Собачі війни. В Івано-Франківську господар собаки, якого у дворі покусав пітбультер'єр, звернувся до міліції

 

 

В Івано-Франківську господар французького бульдога, якого під час прогулянки у дворі покусав пітбультер'єр, звернувся із заявою до міліції. Чи вдасться притягнути до відповідальності винуватця цього інциденту? Коли собаки стають агресивними? Чому в Івано-Франківську не виконуються затверджені міськвиконкомом правила вигулу собак? Відповіді на ці запитання шукав журналіст "Галицького кореспондента".

 

 

Напад пітбуля

 

Домашній улюбленець Джимко вперше за свої неповні два роки зіштовхнувся з такою агресією. Минулої неділі під час прогулянки у дворі на вулиці Хоткевича на нього накинувся пітбультер'єр, раптово вирвавшись із рук свого господаря.

 

"Ще як тільки ми з Джимком вийшли гуляти, цей пітбуль уже поводився якось агресивно, - розповідав репортерові "ГК" власник французького бульдога Юрій В. - Він гарчав і рвався до зграї дворняжок, які тоді саме бігали на вулиці. А коли побачив мого песика, то зірвався із повідка і побіг у наш бік. Я ледве встиг підхопити Джимка на руки, потягнувши його до себе за повідок із упряжкою. Якби він лишився на землі, то вже, напевно, був би неживий".

 

 

Навіть коли Джимко уже був на руках свого господаря, пітбуль все-таки зумів кілька разів цапнути його і врешті-решт вхопити зубами за лапу. Вгамувати збудженого пса не вдалося навіть його власникові, який підбіг до нього, але не міг втихомирити ні вигуками "фу!", ні ляпасами по морді. Тільки коли господар бульдога бризнув на пітбуля з газового балончика, той відсахнувся і випустив з пащі лапу переляканого песика.

 

 

"Вся куртка, в якій я вигулюю собаку, була у собачій крові, - згадував пан Юрій. - Тому я не став відразу з'ясовувати стосунки із власником пітбуля, треба було не зволікаючи обробити рани мого песика. Наступного дня ветеринар підтвердив, що допомогу було надано правильно, інакше рани довго би гоїлися".

 

Власник французького бульдога стверджує, що після цього випадку йому так і не вдалося зустрітися із господарем агресивного пітбультер'єра і почути від нього бодай вибачення за той інцидент. Сподіваючись притягнути винуватця до відповідальності, пан Юрій звернувся із заявою до Вовчинецького відділення міліції. Заяву у власника покусаного собаки прийняли, але досі не повідомили про результати її розгляду.

 

"Я недавно бачив, що цього собаку без намордника і жорсткого повідка вигулювали на подвір'ї дев'ятнадцятої школи! - обурюється пан Юрій. - Подумати страшно, що на місці мого песика може опинитися чиясь дитина. Пітбуль, як мені здалося, тоді біг на нас просто вбивати. Ця порода, до речі, належить до так званих "бійцівських собак", я не виключаю, що у випадку з нападом на Джимка було таке собі тренування перед собачими боями...".

 

До речі, нацьковування однієї собаки на іншу, згідно з чинним законодавством, є злочином, за який передбачено кримінальну відповідальність за статтею 299 ККУ (жорстоке поводження з тваринами). За такі зловмисні дії передбачено покарання у вигляді штрафу або арешту власника агресивної собаки. Щоправда, в СГЗ УМВСУ в Івано-Франківській області не змогли пригадати жодного випадку, коли б останнім часом за цією статтею було порушено кримінальну справу.

 

 

Собака буває кусючий...

 

Як пояснили в івано-франківському осередку Кінологічної спілки України "Станіславів", такого поняття, як "бійцівська порода", не існує взагалі. Чистопородні та добре видресирувані пітбультер'єри чи стаффордські тер'єри, яких найчастіше зараховують до "бійцівських" собак, на собачих виставках не мають нічого спільного із тими тваринами-убивцями, якими малює їх уява.

 

"Боятися треба пітоподібних та стафоподібних собак, які з'являються на вулицях міста, - пояснила відповідальний секретар кінологічного осередку Любомира Бажалюк. - Вони зовнішньо подібні на породистих собак, але насправді мають якісь генетичні відхилення. Треба дивитися не тільки на зовнішні ознаки, але й на поведінку собаки, адже занадто агресивний, як і занадто лякливий собака не допускається до розведення. Тому дуже важливо знати родовід собаки, дбати про чистоту породи".

 

За словами івано-франківських кінологів, до придбання побутової техніки у нас все ще ставляться значно вимогливіше, ніж до вибору собаки. Бо навіть купуючи недорогий кухонний прилад, йдуть до фірмового магазину, звертають увагу на відому марку, вимагають гарантію. Коли ж купують собаку, то часто роблять це на базарі, без розбору і порад спеціалістів.

