Список must read: книжковий огляд від Фіртки

Марафон книжкових оглядів набирає обертів. Знову п'ятниця і знову цікаві книги, що мають потрапити в список must read. Читаємо, кайфуємо та обираємо собі нову улюблену книжку.

Сьогодні з вами Ірена Карпа, Оксана Лозинська, Павло Матюша, Ніл Гейман з Террі Пратчетом і…я, ваш книжковий оглядач Фіртки Остап Микитюк.

Ми починаємо.


Відкриває добірку товстенький, але неймовірно цікавий роман нашої улюбленої та епатажної Ірени Карпи — «Добрі новини з Аральського моря», який з’явився минулого літа у видавництві #Книголав.

Богдана, Хлоя, Рита і Маша — чотири центральні персонажі роману. Локація — Париж (хоча насправді не тільки він), час — докоронавірусний. Всі чотири жінки за різних обставин опиняються у столиці Франції, кожна з них в пошуках свого щастя, свого балансу і свого місця в житті. Для кожної з них це хоч і шанс на нове життя та водночас втеча. Втеча від себе. Втеча до себе.

А ще «Добрі новини…» це про надію. Відчуття, що прошиває всю книжку і втрапляє у ваше серце. За рік після виходу книжка вже продалась накладом понад 15 000 примірників. А у вас її досі немає?


Що ж, рухаємось далі й знайомимось ще з однією доброю книжкою і не просто доброю, а якоюсь певною мірою легендарною, бо написана двома титанами світової літератури — Нілом Гейманом та Террі Пратчетом. Це «Добрі передвісники» від КМ-Букс, світовий бестселер, який, між іншим, отримав дуже потужну екранізацію у формі серіалу).

Демон Кроулі та ангел Азирафаїл — давні друзяки, свого часу вони травили анекдоти біля воріт до Райського саду, кидали каміння на Содому й Гомору (але це не точно), а тепер доглядають одного малого. Ну як доглядають. Начальство кожного з них має свої плани на душу хлопчини… А вони просто виконавці, які в один момент зрозуміють, що саме він і ніхто інший має право вирішувати бути апокаліпсису чи ні. Їхня справа — виховати з малого достойного руйнівника світів).

«Добрі передвісники» не тільки приправлена тонким британським гумором, але й дуже майстерно сплітає два абсолютно різні стилі Геймана і Пратчета.


На третій сходинці дебютний роман молодого київського письменника Павла Матюші — «Кокліко», який з’явився навесні у видавництві «21». З французької мови «кокліко» означає квітка маку, у світі це символ за полеглими у війнах. Як і ця квітка роман просякнутий символізмом — про віру, надію й...

Надворі 2014 рік. В Україні війна. Молодий фінансист із європейською освітою втрачає кохану, (спойлер: вона лежить в комі) і пакує валізи до Швейцарії. У день відльоту друг дитинства пропонує йому високу посаду в Адміністрації Президента… Рішення, яке він прийме — повністю змінить не тільки його життя, але і його свідомість. Книжка Павла Матюші це естетичний коктейль з патріотизму та космополітизму, дружби та ворожнечі, любові й самотності, віри та мрій…


А завершує сьогоднішню добірку потужний нон-фікшн «Шлях до себе. Відверто» від нідерландсько-української письменниці та коуча — Оксани Лозинської.

Свого часу авторка наважилась переїхати на навчання з України до Нідерландів. Зазвичай всі думають, що еміграція в іншу країну це просто і безтурботно, та ніхто не задумується про стрес який насправді приносить інтеграція у нову країну і про шок, який чекає новоспеченого космополіта. У книжці «Шлях до себе» Оксана Лозинська описує свій досвід від А до Я: навчання і викладання в голландських вишах, про систему нідерландської вищої освіти та проєктно-дослідницьку діяльність, про культурний шок, про емоційне вигорання як діагноз та його лікування в Нідерландах, про медитацію і її вплив на самопочуття людини, про занурення в нідерландську мову і культуру.

До речі, авторка обіцяє продовження «Шляху» вже зовсім скоро.

 


20.11.2020 3667
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466