблема: багато днів велика частина вантажу перебувала в ангарах аеропорту, оскільки лікарні на місцях просили отримати більше провіанту.

Медичні працівники та місцеві чиновники все ще повідомляють про той самий згубний дефіцит, який уже кілька тижнів напружує систему охорони здоров’я, - навіть в іноземних донорів виникають питання про те, куди йде допомога.

На брифінгу новин Державного департаменту США в п'ятницю журналіст запитав, де знаходиться американська допомога, вимагаючи "звітності за гроші американських платників податків", згідно зі стенограмою брифінгу. "Чи робиться щось для перевірки того, як розподіляється допомога, яку ми надсилаємо?" - запитав журналіст.

У вівторок ввечері індійський уряд рішуче заперечив будь-які затримки, заявивши, що встановив "впорядкований механізм" розподілу допомоги.

Близько 4 мільйонів пожертвуваних предметів, що охоплюють 24 категорії, вже розподілили між 38 закладами охорони здоров'я по всій країні, йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Але на місцях багато державних та місцевих органів влади стверджують, що з боку центральної влади практично не було повідомлень про те, як і коли вони отримають допомогу.

"Ми направили делегації до (уряду) для розуміння, коли буде постачання (кисню), медикаментів та вакцин, але з нами не поговорили", - сказав Рагу Шарма, міністр охорони здоров'я штату Раджастан, у вівторок. "Що стосується імпорту чи іноземної допомоги, жодна інформація та деталі постачання не передаються уряду штату".

Центральний уряд "тримав штати в невідомості під час пандемії", додав він, закликаючи до більш "прозорого висвітлення ситуації".

У вівторок Міністерство охорони здоров'я заявило, що розподілило допомогу двом лікарням в штаті Раджастан, у містах Джодхпур та Джайпур.

Існує ряд обґрунтованих причин затримки: непотрібна бюрократія, людські помилки або трудомісткий протокол. Але для тих, хто на місцях, такі пояснення малозначущі; все, що їм потрібно - це, щоб уряд вжив швидших дій і надав допомогу у всі відділення інтенсивної терапії, де щодня гинуть тисячі людей.


За повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, Індія повідомила про 382 315 нових випадків коронавірусу в середу та 3780 смертей, пов'язаних з вірусом. Зараз з початку пандемії в країні зареєстровано понад 20,6 мільйона випадків Covid-19.

Дефіцит кисню особливо виражений на сусідніх територіях Делі, яка не виробляє власний кисень і покладається на центральний уряд, який надсилає асигнування від різних виробників та штатів.

"Уряд зобов'язаний забезпечити нас киснем", - сказав доктор С.К.Л. Гупта, директор лікарні Батра в столиці Нью-Делі.

Щонайменше 12 пацієнтів, включаючи лікаря, померли в лікарні Батра в суботу після того, як у них закінчився кисень. Гупта сказав, що працівники лікарні витрачали дні, повідомляючи владі, що їм залишається лише кілька годин кисню; до кінця їм довелося покладатися на кисень, який забезпечували сім'ї пацієнтів.

"Пацієнти вмирають", - сказав Гупта. "Мені шкода, що ми не можемо їх врятувати".


Пацієнти чекають кисень

Поки уряд намагається розподілити допомогу від інших держав, він також працює над збільшенням внутрішнього виробництва кисню.

І на кожному кроці федеральні органи влади стверджували, що мають достатньо запасів для задоволення вимог штатів.

"1 серпня 2020 року (щоденне) виробництво кисню в країні становило 5700 метричних тонн (6283 тонни), яке зараз збільшилося до приблизно 9000 метричних тонн (9 920 тонн)", - заявив представник Міністерства охорони здоров'я на пресконференції в понеділок.

Минулого місяця міністерство заявило, що має надлишок запасів кисню на 50 000 метричних тонн (55 115 тонн).

У понеділок речник міністерства знову заявив: "У країні достатньо кисню".

Військовий літак, що привіз допомогу з США в Нью-Делі, Індія.


Але лікарі, чиновники та зневірені пацієнти розповідають зовсім іншу історію.

У лікарні в Міруті, місті Уттар-Прадеш, одна сім'я цілодобово працювала, щоб доглядати за 55-річною матір'ю у реанімаційному відділенні. Цього тижня родина повідомила CNN, що вона лежала в лікарні шість днів, перш ніж отримати апарат штучної вентиляції легень, і вони мали взяти з собою кисневий балон.

Одного разу її життєві показники почали небезпечно падати; її сини несамовито накачували їй груди, плакали та стискали її за руки, інші члени сім'ї ридали біля ліжка.

Лікар зміг допомогти стабілізувати жінку, але згодом вона все ж померла. Цього разу їй не вдалося допомогти; тіло жінки залишалося в реанімації майже годину, перш ніж його перенесли.

Ті самі сцени розігруються майже у кожному великому місті. У Нью-Делі ситуація настільки погіршилася, що Верховний Суд Індії наказав центральному уряду подолати дефіцит кисню.

Подібні слухання відбулися у Вищому Суді Делі.

"Ви маєте на увазі, що ми закриємо очі на людей, які гинуть в Делі?" Про це суд заявив центральному уряду в суботу, повідомляє філія CNN CNN-News18. "Досить значить досить."

за матеріалами CNN


05.05.2021 1124
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466