 

"Якщо це чиста порода, то пітбультер'єри - хороші компаньйони, які добре вживаються з дітьми та іншими тваринами, - стверджує пані Любомира. - Вони фізично сильні і дуже активні, з ними легко працювати і в спорті, і в дресурі, на змаганнях вони показують гарні результати. Однак дуже часто замість справжніх пітбультер'єрів йдеться про пітоподібного собаку, часто сумнівного походження - від невідомих батьків, в якому генетично закладено невідомо що. Та й в голові його господаря може творитися все, що завгодно".

 

Кінологи звертають увагу на те, що на другому кінці повідка завжди перебуває людина - власник собаки, який і відповідає за його поведінку. Окрім генетичних закладень, зроблених батьками собаки, велике значення має його подальше виховання. Якщо собакою не займатися, а навпаки розпускати його, тоді й виникають проблеми.

 

"Дуже часто до нас звертаються з проханням навчити охороняти подвір'я, - розповідала Любомира Бажалюк. - Але наші інструктори спочатку проводять загальний курс дресування і тільки після досягнення собакою певного віку починають навчати "на захист". Якщо ж піврічне цуценя відразу нацьковувати і хвалити тільки за це, то собака буде кусати тільки для того, щоб господар його похвалив. Собаку потрібно правильно спрямувати".

 

 

Нема місця

 

На думку керівника кінологічного осередку "Станіславів" Віталія Яворського, однією з причин низької культури утримання собак в Івано-Франківську є відсутність місць для вигулу домашніх тварин та майданчиків для дресування. "Якби були відведені місця, то власники собак могли б спілкуватися з нашими спеціалістами, отримувати якісь консультації та поради, - говорить він. - Ми ж досі займаємося на плацу поруйнованого військового містечка або шукаємо собі місця біля річки".

 

Виявляється, ще у 2000 році міськвиконком затвердив правила утримання собак в Івано-Франківську із переліком аж 14 (!) місць, призначених для вигулу домашніх тварин. Цими правилами також визначено, що у міському помешканні не можна утримувати більше трьох дорослих собак, усі вони обов'язково повинні бути зареєстровані та щеплені від сказу, на прогулянці власник зобов'язаний мати ветпаспорт на собаку, а також лопатку і відерко для прибирання його екскрементів. У мерії навіть визначили перелік порід, які можуть з дозволу ветлікаря вигулюватися без намордника. На жаль, ці правила тепер не діють, більшість місць для вигулу - забудовані.

 

За словами собаководів, в місті стає дедалі небезпечніше вигулювати домашніх тварин, але не тільки через загрозу сутички з агресивною твариною. Якщо такі інциденти трапляються, то їх здебільшого вирішують на рівні відшкодування певних витрат на ветеринарне обслуговування. Значно гірше, коли собака пораниться через побутове сміття у дворі чи у парку. Кінологи зізнаються, що на вихідних воліють поїхати на прогулянку із собакою ближче до гір, які ще не так засмічені, як місто.

Богдан СКАВРОН

 
 
 
До теми

А як у них?

Серед європейських країн найдорожчим і найклопітнішим є утримання собак у Німеччині: за статистикою, 8,9% німецьких сімей тримають вдома одного, рідше декількох чотириногих і витрачають на своїх вихованців близько 5 млрд. євро на рік. Ці гроші йдуть на купівлю цуценяти, корм, медичне обслуговування та супутні товари. Одна з основних статей витрат - податок на утримання: при купівлі пса в Німеччині потрібно вносити до держскарбниці 150 євро на рік. Якщо ж у людини не один собака, а декілька, то сума податку підвищується до 300 євро на кожну. Кожен зареєстрований собака повинен мати медичну страховку і відвідувати ветеринара.

 

Власникам собак певних порід, які можуть виявляти агресію і бути небезпечними для людей, у Німеччині доводиться платити ще більший податок - до 650 євро. Окрім того, власник такого собаки повинен оплатити обов'язкову страховку від нападу на людей і укусів, отримати спеціальний дозвіл, а собака - пройти тест на "благонадійність". До єдиної думки щодо того, який собака небезпечний, а який - ні, у Німеччині поки що не дійшли. Влада кожної федеральної землі веде власні списки "небезпечних" порід, в які найчастіше записує пітбультер'єрів, американських стаффордширських тер'єрів і бультер'єрів.

 
 
 


12.03.2012 Богдан СКАВРОН 2950 11
Коментарі (11)

