Вчора, 13 вересня о 19:00 год в Івано-Франківську, відбулася презентація книжки Тетяни Терен "Сотворіння світу. Сім днів із Тарасом Прохаськом". Пройшла вона у “Підземному Переході Ваґабундо”.
Модератором презентації став Роман Малиновський – співзасновник і головний редактор видавництва "Вавилонська бібліотека", автор збірки оповідань "Солодке життя", передає кореспондент Фіртки.
"Пам’ять кожної людини — мов карта, на яку ми наносимо свої враження, риси найдорожчих людей, контури найважливіших міст і місць. Нерідко ця карта рясніє запитаннями, на які шукаємо відповіді протягом усього життя, цінними висновками, до яких приходимо завдяки досвіду, фактами та явищами, які обдумуємо, відчуваємо і запізнаємо", - говорить авторка.
Також Тетяна Терен додає, що одним із головних героїв книги є - місто. Але авторка призналася, що приїхавши в Івано-Франківськ і гуляючи ним, вона спіймала себе на думці, що почала втрачати це місто, адже книга була написана два роки тому.
"Беручи всіх героїв, які є в тексті, саме Франківськ постійно нас супроводжує. В нас було таке бажання - зберегти кожну деталь до якої ми доторкалися", - зазначила Тетяна Терен.
Письменниця поділилася тим, що за декілька днів до її приїзду сюди вона подзвонила Тарасу Прохаську і попросила його, щоб зустрічі відбувалися в різних місцях.
"Це така репортажна деталь. Я дуже люблю, коли в інтерв'ю переноситься атмосфера та середовище. Тарасу довелося до цього готуватися, шукати різні місця для кожної зустрічі. Тоді ще не було Вагабундо, тому вибачте, що не зустрінете це місце в тексті. Все розпочалося із бару "ГОСТ". Я люблю це місце згадувати й дуже рада, що під час екскурсії проходили повз цей заклад", - ділиться авторка.
Тарас Прохасько, теж поділився своїми думками щодо книжки:
"Ми з Тетяною вклалися у сім днів. Це не були безперервні розмови – кілька годин поспіль, іноді двічі на день. Але я дивуюся, що з того спілкування вийшло так багато тексту."
Також він зазначив, що Тетяна провела велику роботу.
"Вигадати цю мапу маршруту, яку розробила Тетяна, а потім це все послухати, розшифрувати, перетворити у букву, позбутися технічних речей, які є неминучими. Я побачив вже практично готовий варіант. Було питання, чи залишати неправильності моєї мови. І все ж таки вирішили кілька слів, які часто повторюються, залишити", - говорить герой книжки.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел.
Читайте також: