Неважливо, чи це буде ролет або жалюзі - якщо у вас є вікно біля раковини й вода бризкає в цьому напрямку, осад буде на всьому.
Те саме і з вікном біля плити. При регулярному приготуванні вдома будь-яке полотно забрудниться. На кухню можна встановити жалюзі або римські штори. І якщо питання чищення або видимості бруду для вас є пріоритетним, то ви можете вибрати найбільш відповідний варіант конструкції, виходячи з їх характеристик.
Римські штори
Це гарний віконний декор, що чудово доповнює інтер'єр. Найчастіше їх монтують на стіну або до стелі. Можливий також монтаж на віконну раму, але необхідно враховувати, що у жалюзі немає нижнього кріплення. Тому, коли ви відкриваєте вікно, нижня частина полотна відхиляється від нього, і це може заважати речам на підвіконні.
На кухні зазвичай не потрібно багато затемнення, тому найчастіше вибирають світлі та повітряні тканини. Завдяки їм у кімнаті стає затишніше. Правильно оформлене вікно – це завершальний штрих всього інтер'єру, тому відмовлятися від нього не варто.
Переваги римських жалюзів на кухні:
- Тканину можна прати.
- Ви можете змінити лише матеріал, не змінюючи фурнітури. Це дешевший варіант, ніж купівля всієї шторки. Зміна матеріалу також дозволяє легко оновити інтер'єр за потреби.
- Вони чудово замінюють традиційні фіранки – рулонна штора має міцний механізм і може підійматися на будь-яку висоту.
Недоліки встановлення римських штор на кухні:
- Матеріал не стійкий до забруднення - він може вбирати запахи або жир.
- Регулювання включає лише опускання та підйом усього полотна.
- Жалюзі, встановлені на віконній рамі, не фіксуються внизу – якщо нахилити вікно, матеріал може заважати речам на підвіконні. Тому краще кріпити на стіну або до стелі.
Жалюзі
Ви можете вибрати полотно з дерева, бамбука чи алюмінію. Якщо ви шукаєте бюджетну версію, зупиніть свій вибір на алюмінієвих жалюзях. Їх можна встановити на стіну, стелю, раму.
Якщо ролет піддається впливу вологи, наприклад, через те, що його встановлюють поряд з раковиною або плитою, варто подумати про конструкцію з бамбука, ПВХ або алюмінію. Вони стійкі до вологи та деформації. На жаль, деревина має менший опір.
Алюмінієві жалюзі будуть найдешевшим варіантом, а бамбукові – найдорожчим.
У чому переваги жалюзі на кухні:
- Матеріали, такі як ПВХ, алюміній або бамбук, є стійкими до впливу вологи та умов на кухні.
- Ламелі допускають велике регулювання світла (підйом, опускання, відкриття, закриття).
- Опущені жалюзі з відкритими ламелями забезпечують більшу конфіденційність, не затемнюючи кімнату.
- Під час встановлення на віконну раму можна використовувати нижній фіксатор, який підтримує полотно при відкинутому вікні.
- Багато варіантів на вибір: різна ширина планок, широка кольорова гама і вибір матеріалу, аксесуари (стрічки, гачки).
Недоліком установки жалюзі на кухні можна вважати те, що серйозніші забруднення, наприклад жир, необхідно змивати окремо з кожної ламелі.
Жалюзі плісе
Вони мають безліч матеріалів на вибір, які можуть забезпечити: повне затемнення, світло віддзеркалення, стандартне затемнення в багатьох кольорах та текстурах. Складання та монтаж конструкції дуже прості та швидкі.
Переваги плісе на кухні:
- Після установки вони практично не стирчать з боків вікна (якщо тільки при неінвазивному встановленні на ширину отвору), тому не займають місця на підвіконні.
- Їх можна вільно регулювати зверху та знизу та закривати вибрану частину вікна.
- Широкий вибір матеріалів з різними властивостями (віддзеркалення променів, затінення або теплоізоляція).
- Дуже простий і швидкий вимір та складання.
Недоліки встановлення плісе на кухні:
- Найбільші забруднення (від комах, жиру і т. д.) чистити досить складно. Іноді виробники тканин кажуть, що їх можна прати, але після такої обробки матеріал може втратити деякі властивості.
- Матеріали не стійкі до вологи та можуть зіпсуватися за високої вологості (наприклад, від пари).
Перш ніж підібрати оптимальний варіант для декору вікна на кухні, слід розглянути кілька варіантів і вибрати відповідний саме вам.
Партнерський матеріал