101 2012.03.12, 22:40
з вигулом і правилами утримання собак треба наводити порядок. якщо вже так дивимося на Європу, то вже треба послідовно брати приклад і в цьому питанні. До речі, закордоном Ви ніколи не зустрінете на вулиці бездомних собак - їх там просто нема. А в нас пройти скоро буде страшно. В багатьох дворах, мікрорайонах собачі зграї стають такими собі господарями території. Чому відповідні міські служби не наводять з цим порядок! Любов до тварин - це добре. Але при цьому на першому місті все ж повинна бути безпека і здоровя людей і в першу чергу - дітей.
так от 2012.03.13, 19:10
стаття - піар ксу "станіслав". А слова їх брехливі! Пітбуль він і в Африці пітбуль, незалежно породистий чи ні. Це уроди в світі собак бо в них клеми в голові не вистарчає і вони часто і на власних господарів кидаються. В багатьох цивілізованих країнах подібні породи заборонені. І вже у всякому разі заборонено їх вигул в межах міста посеред людей. Заводять їх люди з проблемами самооцінки, які прагнуть виглядати "крутими" і хочуть щоб їх боялися. А взагалі собак порід схильних до агресії (ротвейлери, добермани, нім. вівчарки) необхідно вигулювати тільки в намордниках! А хто то робить в нас? А хто в місті повинен слідкувати за порядком? Де вони?
Факт 2012.03.14, 15:28
Винуватцеві вищеописаної події належить сплатити штраф від 51 до 85 грн. Це результат розгляду справи міліцією! Платімо і далі податки на її утримання!!!
я 2012.03.14, 17:54
в статті піднята правильна тема - відсутність у місті місця вигулу собак. Але у нас і сквери вже всі позабудовували..
Микола 2012.03.18, 08:44
До так от! Хто тобі сказав що нім вівчарка є агресором! це охоронець! А пес і в африці пес! А то що вмісті треба штрафувати за вигул без намордника і без повідка я згоден на всі 200% А не адекватних вистачає і серед псів і не менше серед людей!
Віктор 2012.03.18, 08:51
Такса теж яйця може відкусити! Все залежить від хазяїна як він виховує собаку! Так як пишуть що собаки для понтів (підбуль чи будь-яка бійцівська порода) то це правда! Бо деякі хазяїни і свого пса боїться!
Так от до Миколи 2012.03.18, 18:34
Нім. вівчарка дійсно не є агресором а охоронцем. Але з приміткою - по відношенню щодо людей! І вона перебуваючи на своїй території чудово її охороняє. І отже це собака заміських будинків з огородженим двором. А гуляючи по цетру міста без намордника і поводка, та ще і не пройшовши відповідну школу дресури, вона поводиться відповідно до свойого розуміння ситуації, а саме кидається на декоративних песиків що вигулюються жінками чи дітьми.. І не треба бла-бла-бла.. Нім. вівчарка однозначно не собака для міста. І тільки дебіл може тримати таку собаку в малогабаритній квартирі і вигулювати на клумбах сквериків..
Світлана 2012.03.19, 12:37
у нас нема де вигулювати домашніх собак, і це порушення прав їх власників, для яких собака- член родини, хочу і буду тримати собаку і маю право і моя чиста і благородна собака має право гуляти у чистому місці, всюди- шприци наркоманів бите шкло, захаркані пияками- туберкульозниками лавочки і дитячі пісочниці, і ніхто цього не помічає, людина здатна подбати про себе і свою дитину, а собака про себе- ні, влада мала би виділити чисті місця для вигулу, та вона надто жадібна до грошей, щоб землю роздавати, у нас дика влада, ми не цивілізовані, за кордоном паркі для вигулу собак, собаки роблять світ добрішим, діти зараз жорстокі виростають, а раніше нам Білого Біма показувавли, як приклад любові та гуманності, ці якості вирізняють Людинцу і істоту на 2 ногах
Микола 2012.03.19, 15:04
Згоден з світланою! Звертаюсь до так от! А який пес без дресирування і безпритульний не кидається?- цитую "поводиться відповідно до свойого розуміння ситуації"!Будь-який пес буде охороняти свою територію! Ми перейшли на тему безпритульних собак! А стаття про псів та хазяїна. Я в квартирі і не тримав би, але це справа особиста.
так от Миколі 2012.03.19, 18:04
ти вже вибач.. я може того.. троха зарізко :) Але якщо по темі: далеко не кожен пес буде захищати свою територію і взагалі проявляти агресивність (в усякому разі імовірність такої поведінки у різних порід різна) Лабрадори наприклад дуже ласкаві, сенбернари теж. Але у людей внаслідок стресу а також браку культури у самих агресивності багато і тому вони заводять псів під стать собі і водять по місту всяких вівчарок-пітбулів-ротвейлерів. А була би в нас служба по підтриманню правопорядку а не тільки пусті балачки в міськвиконкомі то навели би порядок..
Ольга 2012.05.24, 09:52
В мене теж була ситуація,коли я з маленьким однорічни французьким бульдожиком, якого вигулюю завжди на повідку і прибираю зроблене в пакетики - бо сама часто буваю в НІмеччині - і там без цього не обійтись. так от - прогулюючись вранці біля дому , побачила як бігла вівчарка із господрем. вони щоранку роблять пробіжку через мій двір. ця вівчарка здалеку побачила мене -почала шалено гнатись з оскалом -я встигла підягнути на повідку свого собаку і взяти на руки. кажу до того дядька - ти чого без повідка???!!! а він з ухмилочкою - я зараз на тебе його вдягну. ну не дибіл?? таким взягалі не можна давати в руки тварину! які там місця для вигулу! яка безпека! от такі в нас люди. Велкам ту Юкрейн! і до тих пір поки таке буде заводити псів, в країні буде безлад з цього питання - бо для нього закон неписаний. а ті хто його написав - їм байдуже - ще нікого не притягнули чи покарали за те що без намордника вигулює і навіть без повідка!
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466