11 людей загинули через стрілянину у школі столиці російської республіки Татарстан - Казані, повідомляють ЗМІ. Серед загиблих більшість дітей.
Зокрема,12 дітей і один дорослий після стрілянини потрапили до лікарні, інформує Фіртка з посиланням на BBC NEWS Русская служба.
Кількість жертв все ще уточнюється. Йдеться про школу №175 міста Казань.
"Ми втратили сімох дітей, учнів восьмого класу - четверо хлопчиків, три дівчинки. Вони загинули ось тут на третьому поверсі. Це велика трагедія", - заявив Рустам Мінніханов, президент Татарстану.
За його словами, нападника затримали, йому 19 років, на ньому була зареєстрована зброя.
Про 11 загиблих повідомляють агенції Інтерфакс, ТАСС і РІА Новини, посилаючись на свої джерела.
Про нападників надходить суперечлива інформація. За деякими даними, стрілок був один, за іншими - нападників двоє.
Вони нібито відкрили вогонь поруч зі школою, а пізніше там прогримів вибух.
Дітей евакуювали, заявили у пресслужбі мерії Казані.
У телеграм-каналі "Їду в Татарстан" з'явилося відео, як зі школи виносять поранених дітей. На інших відео видно, що деякі школярі вистрибували з вікон.
Відео: Ideal.Realii
Підліток проніс зброю в школу, розповіло джерело у шкільній адміністрації.
"Прийшов учень, приніс зброю, поранив однокласників", - сказав співрозмовник російської агенції "Інтерфакс".
Про вік загиблих поки що немає інформації.
Місцеві ЗМІ публікували фото евакуації дітей. За деякими даними, у школі вже працює ОМОН, дітей закривають у кабінетах.
Джерело, близьке до ФСБ, розповіло ЗМІ, що у справі про напад на школу в Казані затримали 41-річного чоловіка. Його нібито підозрюють у пособництві.
Одного з нападників згодом затримали, інформує HROMADSKE. Ним виявився 19-річний хлопець, за словами президента Татарстану, на нього офіційно була зареєстрована зброя. Він навчався у цій школі чотири роки тому.
Другий нападник залишався у школі. Після штурму силовики застрелили його.
Будівлю школи оточили бійці Росгвардії, біля закладу також були автівки швидкої допомоги.
Фото: Ideal.Realii
Нагадаємо, що у жовтні 2018 року внаслідок вибуху і стрілянини у політехнічному коледжі в Керчі загинула 21 людина.
18-річний студент коледжу Владислав Росляков влаштував стрілянину і підрив вибухового пристрою, після чого наклав на себе руки.Більшість жертв нападу у Керчі померли від вогнепальних поранень. Всього в результаті нападу постраждали понад 50 людей.
Як повідомляло HROMADSKE, станом на листопад минулого року, за даними слідчого комітету РФ допитали понад 600 свідків та розпочали експертизи — зброї, ДНК та інших. Рідні загиблих отримали фінансову допомогу, однак обіцяний пам’ятник загиблим дітям досі не встановили. Про це hromadske повідомив батько одного із загиблих курсантів, ім’я якого ми не вказуємо з міркувань безпеки.
«Щодо пам’ятника, дітям збираються встановити глибу без імен та фотокарток», — розповів чоловік.
Він також зазначив, що ознайомився з результатами кількох експертиз, де мова йшла про причини смерті, поранення, зброю і того, чим була забита вибухівка. Батько певен, що Владислав Росляков діяв не один:
«Їх було навіть не двоє, а більше. Студенти вказували на чотирьох студентів, які взяли удар на себе, боролися з кимось із нападників та давали можливість врятуватися дівчатам. Самі ж залишилися лежати на місці», — розповів чоловік.
Після трагедії українські психологи також висували версію того, що хлопець не міг діяти самостійно. В Україні слідчий відділ Головного управління СБ України в АР Крим проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за статтею терористичний акт.
Хлопця Марата Нігматуліна, який нібито взяв провину за теракт на себе, аби сподобатися дівчині, спочатку відправили під домашній арешт за підозрою у схваленні тероризму, згодом — на психологічну експертизу, після якої арешт скасували.
За даними російських ЗМІ, самого стрілка Владислава Рослякова кремували наприкінці листопада минулого року, а прах хлопця поховали під чужим прізвищем. Після трагедії у коледжі, люди, які співчували матері Рослякова, почали збирати кошти на похорони 18-річного студента. Жінці надіслали лист, в якому висловили співчуття і назвали Владислава «жертвою життєвих обставин». Всього для Галини Рослякової зібрали 101 тисячу рублів (близько 40 тисяч гривень).