Спортивна інфраструктура Прикарпаття за останні 20 років не покращилася

 

За 20 років Незалежності прикарпатські спортсмени перемагали, незважаючи на погані умови тренувань і недостатнє фінансування.

 

Чотири медалі

Першу олімпійську нагороду на Прикарпаття після 1991 року привіз боксер. Ще зовсім юний підопічний тренера Івана Данилишина 20-річний коломиянин Андрій Федчук на Олімпіаді-2000 у Сіднеї виборов бронзу. Тоді, до слова, українські боксери зібрали аж п’ять медалей.

Через чотири роки зі срібною нагородою повернувся з Афін надвірнянський дзюдоїст Роман Гонтюк. Йому тоді теж було лише 20. Тільки у фіналі вихованець Євгена Боднарука поступився греку Іліасу Іліадісу.

За чотири роки Гонтюк виборов уже другу свою олімпійську медаль. Кілька днів вся Україна чекала звістки про першу нагороду нашої збірної на Олімпіаді в Пекіні. І нею стала бронза прикарпатця. Ця нагорода виявилася фартовою – потім в українців почалася справжня «злива». Виступ нашої збірної на тій Олімпіаді став найкращим за всі роки Незалежності: сім золотих, п’ять срібних і 15 бронзових медалей!

У тому ж Пекіні «вистрілив» і Василь Федоришин, який нині є беззаперечним лідером збірної України з вільної боротьби. Тоді він виборов срібло.

 

Не Олімпіадами єдиними

За олімпійськими успіхами часто залишаються в тіні справді унікальні досягнення представників тих видів, яких ще не включили до олімпійської програми. Так, Коломия вже багато років є одним із центрів українського пауерліфтингу. Тут тренують та виховують нових спортсменів авторка більше 100 рекордів, заслужений майстер спорту Інна Оробець та її чоловік майстер спорту міжнародного класу Василь Оробець.

Зусиллями заслуженого тренера Олега Солов’я та його дружини, заслуженого майстра спорту Катерини Соловей, Івано-Франківськ став потужним осередком таеквондо ІТФ та кікбоксингу.

На жаль, на футбольній карті України вже немає калуського жіночого клубу «Нафтохімік», який був чемпіоном України з футболу. Видатного результату досягнув НФК «Ураган», який цього року переміг у чемпіонаті України з футзалу. Івано-франківська «Говерла» виборола бронзу баскетбольної Суперліги. Зазначмо, що лише ці здобутки примусили владу Прикарпаття зробити конкретні кроки щодо будівництва в обласному центрі нового спорткомплексу.

 

Нові пріоритети

А от спортивна інфраструктура Прикарпаття за останні 20 років, м’яко кажучи, не покращилася. Яскравим, а скоріше сумним, прикладом є Івано-Франківськ. Мало того, що тут не збудували жодної спеціалізованої спортивної споруди за бюджетні гроші, місто ще й не дорахувалося кількох із них. Чи варто вчергове нагадувати, що маємо рекордний спортивний довгобуд – стадіон «Рух», який будується чверть століття? Не один рік знадобиться й на відновлення повноцінної роботи спорткомплексу «Олімп», який у приватних руках ледь не перетворився в руїну.

Тільки стіни залишилися від величезного спортзалу по вулиці Національної Гвардії. А зі спорткомплексу «Авангард», де виховувалися майстри спорту СРСР і проходили Кубки УРСР з боксу, спортсменів виселили ще на початку дев’яностих. Повернули «Просвіті», яка нині організовує тут рок-концерти й виставки-ярмарки дешевого одягу.

Колись при ДОСААФах функціонували авто- і мотосекції, в районі Набережної був картодром, на Вовчинецьких горах відбувалися унікальні мотокросові змагання. Нині про державну підтримку цих видовищних видів спорту немає й мови.

Дякувати Богу, зберігся комплекс Коледжу фізвиховання. Разом з багатьма спортзалами, басейном тут є манеж, який став домівкою для «Урагану» та «Говерли».

 

…Ринкова економіка на Прикарпатті розставила досить дивні пріоритети. У той час, як у світі інвестори будують льодові арени, басейни та спорткомплекси, в нас з арифметичною прогресією збільшується кількість кафе-барів, пивних майданчиків, інтернет-клубів, в які перепрофілювалися зали гральних автоматів. Натомість, спортивні клуби та секції туляться по підвалах чи орендують шкільні спортзали.

За таких реалій тренери-ентузіасти, їхні вихованці-чемпіони та прості любителі спорту є справжніми героями. Це очевидно, якщо порівняти умови роботи спортсменів в Україні та за кордоном. Дуже сподіваємося, що наступні 20 років наштовхнуть нас на менш песимістичні думки. А поки що, з наступаючим святом вас, спортсмени незалежної України!

 

Газета «Репортер»

Микола Волков


21.08.2011 2157 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1006
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2045
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2916
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3541
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3721
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7043 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5723

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6878 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7677
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4780
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5159
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

529
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

995
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1861
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3445
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1834
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4003 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500