Сьогодні, 10 червня, о 10:00 годині у конференц-залі Івано-Франківської торгово-промислової палати в рамках Дискусійного майданчика «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050» розпочалась панельна дискусія: «Зелений туризм на Прикарпатті: інвестиційний потенціал та бізнес-можливості».
Під час дискусії обговорюватимуть розробку регіонального стандарту зеленого туризму, готовність прикарпатських територіальних громад до розвитку сільського зеленого туризму, запити ринку у сфері зеленого туризму та практичний досвід роботи екосадиб на Прикарпатті, передає Фіртка.
Зокрема, Володимир Великочий, професор, член-кореспондент Академії туризму України, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника поділився своїми думками про те, чи може бути туризм двигуном розвитку територіальних громад.
За його словами, насамперед потрібно знайти ініціативну групу, яка готова стати двигуном змін, відповідно пізніше необхідно розставляти цілі: чи доцільно розвивати туризм у певній громаді, чи краще будувати курорт, чи, можливо, розвивати нафтовидобування.
«Починаємо з простих речей: створюємо таку групу, знаходимо людину, яка є фахівцем своєї справи. Згодом окреслюємо завдання та розробляємо стратегію розвитку громади. Зазвичай її складають на 5-10 років. Сьогодні розробляють і на три роки. Проте, на мою думку, це вже більше план дій, а не стратегія розвитку, тому для мене оптимальний варіант – 10 років. І це незалежно від того, хто є головою ОТГ», – пояснив Володимир Великочий.
Окрім того, професор наголошує, що завжди потрібно враховувати думку мешканців громад.
«Важливо опитати людей, але водночас враховувати, що люди усього не знають і їм треба пояснювати, наводити приклади».
На думку Володимира Великочого, найбільша проблема туризму на Івано-Франківщині – погано розвинена індустрія дозвілля.
«У Яремчанській зоні є де зупинитись, є де поїсти, можна ще сходити на водоспад і сфотографуватись з яструбом. Але що робити у Яремче туристу далі? Тому у перспективі має бути створення системи дозвілля та атракції».
Ще одним вдалим варіантом розвитку індустрії туризму є створення скансенів – музеїв просто неба. Володимир Великочий наголошує, що по селах Івано-Франківщини є дуже багато людей, які займаються ремеслом та різноманітними художніми промислами. Завдяки цьому можна залучати туристів на Прикарпаття.
«Нам потрібно розвивати сільський зелений туризм. Чому це важливо? Бо це дає можливість місцевим заробити на тому, що в них вже є. Також важливо оцифровувати інформацію про туристичні об'єкти та залучати журналістів та блогерів».
Окрім того, професор додає, що важливо враховувати те, що міська людина не хоче втрачати свій комфорт, а тому потрібно зважати на всі її потреби. Також він наголошує на важливості транспортного сполучення.
«Немає сенсу будувати готель в Галичі, бо таких закладів є багато в Івано-Франківську, а добратись з Галича до Франківська – не проблема».
Професор підсумував, що найважливішими провідними чинниками у розвитку туризму є ідея та люди.
«Без цих двох двигунів немає сенсу продовжувати дискусію про розвиток зеленого туризму на Прикарпатті».
Нагадаємо, в Туристичній раді Івано-Франківської області вважають, що цього року очікується приріст туристів на 15-20% більше, ніж минулого року.
Читайте також:
Глемпінг-туризм на Прикарпатті: будівництво можуть розпочати вже влітку
Скільки туристів очікують прийняти на Прикарпатті в цьому році