Сповідь – це дещо унікальне, де ми зустрічаємося з Божою любов’ю

 

/data/blog/50586/f0039765fbad6f4570c10522e2dfc16e.jpg

 

У сповіді ми приходимо до Бога такими, якими ми є, – зазначив Преосвященний владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської архиєпархії під час прямого ефіру "Живої Інтернет-Зустрічі". Жива Інтернет Зустріч, присвячена темі сповіді, відбулася 8 квітня. Керівник проекту – о. Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді Української Греко-Католицької Церкви.

Передвеликодня сповідь не є достатньою. Чим глибше людина провадить своє духовне життя, чим частіше бере участь у Святих Таїнствах, – наголошував владика Венедикт, – тим більше наближається до Бога і тим краще пізнає себе. Пізнавши себе, вона здатна зрозуміти іншу людину, бо усі є створені на образ і подобу Бога і в той же час усі зранені тим самим гріхом. Тому потрібно в середньому раз на місяць приступати до сповіді, щоб приймати Бога у Святому Таїнстві Євхаристії.

Багато запитань стосувалося передумов доброї сповіді: як бути, якщо кожного разу доводиться сповідатися з тих самих гріхів; чи Бог прощає гріхи, якщо не всі були названі; краще сповідатися в одного священика, чи в різних; як бути, якщо часто ходити до сповіді, а вона переростає у розмову, бо сповідник хоче почути поради від священика; як часто сповідатися з усього життя…

"Лишім священика, хай Бог буде з ним, – закликав владика Венедикт осіб, під час сповіді яких виникли певні непорозуміння зі священиком. – Я б не оправдовував священиків – вони мають бути ідеалом, але разом з тим я б хотів, щоб ми зрозуміли, що вони теж є люди, які борються зі своїми недоліками і вадами", – наголосив Преосвященний Владика. Він запропонував передусім молитися, щоб Господь дав сповідника, який не буде ранити, а також розрізняти: коли людина потребує священика, щоб висповідатися, а коли їй потрібен духівник – священик, монах/монахиня чи світська особа, щоб зрозуміти певні духовні питання. Священиків же закликав більше слухати, а не радити.

Серед важливих моментів сповіді владика Венедикт виокремив:

1. Важливо поглянути, що приводить до гріха, бо без цього сповідь є наче ті пожежники, які приїжджають, коли вже все згоріло. Так, потрібно каятися за гріх, але потрібно поглянути, що було його причиною, бо, на думку владики Венедикта, однією з найбільших помилок сповіді є те, що людина не задумується над причиною гріха. Гріх – це те, що ми відкинули Божественну любов. Це свідоме і добровільне переступлення Божого Закону, а сповідь – це, як у притчі про Блудного Сина, повернення до Бога, до Отця.

2. Потрібно зрозуміти, що я реально можу змінити, як можу позбутися гріха і це робити. Бог терпить, бо нас любить, чекає нашого навернення.

3. При сповіді Богу важливе наше сокрушене серце, а не деталі гріха.

4. У сповіді важлива періодичність. Так само якщо спортсмен, скрипаль будуть займатися лише час від часу, то не досягнуть гарних результатів.

"Святість – це нормальний стан, а грішник – це ненормальна людина", – наголосив владика Венедикт, адже згрішивши, людина відпадає від Бога, відкидає Його любов.

На завершення владика Венедикт підкреслив: сповідь – це дещо унікальне, де ми зустрічаємося з Божою любов’ю. Які гріхи ми б не чинили, у сповіді ми завжди зустрінемося з Божим милосердям. Воно чекає на кожного з нас. Тому не біймося прибігти до Бога.

Організаторами "Живих Інтернет-Зустрічей" є Комісія у справах молоді УГКЦ, Живе.ТБ та Інтернет-телебачення "Твоє місто".

 

Марія Кохановська
http://dyvensvit.org


10.04.2014 1404 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

921
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1908
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3642
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6800 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6751 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3369
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415