Справжню демократію в Україні можна побудувати лише під хоругвами Христової Церкви

 

Люди часто задають мені питання: «Чому у нас, в Україні, ніяк не вдається встановити народовладдя? Чому перемагають фальшиві «штатні друзі народу»? Чому обрана народом влада наступного дня після виборів забуває про народ?» Я думаю, що чесні, правдиві відповіді на ці питання українцям складно почути з вуст політиків. Спробую пояснити – чому.

 

Ми – українці. Ми маємо свою історію, плекаємо свою правду. Але живемо ми не за своїми законами, будуємо своє життя не за українськими правилами. Конституцію нам написали за Кучми, списавши її з Конституції Франції. Половина наших законів ще радянські (за Сталіна і Хрущова писані), інша половина відкілясь списана законотворцями, яких ми обирали, й так-сяк приладжена до нашого життя. Можна сперечатися: добрі ці закони з юридичної точки зору чи погані. Але кожен українець відчуває, що живемо ми не по - українськи.

 

Колись, у 90-ті роки, нам казали: «Матимемо такі закони, як в Європі і житимемо так, як в Європі!» Тепер всі переконались, що то неправда. Не можна у своїй хаті запроваджувати чужі правила. Європа живе не зовсім так, як заповідано нам, українцям. В Європі деколи забувають Бога, пропагують шлюби чоловіків з чоловіками, жінок з жінками. Чи підходить нам такий триб життя?

 

Кажу прямо: «Ні, не підходить!» Свого часу нас спокусили європейським добробутом. Проте, отримавши чужі закони, ми чомусь не отримали чужого багатства. Так і мало статися. Адже в тій таки Європі теперішнє багатство було забезпечене не сьогодні, воно створювалось поколіннями працьовитих німців, французів, британців, які ходили до храмів і на перший план ставили молитву та працю. Зароблене дідами й батьками багатство теперішня європейська молодь більше використовує, ніж примножує. Сучасні європейці хочуть красиво жити, не надто багато працювати і ні за що не відповідати. Звідси тамтешні кризи та періодичні соціальні протести. Якщо підемо їхнім шляхом, то зайдемо у глухий кут.

 

Ми, українці, повинні стати  на власні ноги і думати власною головою. Не мавпувати чужий досвід, а згадати свій. Він у нас є. Наша перша Конституція була написана гетьманом Орликом ще тоді, коли в Європі панували свавільні монархії. І в цій Українській Конституції чільні статті Орлик присвятив правам Української Церкви. Тому що він знав, на якому камені треба будувати самостійну державу.

 

Коли я обирав гаслом своєї передвиборної компанії гасло: «За правду Божу і людську!», я керувався наріжною думкою про те, що будь-яка державна політика, яка не опирається на Божу правду, приречена на поразку. В українській державній політиці Церква має виступати не в ролі прикраси або декорації, як то було, скажімо, за часів президента Ющенка, а дієвим елементом українського державотворення.

 

Я переконаний, що одного лише шанування культурної традиції недостатньо для забезпечення Українській Нації майбуття. Традиція, яка стоїть на твердій основі Українського Християнства, має лягти не лише в основу культурної, але й усієї державної політики. Лише тоді ми зможемо жити по - українськи.

 

Деякі політики, які називають себе патріотами і націоналістами, пропонують почати оздоровлення Української Держави з того, щоби прийняти закони проти українофобів та провести люстрацію (себто, вигнати усіх чиновників, що заплямували себе співпрацею з каральними органами та комуністичною системою). Загалом, це правильна постановка питання. Проте тут ми знову бачимо спробу мавпувати чужий досвід та почати нове життя з чергової «домашньої війни». І вже не будемо знову казати про те, що ті записні «патріоти і націоналісти» стоять тепер на одній трибуні з колишніми секретарями обкомів і міськкомів КПРС (яких вони на словах збираються «люструвати»).

 

Я пропоную почати з введення до Конституції прав Христової Церкви, як духовної основи Української Держави. Саме за це прагну й буду боротися в парламенті. Спробую об’єднати навколо духовних цінностей депутатів-однодумців. Тих, які зранку і ввечері стають до молитви, не за звичкою, а за покликом віри, які приймають Причастя і через нього Тіло і Кров Христові. Духовна людина, яка черпає благодать від чудодійних образів Матері Божої, не стане на одну трибуну з колишнім пропагандистом сатанинського вчення катів-сталіністів.

 

Духовна людина ніколи не перетвориться на цинічну  особу,що торгує своїми ідейними переконаннями, ніколи не проголосує за знищення рідної мови, за порушення основоположних моральних принципів, за паплюження рідної землі. Тому що духовна людина має в серці страх Божий і відчуття вищого покликання, вищого за всі земні спокуси і страхи. Справжня демократія, тобто справжнє народовладдя, почнеться в Україні тоді, коли представлятимуть народ українці за духом, християни за віросповіданням і способом життя.

 

Я переконаний, що для депутатів, що сповідують цінності християнської демократії, у Верховній Раді знайдеться багато роботи. В першу чергу – роботи законодавчої. Для духовного відродження України життєво необхідно прийняти закони, які будуть базуватися на загальнолюдських цінностях добра, свободи, справедливості. І, найголовніше, віри.

 

Чи будуть наші знані і увішані орденами «тушки» у випадку чого боронити Віру Христову в Україні й, зокрема, на Прикарпатті? Маю у тому сумнів. Вони почнуть довгі дебати і сядуть за круглі столи. І робитимуть «політику» з холодним серцем. Адже не зацікавлені. Бо ж їхні діти живуть не тут, а в Америці. Й онуки там житимуть. То що їм до духовного занепаду України? Так, лише привід для чергового беззмістовного інтерв’ю по телебаченню.

 

І ще одне. Нас, кандидатів у народні депутати, люди часто запитують: «В чому національна ідея українців?» Я відповідаю: «Для пошуку національної ідеї не потрібно лізти до старих книжок чи перекладати щось там з англійської. Озирніться навколо. Що побачите? Рідну квітучу землю, дану нам Богом, українські оселі та золоті бані Христового Храму. Це і є наша ідея з давніх часів: жити на рідній землі правдиво, за християнськими законами, проголошеними у Святому Письмі , творити добро, працювати на благо України, для її процвітання і могутності, берегти власну честь і не лукавити з власним сумлінням.

 

У наші свята над нами майорять хоругви з ликами Святих Заступників Українського Народу. Під ними молимося Господу, благаючи про спасіння нашого краю і нашої держави. Під ними співаємо наші пісні. З ними урочисто йдемо на прощі до національних святинь. Так чому, питаю, ми маємо творити державну політику не під цими хоругвами? Чому не можемо покласти Божу правду в основу нашого державного життя?

 

Не лише можемо,але й повинні!

 

За правду Божу і людську! 

 

Василь Мельник

 


09.10.2012 Василь Мельник 728 2
Коментарі (2)

Макс 2012.10.09, 17:04
Для всіх,що лізуть до ВР свій ідол - " вічно зелений" папірець
виборець 2012.10.10, 10:07
Пане Василю скільки платите за статтю. Переглядаючи Вашу трудову діяльність дивуюсь ким Ви тільки не були. І керували колгоспом, і фермером, і ходили в рясі з великим хрестом на грудях, і в прокуратурі ні то помічником ні то радником, і ведете бізнес в Пшеничниках маючи колибу чи ресторан може ще щось робили чого не знаю, а тепер від Соціалістичної партії ідете у ВР. Що Ви будете робити у ВР, які Закони там писати. Ви ж самі тут не пишете що будете писати там мені не зрозуміло.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466