У Франківську навчальний рік розпочнеться у звичайному режимі.
Про основні теми, що найбільше хвилювали франківців розповідає директор Департаменту освіти і науки Ігор Максимчук, пише Фіртка.
1 вересня: яким воно буде цього року? Чи будуть святкові лінійки для учнів?
Як правило, 1 вересня зараз проводиться суто для першокласників. Це не є обов’язковим заходом. Заклади приймають рішення про формат зустрічі першачків самостійно. Це можуть бути коротенькі заходи на 10-15 хв для учнів, що вперше прийшли до школи. Щоправда, батькам забороняється заходити. Вони можуть перебувати на території школи, надворі, але обов’язково у масках. Але приміщення школи для них – закриті.
Який формат уроків буде: тривалість, поділ на підгрупи, зміни?
Ми рекомендуємо працювати у звичному режимі. Це буде звичний режим: звичайні традиційні класи, звичний поділ на підгрупи. Тобто так, як завжди ділилися учні: інформатика, англійська тощо. Навчання звичне. Але з дотриманням карантинних вимог. Тобто все так, як ми звикли. Єдина відмінність – дещо змінена кабінетна система. Тобто не учні ходитимуть по школі на уроки, а вчителі приходитимуть до дітей у клас. Це для того, щоб мінімізувати масові переходи територією школи.
Як забезпечуватимуться ці карантинні вимоги: температурний скринінг, додаткові входи в навчальні заклади для учнів?
У гімназіях, ліцеях та початкових школах відкриваємо всі входи для того, щоб розділити потоки учнів. Усі входи закриті для сторонніх. Скринінг проводитимуть щоденно – для вчителів. А для учнів – опитування. Тобто їх питатимуть про самопочуття та стан здоров’я. Якщо буде скарга на стан здоров’я – тоді проводитиметься огляд, скринінг. У кожному закладі, окрім медичного кабінету облаштовано так званий ізолятор. Тобто, якщо учневі стане погано, то його ізолюють у цей кабінет до моменту приходу батьків.
Чи проводитиметься дезінфекція приміщень школи, класів?
Ми вже завезли в освітні заклади антисептичні, дезінфікуючі, мийні засоби, одноразові маски, безконтактні термометри. Тому приміщення будуть ретельно прибирати. Також після кожного заняття проводитиметься провітрювання, постійне вологе прибирання. Як самих класних приміщень, так і коридорів, убиралень, їдалень тощо. Постійний контроль за належним санітарним станом.
Також місто забезпечило закупівлю антисептичних засобів для рук при вході, в туалетах, біля класних приміщень. Також закуплено засоби індивідуального захисту – одноразові маски для працівників школи.
Чи зобов’язані учні користуватися масками? І хто повинен їх ними забезпечити?
Під час уроку учням не обов’язково використовувати маски. Діти сидять без масок. Одягати їх повинні під час перерви, коли перебувають у коридорах, тобто за межами класу. Їх учні повинні мати з собою.
Якщо хтось у школі захворіє: учень чи педагог, що тоді?
Якщо буде підтверджений випадок захворювання на Covid, то клас відправляється на самоізоляцію на 14 днів. У цей час вони працюватимуть дистанційно.
Групи продовженого дня в теперішніх умовах: реальність чи мрія?
Групи продовженого дня мають право функціонувати відповідно до чинного законодавства. Звісно, знову ж дотриманням карантинних норм. Так само і гуртки.
Якщо ж батьки приймають рішення не ризикувати та хочуть, щоб дитина навчалася дистанційно. Чи мають право обрати таку форму і що для цього потрібно?
Так, батьки мають право на дистанційне навчання дитини. Для цього повинні звернутися до школи та написати на ім’я директора відповідну заяву. Тоді надається можливість вчитися дистанційно.