Степан Руднянин: «Розвиток міста – це командна робота»

Жовтень не за горами, і скоро знову робити вибір, бажано обдуманий.

Депутат Івано-Франківської міської ради Степани Руднянин розповів про розвиток міста, карантин і майбутні вибори.

– Пане Степане, у 2015 році ви обиралися до міськради від «Блоку Петра Порошенка». Тепер «Європейська солідарність» – головна опозиційна сила, тож деякі ваші колеги підуть на вибори під іншими прапорами. Чому залишаєтесь ви?

– Я балотувався від БПП як позапартійний, а вступив до ЄС, вже коли Петро Порошенко не був президентом. Просто мені близький курс, який тримає партія.

Порошенку можна подякувати за те, що у нашому місті немає війни. Він провів чесні вибори, підтримав мову, розбудував армію, сприяв створенню соборної церкви. Це базові речі будь-якої країни, яка хоче бути і є незалежною. А його програш на виборах – це результат багатьох чинників, зокрема п’ятої колони, яка має великий ресурс, в тому числі інформаційний.

Але при Порошенкові зросла економіка, доходи місцевих бюджетів виросли в рази, бо він віддав фінансовий ресурс на місця. Бюджет Франківська до того становив трохи більше ніж 800 млн грн, зараз – вчетверо більше. Це дає можливість виборцю, мешканцю міста, контролювати витрати.

До того ж? ЄС – це єдина націоналістична партія, яка, дивімося на речі реально, матиме представництва по всій Україні. А це дає плацдарм для відновлення проукраїнського, проєвропейського, пронатівського курсу.

– Згідно з соцопитуваннями, франківці найбільше задоволені роботою мера й міської ради. У чому секрет популярності?

– Рейтинги місцевої влади високі не лише у Франківську. Це теж тому, що на місцях з’явився фінансовий ресурс. Це – яскравий приклад вдалої реформи децентралізації. Ми не знаємо, як повели б себе наші попередники, маючи такий самий ресурс. За рахунок цього робиться благоустрій, ремонти дворів, вулиць, об’єктів соціальної сфери тощо.

До речі, чомусь так виглядає, що у місті все робить одна людина чи одна політична сила. Але це командна робота і, які б у нас не були політичні розбіжності, ми вболіваємо за все, що стосується розвитку міста. Багато проєктів ініціюють депутати від нашої фракції. Напевно, ми не так це рекламуємо.

– А як ви оцінюєте діяльність міського голови?

– Позитивно, бо бачу, що місто розвивається. Ми разом працюємо над розвитком міста. Це позитив, що міський голова – відкритий, комунікабельний, багато спілкується з журналістами. Але, з іншого боку, міський голова не має жити тільки цим.

– Як ви оцінюєте дії влади під час пандемії?

– У світі є два варіанти: шведський і суворий карантин. А в нас вийшов симбіоз, на мою думку, найгірший. Спершу ми жорстким карантином встигли зруйнувати економіку. А тепер розслабились і бачимо зростання випадків захворювання. Натомість, знову вводити суворий карантин не можна, бо економіка його не переживе.

Крім того, від початку ми були зовсім не готові. Бачили, що пандемія у світі вже розвивається, а в нас чомусь зникли з продажу маски. Ми ж розуміємо, що один підприємець не міг усі їх скупити й вивезти в Китай? Тобто без згоди центральної влади не обійшлося.

Це можна порівняти з початком війни, коли бійці у тапочках йшли на фронт. Так само і медики пішли на свій фронт без засобів захисту. Знову рятували волонтери та благодійники. Так, наша команда, за сприяння фонду Петра Порошенка, поставила захисних засобів і тестів на Прикарпаття на суму майже 4 млн грн.

– У чому суть програми муніципально-приватного партнерства, яку ви презентували на останній сесії міськради?

– Зараз мешканці мають можливість відключитися від центрального опалення, перейшовши на індивідуальне. За законом, якщо хоч 75 % мешканців багатоповерхівки згідні, то комісія має право дати дозвіл на відключення. Але в кожному будинку є 5-15 % квартир, які не мають на це коштів.

Суть програми – у тристоронній співпраці власника квартири, підприємця чи приватної фірми та управителя. Підприємець влаштовує індивідуальне опалення у кожній квартирі, навіть у тих, які не мають можливості оплатити. А вони, у свою чергу, зобов’язуються повернути кошти протягом 2-3 років. Гарантом повернення коштів підприємцю виступає домоуправитель.

Тобто, маючи великий об’єм замовлень, підприємець може працювати. Людям вигідно, бо вони економлять на опаленні. А основне – весь будинок не є заручником тих 15 %.

– У чому ще бачите основний розвиток нашого міста?

– Треба думати про інвестиційну привабливість. Якщо ми покажемо, що місто вміє заробляти і дбати про мешканців, інвестор прийде. Також треба розвивати дрібне виробництво.

Ще ми недооцінюємо туристичний потенціал Франківська. Кажуть: якщо ти не випив кави у Львові, то ти там не був. А Франківськ – як перевальний пункт перед Карпатами. Варто розвивати гастрономічний, медичний туризм.

Також треба модернізувати міську теплопостачальну мережу. Бо частина мешканців таки хочуть залишитися на центральному опаленні. А ще – поступово треба перейти на повністю комунальний транспорт, бажано тролейбус – екологічно чистий.

Репортер, партнерський матеріал


31.08.2020 999
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1962
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3860

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455