СПРАВЕДЛИВІСТЬ, ЧИ КАРА ЗА ЧУЖІ ЗЛОЧИНИ?

 

        Після бурхливих, штучно-імітованих дебатів, звинувачень, виявлення агентів Кремля, переконань хто патріоти України, у зв"язку із протестами учасників (і не тільки), жертв банківських махінацій, завищених тарифів, парламент намагаючись здобути для себе політичні акції прийняв рішення про компенсацію збитків обманутим вкладникам.  До речі, як не намагались журналісти знайти проплачених, не вийшло, хоч не треба виключати провокаторів, а правоохоронців там було набагато більше.

        Якщо вернутись у історію,  Україна починала монетарну політику (купони були наслідком розвалу імперії) із 1грн. 70коп. за долар. За час керівництва державою трьох останніх президентів здолали рубіж 26 грн. - це не межа. Впродовж цього періоду,  девальвація (знецінення) національної валюти була одним із основних джерел збагачення кола певних владних і комерційних осіб, Національного (гірко так його називати) та комерційних (слава богу) не всіх банків.

        Те, що держава (у першу чергу) винна у знищенні ілюзій заробітку та втрат коштів і заставного майна не тільки вкладників, а також скривджених  учасників валютних операцій (кредитів) та всіх інших громадян України - однозначно і не підлягає сумніву.  Зважаючи на думку експертів, такі операції з валютою в Україні не слід було допускати.

        Звичайно, рішення про компенсацію втрат (збитків), у парламенті необхідно було прийняти - постраждалі суб"єкти махінацій не винні. Але зверніть увагу, на черговій хвилі показового патріотизму і любові до народу уже не було мови про декларації, мінімальну зарплату, тарифи, наявність "скромних" сум готівки  різною валютою у деклараціях, чому готівка не зберігається у банківських установах. Висновок простий - "народні обранці" (чи багато з них) під впливом шостого відчуття  знали про  "позитивну" монетарну політику державних інституцій Національного і комерційних банків по відношенню до громадян, суб"єктів підприємництва та навіть бюджетних установ і не хотіли ризикувати втратою праведно нажитих активів.

        Давайте подумаємо глибше. Хто компенсуватиме  втрати коштів, привласнені шахраями та від падіння національної валюти із-за названих обставин, рефінансування банків, їх ліквідації, виведення в офшори таких коштів, постраждалим громадянам, не кажучи про інших суб"єктів.  Де прогнозна політика ризиків у процесі аналізу реєстрації банків із відповідним статутним капіталом і страховими  фондами.

        Тепер основне на чому не було акценту у політиків: на джерелах відшкодування - не корисно для свого іміджу. Компенсація збитків має бути проведена за рахунок бюджету, тобто коштів усіх громадян України, тих які не були вкладниками, а також частково і постраждалих. А де винні, які привласнили ці кошти, вимели можливо за межі країни, де так звана "спецкофіскація", що її так декларує народний фронт, чіпляючись за свій рейтинг, як за соломинку. Діюче законодавство позволяє і нині посадити винних у клітку та компенсувати вкрадене у людей, а не за рахунок суспільних коштів.

        Мене часто запитують: для чого я пишу статті, коли не можу змінити ситуацію на користь людей. Може правильно, а може не зовсім, даючи просвітницьку та професійну інформацію. Ще не крик душі, тільки прагматика.  Закономірно, питання, що висвітлюються у статтях, по "обов"язку служби",  належить вирішувати депутатам від народу, хоч за списками партій вони без права на окрему позицію, але правом на палкі промови із трибуни найвищого законодавчого органу держави. Практичних наслідків, щодо вирішення болючих питань для суспільства, як правило немає.

        Представляєте,  а якщо усі будуть за списками із однією думкою партії,  без права на "крок вліво, крок вправо". Уже так було і була стаття 6 Конституції СРСР. Не можна нав"язувати суспільству одну ідеологію. Практика виборів у сильних державах світу цього, показує негатив у задоволенні громадянського суспільства,  навіть при  кількох  ідеологіях.  У зв"язку з цим,  виникає питання: що робити із тими, кому не подобається жодна партія -  істина у незалежності  особистості, чи "волі" народу за ідеологіями партій ?!

 

       

   16 листопада 2016 року


17.11.2016 Антон Костишин 1622 0
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

973
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1986
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2860
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3693
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6884 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3875

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5690

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7643
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2481
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4746
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5131
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

501
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1833
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3416
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1807
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3712
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3936 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5470