Список людей, що досягли успіху поповнюють імена все молодших іванофранківців. Так і цього разу: зовсім юна, але вже не по-дитячому талановита — Соломія Ткачівська. Дівчинка вже стала чемпіонкою України у сольному виступі та здобула срібло для збірної України на Чемпіонаті світу з сучасного танцю.
Соломія Ткачівська — 11 років, Танцювальна школа Влада Ями.
Про відбір на змагання та титул чемпіонки України
Все почалося з того, що у листопаді, колективом Танцювальної школи Влада Ями, ми поїхали на чемпіонат України та етап Кубку світу у м. Київ. Саме за результатами цього турніру відбувався відбір до збірної команди України на Чемпіонат світу 2015 року з сучасного танцю.
Для нас було радісною несподіванкою, коли ми здобули перемогу у виступах малою і великою групою. А особливо я раділа — після отримання золотої медалі та титулу чемпіонки України у сольному виступі.
Пригадую, що після нагородження, голова журі, директор чемпіонату світу, англійський хореограф — Джон Гримшоу, підійшов до нас зі словами похвали та особисто запросив мене та моїх тренерів до участі на світовій першості.
Виснажливі тренування дали свій результат
Спершу планувалося, що на чемпіонат України поїде велика група дітей з нашої школи, а також танцювальні колективи з інших міст України. Однак, у зв’язку з тим, що поїздка потребувала великих фінансових затрат, які повністю лягли на плечі батьків — багато дітей не мали змоги поїхати. Тож, до збірної команди України увійшло 6 учнів Танцювальної школи Влада Ями. Я надзвичайно вдячна своїм батькам за те, що вони дали мені можливість поїхати у Бухарест.
Перед змаганнями були щоденні виснажливі тренування: заняття класичним танцем, розтяжка, підвищення технічного рівня, акторської майстерності. Завдяки тому, що мої тренери — Василь Іванович Шеремета та Наталія Валеріївна Чашечнікова — провели зі мною не лише належну професійну підготовку, а й психологічно налаштували мене — я почувала себе досить впевнено та спокійно.
На чемпіонаті я виборола можливість позмагатися у двох танцювальних стилях —джаз та контемпорарі. У першому — танцювала хореографічну композицію «Магічне коло», виконану в стилі афро-джазу. І, хоча я неодноразово і досить вдало виконувала цей номер, на сцені, через хвилювання, мені не все вдалося. Проте, я отримала фінальне — 7 місце, що є непоганим результатом! Адже я конкурувала з 40 танцівниками, кожен з яких є чемпіоном своєї країни. Однак, на наступний день я дала собі обіцянку, в другій номінації зібрати усі сили та показали максимум з того, що мене навчили мої педагоги! І дуже раділа, коли мені це вдалося!
«Найкращий сольний танець»
Напевне, не випадково, доленосною для мене стала хореографічна композиція «З Україною в серці!». Саме з таким почуттям я виходила на сцену! Ідея цього танцю виникла через сумні події, які зараз переживає наша країна. У номері — я, в образі «Берегині України», танцюю з обгорілим, понівеченим рушником, який алегорично асоціюється із самою Україною. Поєднавши сучасну хореографію з елементами українського народного танцю, передаючи хвилювання за долю нашої держави, ми хотіли сказати всьому світові, що Україна має свою історію, культуру, традиції минулого.
В кінці танцю — обгорілий рушник я змінила на чистий, новий, наче показуючи, що моя Батьківщина повинна мати щасливе майбутнє! Для мене було дуже приємно вибороти для національної збірної почесне срібло! Настільки переповнювали емоції, що під час церемонії нагородження не одразу почула своє ім’я. А особливо ми зраділи, коли моє соло отримало звання «Найкращий сольний танець» чемпіонату світу 2015 року. Тому, я дуже вдячна своїм тренерам, за те що так глибоко підійшли до постановки номера і реалізували свій задум саме зі мною!
Враження від Бухаресту
Було дуже приємно зустріти «старих друзів», як, наприклад, дівчинку з Південної Африки, з якою познайомилася минулого року на чемпіонаті світу в Німеччині. Також познайомилася з новими танцюристами з Іспанії, Німеччини та Росії. Доречі, російська збірна виявляла до нас особливу приязнь та підтримку, виражаючи своє обурення щодо ситуацієї, яка склалася між нашими народами. Тож не дарма кажуть: «Танець об’єднує усі культури та народності»!
Щодо вражень від Бухаресту: гуляли по центру міста, ознайомлювалися з пам’ятками архітектури, побували на концерті симфонічної музики, який проходив на одній з центральних площ під відкритим небом. Особливо вразив центральний парк Бухаресту, де проходила церемонія відкриття чемпіонату. По алеях парку урочистою ходою проходили представники усіх країн-учасників, демонстрували державний прапор, співали гімн. А, коли мали вільний від конкурсу день — ми повернулися в цей парк насолодитися його красою та покататися на каруселях. Отримали багато задоволення та адреналіну.
Плани на майбутнє
Спершу планую відпочити і набратися сил. А далі — вдосконалювати свою майстерність у різних танцювальних стилях, опановувати нові хореографічні композиції. Вже з серпня почнеться активна підготовка до чемпіонату України, який відбудеться у жовтні. І, якщо виступ на всеукраїнській першості буде вдалим — дуже хотілося б поїхати на чемпіонат світу 2016 року, який відбудеться у Англії.