Стабілізація ситуації з COVID-19: темпи вакцинації та у яких регіонах найбільше хворих

За добу 21 листопада найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували у Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій і Донецькій областях.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, у Дніпропетровській області коронавірус діагностували у 864 осіб. У Миколаївській області зафіксували 655 нових випадків захворювання. 

В Одеській області зареєстрували 451 випадок інфікування, а у Запорізькій – 446. Водночас у Донецькій області COVID-19 виявили у 402 осіб. 

В Івано-Франківській області за добу 102 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 79 осіб, летальних випадків – 2.

За весь час пандемії в області захворіли 118 413 осіб. Зокрема, захворіли – 5 516 дітей, медичних працівників – 3 425, одужали – 99 725 осіб, летальних випадків – 2 752.

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 1 236 досліджень;
  • методом ІФА – 125 досліджень.

читайте також: Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19


Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • м. Київ – 358 випадків;
  • Вінницька область – 384 випадки;
  • Волинська область – 340 випадків;
  • Житомирська область – 385 випадків;
  • Закарпатська область – 190 випадків;
  • Київська область – 343 випадки;
  • Кіровоградська область – 190 випадків;
  • Луганська область – 37 випадків;
  • Львівська область – 397 випадків;
  • Полтавська область – 287 випадків;
  • Рівненська область – 161 випадок;
  • Сумська область – 205 випадків;
  • Тернопільська область – 156 випадків;
  • Харківська область – 330 випадків;
  • Херсонська область – 54 випадки;
  • Хмельницька область – 195 випадків;
  • Черкаська область – 272 випадки;
  • Чернівецька область – 121 випадок;
  • Чернігівська область – 139 випадків.

7 464 нові випадки COVID-19 зафіксували в Україні станом на 22 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 579 дітей та 74 медпрацівники.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 22 листопада в Україні вісімнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. 

Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Вінницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.

Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.

Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки три області: Закарпатська, Полтавська та Харківська.

У «жовтій» зоні – Тернопільська, Чернівецька та Кіровоградська області.

Зауважимо, що Луганська та Львівська області вийдуть з «червоної» зони цього тижня. Зокрема, Луганщина та Львівщина опинились у «червоній» зоні 30 жовтня. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, області покидають цей рівень відповідно до карантинних індикаторів.

Також під час брифінгу 22 листопада міністр зазначив, що третій тиждень поспіль спостерігається тижневе зменшення кількості випадків зараження та кількості госпіталізованих. Це, своєю чергою, свідчить про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

  читайте також: Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку


Крім того, 88,2% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня — невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

За тиждень, з 15 до 21 листопада, 1 718 558 осіб щепили проти COVID-19 в Україні, з них вакцинували 1 дозою — 238 695 осіб, 2 дозою — 91 680 осіб.

Від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 22 669 435. З них отримали 1 дозу — 12 835 126 осіб, завершили вакцинацію — 9 834 309 осіб.

В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.

Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.

Нагадаємо, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.

На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточуючих — 42%.

  читайте також: Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19

Водночас 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.


Додамо, що за останні десять місяців в Україні витратили понад 31 мільярд гривень на боротьбу з коронавірусною хворобою.

Кошти переважно пішли на оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 — це 14,6 млрд грн, а також на закупівлю вакцин — 9,8 млрд грн.

Загалом на ці цілі цьогоріч передбачено 20,2 млрд грн і 10,5 млрд грн коштів державного бюджету відповідно. Також Україна вже отримала додатково 8 млн доз вакцин від міжнародних партнерів.

Крім того, кошти витратили на:

▪️ виплати закладам Національної академії медичних наук України за послуги з госпіталізації пацієнтів із COVID-19 – 14 млн грн;
▪️ забезпечення лікарень киснем, експрес-тестами та витратними матеріалами для тестування — 600 млн грн. Нещодавно Верховна Рада спрямувала на програму додаткові 800 млн грн;
▪️ заходи щодо соціальної підтримки населення в умовах карантину — 2,9 млрд грн;
▪️ «лікарняні» — 0,8 млрд грн;
▪️ виплати допомоги по безробіттю та по частковому безробіттю — 1,5 млрд грн;
▪️ здійснення заходів із боротьби з COVID-19 у закладах освіти — 18,3 млн грн;
▪️доплати військовослужбовцям, поліцейським, медичним та іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров’я — 0,8 млрд грн.

Загалом на боротьбу з COVID-19 у 2021 році передбачено 41,5 млрд грн.

    читайте також: Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19


Нагадаємо, 14 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, отримають від держави тисячу гривень.

Як зазначили в Кабміні, кошти будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію». Витратити їх можна на квитки в кінотеатр, театр чи на концерт, на заняття спортом або подорожі Україною.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що ця ініціатива Президента спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, який постраждав через пандемію.

Програма почне діяти з 19 грудня та працюватиме протягом року. Участь у ній візьмуть майже 6 000 представників малого та середнього бізнесу.

Загалом, за словами Дениса Шмигаля, на програму у 2021 році буде спрямовано 3 млрд грн та ще 3 млрд грн — на початку 2022 року з можливим розширенням фінансування.

   читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


До слова, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.

Крім того, дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».

    читайте також: Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Додамо, що відповідно до дослідження вчених зі США, вагітні жінки, які вакцинувались Pfizer/BioNTech чи Moderna, передають плоду антитіла до COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть ​невакцинованих працівників

Українці, які не хочуть вакцинуватися проти COVID-19, назвали головну причину

COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1957
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6850 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3856

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1815
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452