Справа Ониськіва: Підсудний упізнав себе на відео, але свою участь у злочині заперечив

 

Підсудний упізнав себе на записах камер відеоспостереження, зроблених в день убивства, але свою участь у злочині заперечив.

 

У Богородчанському районному суді продовжується слухання резонансної кримінальної справи, порушеної проти 29-річного івано-франківського підприємця Андрія Ониськіва, сина колишнього першого заступника міського голови Івано-Франківська, інформує газета "Галицький кореспондент". Нагадаємо, що підсудного звинувачують у тому, що він з корисливих мотивів убив 26-річного івано-франківця Михайла Слободяна, якого було знайдено 29 березня минулого року у закинутому бункері на території колись секретного військового містечка в Богородчанському районі застреленим із пістолета.

 

Як стало відомо, з убитим Андрій Ониськів уже тривалий час підтримував ділові стосунки і, за версією слідства, мав перед ним невиконані боргові зобов'язання, які й підштовхнули його до вчинення злочину. Окрім убивства, підсудному інкримінується ще цілий ряд майнових злочинів щодо Михайла Слободяна, зокрема, викрадення та знищення його автомобіля.

 

Андрій Ониськів був затриманий наступного дня після вбивства, коли до міліції надійшла заява про зникнення Михайла Слободяна, а на околиці Івано-Франківська було виявлено його спалений автомобіль. Син колишнього високопосадовця виявився одним з останніх, з ким спілкувався зниклий безвісти молодий чоловік.

 

Ось уже півтора року Андрій Ониськів перебуває під вартою. Під час досудового слідства звинувачений неодноразово змінював свої покази: визнаючи свою присутність на місці злочину, вказував на можливу причетність до вбивства двох інших осіб. На суді ж він заявив, що у день затримання органи дізнання застосували до нього фізичні та психологічні тортури, нанісши йому запальничкою-пістолетом опіки тіла, тож всі його покази на досудовому слідстві були добуті під тиском. Щоб перевірити ці заяви підсудного, обласна прокуратура цього літа провела додаткову перевірку, але не виявила в діях правоохоронців на досудовому слідстві нічого протизаконного.

 

На судовому процесі Андрій Ониськів продовжує заявляти про свою цілковиту непричетність до інкримінованих йому злочинів і звинувачує правоохоронців у тортурах. Під час повторного допиту як свідків членів слідчо-оперативної групи, яка розслідувала вбивство Слободяна, підсудний вказав на начальника карного розшуку Івано-Франківського міського відділу міліції Миколу Скрипника як на одного із своїх кривдників, які змушували його давати неправдиві покази. "Ваша честь, ця людина й так грішна, і ще на мене наговорює, - відповів на це звинувачення працівник міліції. - Я був, коли його опитували, і бачив, що його ніхто і пальчиком не рушив".

 

Інші працівники міліції, серед яких начальник обласного управління карного розшуку Ігор Баб'юк та начальник слідчого управління Олександр Бойчук, також підтвердили суду, що зізнання у причетності до вбивства Слободяна затриманий зробив добровільно. Як засвідчив відеозапис допиту підозрюваного, продемонстрований під час судового процесу, про добровільність своїх пояснень слідчому говорив і сам Андрій Ониськів - наступного дня після затримання, у присутності адвоката. Під час свого першого допиту затриманий, зокрема, пояснив, що відвіз Михайла Слободяна до бункера на пропозицію свого знайомого, який пообіцяв в такий спосіб позбавити його проблем, пов'язаних із цим молодим чоловіком. Коли ж він, буцімто, став свідком вбивства, скоєного невідомим, то з переляку втік з місця злочину, а потім спалив автомобіль Михайла, який той залишив біля його помешкання на вулиці Вовчинецькій.

 

"Я ці покази не підтримую, до мене застосовувалися недозволені методи", - наполягає тепер підсудний. Він стверджує, що, коли робив зізнання слідчому, ним "керував страх і переляк", хоча ці емоції важко було простежити під час перегляду відео. Деталізований опис місця події, розташування тіла убитого та обставин скоєного злочину, який пролунав з його вуст на першому допиті, Андрій Ониськів пояснює чіткими інструкціями, які, буцімто, дали йому правоохоронці перед тим, як розпочати відеозапис.

