Одеський апеляційний суд частково змінив вирок у справі проти Сергія Стерненка й Руслана Демчука за обвинуваченням у викраденні й катуванні місцевого депутата Сергія Щербича навесні 2015 року, скасувавши вирок за статтею про розбій.
Про це пише Фіртка з посиланням на УП.
Як відомо, 23 лютого 2021 року Приморський райсуд Одеси присудив Сергію Стерненку та Руслану Демчуку по 7 років і 3 місяці ув’язнення з конфіскацією половини майна у справі про викрадення і катування депутата Комінтернівської райради Сергія Щербича.
На думку обвинувачення, 24 квітня 2015 року тодішні члени "Правого сектора" хотіли заволодіти банківською карткою і телефоном Щербича. За версією потерпілого, від нього хотіли домогтися відмови від депутатства. Щербич був головою районного осередку проросійської партії "Родіна".
Сам Стерненко, проти якого порушено декілька кримінальних справ, цю називає "справою про 300 гривень", а Щербича – "проросійським тітушкою".
Стерненко і Демчук свою провину і розбійний напад заперечують.
А за версією слідства, вони та інші не встановлені особи посадили Щербича в авто та відвезли в підвал, де били і мучили: стріляли над головою і здавлювали плоскогубцями палець на правій руці, спричинили черепно-мозкову травму і струс мозку.
Колегія Апеляційного суду у складі трьох суддів дійшла висновку про недоведеність обвинувачень щодо Стерненка та Демчука за ч.2 ст. 187 ККУ (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб або особою, яка раніше вчинила розбій) – щодо заволодіння 300 гривнями, за які обвинуваченим дали сім років із конфіскацією.
У цій частині вирок скасовано.
Апеляційний суд вирішив, що сторона обвинувачення не надала достатніх доказів розбійного нападу на Щербича, тобто що мотивом насильницьких дій було заволодіння банківською карткою та іншим майном.
Також суд визнав, що потерпілий Щербич змінював показання в судах першої та другої інстанцій щодо місця, часу та обставин злочину.
Апеляційний суд не скасував вирок за ч.2 ст. 146 ККУ (незаконне позбавлення волі або викрадення людини з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї, або здійснюване протягом тривалого часу).
Але суд вилучив мотивувальну частину щодо корисливого мотиву викрадення.
За цією статтею суд першої інстанції присудив Стерненку й Демчуку 3 роки позбавлення волі, але звільнив від покарання у зв'язку з закінченням строку притягнення до відповідальності.
Стерненко наголосив у Telegram, що строки давності по притягненню за цією статтею спливли.
За статтею 263 ККУ (незаконне поводження зі зброєю) Одеський апеляційний суд ще зачитує рішення.
Стерненко просив скасувати обвинувачення суду першої інстанції й закрити справу.
За його словами, під Одеським апеляційним судом "зібралась муніципальна варта Геннадія Труханова", який нібито замовляв замахи на нього.
Передісторія:
- Проти Сергія Стерненка порушено чотири кримінальні справи: викрадення людини, заворушення і побиття поліцейського, кришування наркотиків і загибель нападника. Провину в усіх справах колишній лідер одеського "Правого сектора" заперечує.
- Справа про викрадення й катування Сергія Щербича датується 2015 роком.
- У листопаді 2017 року проти Стерненка відкрили ще дві кримінальні справи: одну за статтями 296 (хуліганство) і 345 (насильство стосовно співробітника поліції) Кримінального кодексу, а другу – за статтями 27 та ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення наркотиків).
- У справі про побиття керівника поліції Одещини Дмитра Головіна йдеться, що під час сутичок на масових акціях на захист Літнього театру в Одесі Стерненко нібито завдав Головіну удару по ногах.
- Також слідство підозрює, що Стерненко збирав гроші з точок продажу наркотиків. Активіст назвав цю справу сфабрикованою. Ці справи ще слухаються в суді.
- У травні 2018 року проти Стерненка відкрили справу про навмисне вбивство Івана Кузнєцова, який 24 травня напав на нього в Одесі й помер від ножових поранень. Другий нападник Олександр Ісайкул також отримав поранення, але втік. У цій справі в червні 2020 року завершили слідство, оголосивши Стерненку підозру і скасувавши підозру Кузнєцову.
Читайте також:
Суд дав Стерненку сім років тюрми: за що
Івано-Франківськ та Львів вийшли на підтримку засудженого одеського активіста Стерненка (ФОТО/ВІДЕО)