Іпотека — особливий вид кредитування, який передбачає купівлю житла із послідовним внесенням його вартості частинами. Оформлюється в банку зазвичай на кілька років.
Після отримання такого кредиту власник разом з родиною має право оселитися у квартирі чи будинку, робити там ремонт, купувати техніку, меблі. За встановлений банком час або раніше він вносить визначені суми платежів до повного закриття кредиту.
Особливість іпотеки полягає в тому, що виплати за нею зазвичай розтягуються на роки. При цьому, якщо із житлом що-небудь станеться, а кредит не буде погашено, його все одно доведеться виплачувати. Щоб передбачити ризики на кшталт пошкодження, псування, часткового або повного знищення, слід оформити страхування.
Що передбачає страхування іпотеки
Це ефективний інструмент захисту житла, який допоможе уникнути значних фінансових збитків. Зараз оформлення такого полісу є обов’язковою вимогою при відкритті іпотеки — дане положення прописане у Законі. Іпотекодавець повинен застрахувати від ризиків квартиру або будинок, які купуються у кредит. Це є обов’язком Іпотекодержателя.
Сумою страхування завжди є повна вартість об’єкту. В ролі останнього постає нерухомість, яка закріплена в договорі як предмет іпотеки — мається на увазі саме та, що стане власністю особи після повної сплати суми за кредитом. Оформлення такого полісу необхідне для фінансових гарантій та захисту від значних грошових втрат у разі пошкодження чи повного знищення житла.
Тут можна дізнатися більше про те як замовити особисте страхування для іпотеки. Згідно з договором, ця послуга покриває такі ризики:
- побутові аварії, що відбулися внаслідок пошкодження комунальних систем водо-, газопостачання, опалення, каналізації, виробничі інциденти, внаслідок яких сталося витікання агресивних, хімічних речовин;
- вибухи, у тому числі побутового газу, стихійні явища, пожежі, пошкодження водою через порив труб, систем або під час гасіння вогню;
- зіткнення з транспортом, витікання палива, падіння предметів та конструкцій згори — наприклад, стовпів, гілок дерев, частин літальних апаратів та пілотованого транспорту, багажу;
- роботи з реконструкції або ремонту приміщень, які знаходяться поруч із об’єктом іпотеки і не є її предметом або власністю особи, на чиє ім’я оформлене страхування за кредитом;
- крадіжка зі зламом, розбій, інші протиправні дії третіх осіб.
Якщо є укладений договір страхування іпотеки, то будь-які витрати, пов’язані з такими ситуаціями, компенсує страхова компанія. Це особливо вигідно в разі ризику, що призвів до повного знищення об’єкту нерухомості. Припинення його існування не знімає з особи обов’язку надалі сплачувати кредит. Але при наявності полісу розрахунок з банком замість нього зробить страхова.
Сума за таким договором дорівнює дійсній вартості майна, яке є предметом іпотеки, й не може бути меншою. Страхувальником, за умовами полісу, є іпотекодавець або іпотекодержатель. Страхування відкривається терміном на один рік із можливістю продовження, або відразу на весь строк, передбачений договором іпотеки.
Партнерський матеріал