З 1 липня, в Україні запрацював ринок сільськогосподарської землі. Станом на сьогодні, укладено 7 901 угода в рамках ринку землі.
Зокрема, за більше ніж місяць роботи ринку землі, подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4 744 нотаріуси. Всього заяв – 5 328, із них погоджено 4 702, в черзі на розгляд – 6, відмову отримали 602. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі. передає Фіртка.
Окрім того, лідером з продажу землі є Полтавська область - 2 020,1 га. На другому місці за продажем землі є Харківська область - 1 886,7 га, а на третьому - Дніпропетровська область - 1 364,6 га. Далі йдуть Кіровоградська та Херсонська області - 1 350,3 га та 1 253,5 га відповідно.
На противагу найменше землі продали у місті Києві - 5,6 га, Луганській - 41,5 га, та Івано-Франківських областях - 56,1 га.
читайте також: Відомо, який буде податок на купівлю землі та хто від нього звільнений
Водночас в Івано-Франківській області продали більше землі, ніж у двох вищезгаданих областях. Проте, менше, ніж в Одеській, Львівській, Тернопільській, Закарпатській, Рівненській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Черкаській та Волинській областях.
Нагадаємо, що вартість землі в Івано-Франківській області вища, ніж в Одеській, але нижча, ніж у Закарпатській.
Читайте також:
В Україні відкрили ринок землі: як на це реагують користувачі соцмереж
Відкриття ринку землі: за перший день зареєстрували три угоди