Фіртка передрукувала матеріал міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm про те, що великий український аутсорсер SoftServe працює в Криму і РФ.
Сьогодні на редакційну пошту Фіртки надійшов лист, у якому SoftServe висловив свою офіційну позицію стосовно вищезгаданого розслідування.
Текст листа:
З вересня проти нашої компанії ведеться брудна інформаційна кампанія, задачею якої є спроба дискредитації діяльності та репутації SoftServe та її публічних осіб. У цій кампанії її замовники не нехтують фейками, анонімними каналами чи жовтими ресурсами для поширення найбезглуздіших звинувачень. Причин і зацікавлених сторін у цьому може бути багато і питання, кому це вигідно. Ми є успішною українською компанією, яка будує глобальний бізнес і є одним з лідерів на ринку українського ІТ.
За спробою очорнити SoftServe ми бачимо спроби дискредитувати загалом ІТ-компанії України як такі, що ростуть, розвивають український середній клас, технологічну освіту, розбудовують ІТ-спільноту всередині країни і формують позитивну репутацію нашої країни у світі.
SoftServe не веде жодної бізнес-діяльності в Криму з весни 2014 року, коли після анексії півострова менеджмент компанії прийняв рішення про закриття офісу. Компанія допомогла з переїздом на материкову Україну усім співробітникам та їхнім сім'ям, які виявили таке бажання. Багато з них і досі працюють в компанії та є свідками цих подій. З того часу робота SoftServe у Криму завершилась, як і будь-яка співпраця з людьми, що там залишились. SoftServe також не володіє прямо чи опосередковано будь-яким рухомим чи нерухомим майном, чи офісами на території Криму. Використання в якості аргументу фотографій будинку в Севастополі, де SoftServe орендував офіс до 2014 року, є маніпуляцією і підтасовкою фактів.
SoftServe (www.softserveinc.com), що є сервісною ІТ-компанією та спеціалізується на консалтингу та розробці програмного забезпечення, не має ані офісів, ані клієнтів у Росії. Розробницькі центри компанії знаходяться в Україні, Болгарії та Польщі, бізнес-офіси розміщені у США, Канаді, країнах ЄС та Азії.
Автори нещодавно опублікованого «розслідування» зумисне або випадково за факт роботи в Росії «великого аутсорсера» SoftServe використали наявність там офісів іншої компанії – SoftServe Business Systems.
SoftServe Business Systems (https://www.softservebs.com) – це окрема продуктова компанія, що є розробником ліцензійних програмних продуктів для компаній FMCG-сегменту та надає послуги підтримки своїх сервісів на ринку України та країн СНД з 2003 року. Основними клієнтами SoftServe Business Systems є міжнародні компанії на зразок Nestle, Henkel, Danone, Jacobs, Unilever, ABInBev та інші. Для супроводу своїх міжнародних клієнтів на територіях їхньої операційної діяльності (Україна, Росія, Азербайджан, Казахстан, Білорусь, Киргизстан, Вірменія, Молдова, Туркменістан, Таджикистан, Узбекистан), в SoftServe Business Systems працює низка офісів підтримки. Зокрема, з 2008-го року SoftServe Business Systems тримає на території Росії офіси підтримки, де загалом працює до 15 чоловік, що є контактними особами для локальних представництв клієнтів цієї компанії. Хочемо наголосити що SoftServe Business Systems працює у повній відповідності до законодавства України, міжнародних норм та законодавства країн, у яких ведеться бізнес-діяльність компанії. Інформація про історію, географію присутності та операційну діяльність SoftServe Business Systems завжди була і залишається публічною.
Оскільки зараз проти SoftServe піднімають теми Криму та Росії, також хочемо нагадати, що одразу після початку російської агресії SoftServe створив корпоративний благодійний фонд Благодійний фонд 'Відкриті очі', пріоритетним напрямком якого упродовж 2014-2016 років була допомога українським військовим в АТО. Співробітники компанії долучалися до виготовлення безпілотників на потреби армії. Також БФ передавав військовим та волонтерам екіпірування, засоби захисту і зв'язку, автомобілі, комп'ютерну техніку тощо; співфінансував навчання українських солдатів з тактичної медицини, організовував придбання реанімобілів, інвестував у інфраструктуру для медичної реабілітації воїнів АТО, допомагав дітям військових. Детальна інформація про діяльність компанії та фонду у напрямку допомоги українським військовим та цивільному населенню у зоні АТО міститься на сайті Фонду (https://openeyes.org.ua/) та соціальних звітах SoftServe (https://www.softserveinc.com/.../corporate-social...).
Проте, тут варто зауважити, що у своєму листі SoftServe наголошує, що "SoftServe Business Systems - це окрема продуктова компанія, що є розробником ліцензійних програмних продуктів для компаній FMCG-сегменту та надає послуги підтримки своїх сервісів на ринку України та країн СНД з 2003 року". Але чомусь не додає цікаву деталь, що SoftServe Business Systems є дочірньою компанією SoftServe.
Досить неоднозначну реакцію викликав і такого ж змісту лист, який компанія SoftServe розмістила у Фейсбук.