Протягом останнього тижня перед крайнім терміном, до 10 вересня, різко почали змінювати виборчу адресу в Яремчанській міській громаді.
Якщо наприкінці серпня таких змін було менше десятка, то станом на 16 вересня у громаду прибули 182 виборці, інформує Фіртка з посиланням на ОПОРУ.
За даними Державного реєстру виборців, найбільше громадян, які вирішили змінити виборчу адресу зареєстровано в Івано-Франківській міській громаді.
Зокрема, 579 іванофранківців будуть голосувати не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання в інших регіонах, а 382 людей звернулися до реєстру виборців, аби проголосувати за місцем фактичного проживання в Івано-Франківську. Ще 82 людей змінили виборчу адресу в межах Івано-Франківської громади.
Заступник начальника відділу державного реєстру виборців виконавчого комітету Івано-франківської міської ради Михайло Хвесик розповів, що цьогоріч з’явилась можливість подачі електронних заяв. Втім, великого ажіотажу щодо зміни виборчої адреси не було.
«Вдень ми опрацьовували від 50 до 100 заяв, – говорить Михайло Хвесик. – Це насправді крапля в морі. Ми помітили, що найчастіше виборчу адресу змінюють виборці, що поселилися в новобудові, але не встигли там приписатися».
читайте також: Стало відомо, скільки франківців вже змінили місце голосування
На другому місці за опрацьованими відомостями Держреєстру щодо зміни виборчої адреси – Калуська міська громада. Там цією процедурою скористалися 212 людей. 117 виборців вибули з громади. 56 виборців прибули у Калуську міську громаду і 39 – змінили виборчу адресу в межах громади.
Активно змінювали виборчу адресу в останні дні в Яремчанській міській громаді. Там у громаду прибули 182 нові виборці. Відтак громада стала другою, після Івано-Франківська, за кількістю прибулих виборців. Це при тому, що лише 19 яремчанців будуть голосувати не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання в інших регіонах, а семеро змінило виборчу адресу в межах громади. Загалом працівники ДРВ опрацювали 208 заяв.
Рогатинська міська громада стала третьою за кількістю нових виборців. У громаду прибули 125 виборців. Вибули – 30. У межах громади цією процедурою скористалися 20 людей. Всього до відділу ДРВ в Рогатині звернулося 175 людей.
Активно змінювали виборчу адресу й у Коломийській міській громаді. Нових виборців там – 72, вибуло – 90. У межах громади процедурою скористалися 27 коломиян. У підсумку відділ ДРВ опрацював 189 заяв.
В Угринівській сільській громаді опрацювали 131 заяву щодо зміни виборчої адреси. У громаду прибули 112 виборців, вибули – 17, і лише двоє змінили виборчу адресу в межах громади.
У Богородчанській селищній громаді змінити виборчу адресу вирішили 116 людей, а у відділ ДРВ Долинської міської ради звернулося 109 виборців.
Також в ТОП-10 громад, де найактивніше змінювали виборчу адресу, увійшли Тисменицька міська (опрацьовано 94 заяви) та Надвірнянська міська (опрацьовано 84 заяви) громади.
Наразі остаточної цифри щодо кількості прикарпатців, які вирішили змінити виборчу адресу, немає. Відділи ДРВ продовжують опрацьовувати заяви.
Нагадаємо, що на підготовку до виборів на Прикарпатті виділили майже 72 мільйони гривень.
Читайте також:
На Прикарпатті голови ТВК витрачають особисті кошти на вивіски та печатки
Місцеві вибори: за якими правилами на Прикарпатті обиратимуть депутатів
Так мають робити всі, а реєстрація вона ж прописка має канути в минуле разом з тоталітарним ссср і кріпосним ладом, де люди були приписані до сіл і мали в пана дозвіл брати на пересування. В ЄС немає прописки.