 

"Чому ви не сказали про цю репетицію своєму адвокатові, який був присутній на допиті?" - поцікавився у підсудного головуючий на суді Любомир Битківський. "Він з'явився за дві хвилини до запису і сказав дотримуватися міліцейської версії", - відповів підсудний. Якими насправді були обставини цього відеозапису, суд спробує з'ясувати уже на наступному судовому засіданні, на яке викликані свідками і слідчий у цій справі, і перший адвокат Андрія Ониськіва (на судовому процесі сторону захисту тепер представляє уже четверо професійних адвокатів та двоє громадських захисників - його батько та дружина - авт.).

 

Під час дослідження матеріалів справи учасники судового процесу також переглянули запис камер відеоспостереження, встановлених на вулиці Галицькій на виїзді з міста Івано-Франківська та на автозаправній станції на вулиці Вовчинецькій, куди за бензином заїжджав Андрій Ониськів на автомашині Михайла Слободяна перед тим, як це авто було спалене.

 

Підсудний підтвердив, що зафіксований відеокамерою автомобіль "Нісан Мікро" червоного кольору, який 27 березня о пів на дев'яту виїхав за межі Івано-Франківська калуською трасою, справді належить йому і в той час в автомобілі разом з ним перебував Михайло Слободян. Однак, за його словами, до бункеру вони тоді не поїхали. Мовляв, на прохання Михайла, він висадив його у селі Завій Калуського району і залишив там у компанії трьох невідомих. Так само, буцімто, на прохання Слободяна Андрій Ониськів повернувся до Івано-Франківська і відігнав Михайлову "дев'ятку", припарковану недалеко від свого помешкання, до ресторану "Смерекова хата", де залишив авто теж якимсь невідомим людям.

 

Андрій Ониськів упізнав себе на записі камер відеоспостереження на автозаправній станції, де він наповнив дві п'ятилітрові каністри бензином, але пояснив, що бензин знадобився його батькові, який проводив на належній йому автостоянці на вулиці Хоткевича суботник. "Батько попросив мене купити віників та привезти бензин", - пояснив на суді підсудний. На здивоване запитання головуючого на суді Любомира Битківського, для чого знадобилася така велика кількість пального на суботнику, Андрій Ониськів відповів, що "бензин - це завжди потрібна річ, коли проводяться якісь роботи господарського плану".

 

Під час досудового слідства Андрій Ониськів відмовився від відтворення подій на місці злочину, тому на судовому засіданні обмежилися тільки переглядом відеозапису огляду місця події. Коли на екрані з'явилося зображення вбитого сина, мати Михайла Слободяна, не стримавши емоцій, з плачем та дошкульними фразами в бік підсудного змушена була покинути зал судових засідань. На час відсутності потерпілої сторони в суді було оголошено коротку перерву. Після цього сторона захисту заявила про недостатній фаховий рівень проведення огляду місця події і подала клопотання про виклик до суду нових свідків - слідчого і понятих, які були присутні на цій слідчій дії. Суд задовольнив це прохання адвокатів Андрія Ониськіва.

 

Так само суд погодився із клопотанням, яке заявив представник потерпілих, і дав доручення слідчому управлінню УМВСУ в Івано-Франківській області за роздруківками розмов по мобільному телефону Андрія Ониськіва та Михайла Слободяна встановити, де саме перебували вони та їхні співрозмовники у день, коли сталося вбивство. Таке дослідження слідчі повинні завершити через місяць - до 5 листопада. Судовий процес у цій справі продовжиться 27 жовтня.

 

Нагадаємо, син колишнього першого заступника мера Івано-Франківська на суді заперечує свою причетність до вбивства свого приятеля.


У Богородчанському районному суді минулого тижня було продовжено розгляд кримінальної справи за звинуваченням 29-річного Андрія Ониськіва у вчиненні навмисного вбивства.


Нагадаємо, що наприкінці березня минулого року у покинутій ракетній шахті на території колись секретного військового містечка у Богородчанському районі було виявлено вбитим 26-річного мешканця Івано-Франківська Михайла Слободяна. Смерть йому була заподіяна пострілом з вогнепальної зброї в потилицю, куля пройшла навиліт.

 


06.10.2011 2404 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1007
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2048
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2918
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3543
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3723
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7053 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3911

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5726

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6880 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7678
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2517
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4781
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5160
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

531
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

997
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1864
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3447
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

966
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1836
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3743
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4006 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5502