Карпати – найкраще місце для спостерігання за одним з найяскравіших метеорних дощів, який щороку прикрашає зоряне небо у серпні. Пік метеоритного потоку Персеїди припадає на 12-13 серпня.
Метеорний дощ Персеїд відбувається, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта-Туттля. Зазвичай можна побачити більше сотні метеорів на годину, пише Українська правда Життя.
Шукати Гемініди на небосхилі слід неподалік сузір'я Близнюків. У цей час воно розташоване на заході, трохи вище сузір'я Оріона.
Для тих, хто бажає спробувати себе у спогляданні або фотографуванні космічних об'єктів і явищ, стане в пригоді онлайн-карта засміченості неба.
В Україні найкращими місцями для спостереження зоряного неба є найвіддаленіші частини Карпатських гір, розміщені поряд з румунським кордоном – Мармароський, Гринявський та Чивчинський масиви. Населені пункти знаходяться далеко від цих місць.
Тут розміщені кілька великих природно-заповідних територій, які охоплюють "темні частини" карпатського неба. Це національні природні парки "Верховинський" (Чивчинські гори, Івано-Франківська область) та "Черемоський" (Гринявські гори, Чернівецька область), а також Карпатський біосферний заповідник (Мармарський заповідний масив, Закарпатська область).
Саме тут знаходяться найбільш сприятливі місця для фотографування небесних об'єктів на довгій витримці в Україні.
"Безумовно, тільки в горах можна отримати "найвідірваніші" від буденної дійсності фотографії зорепадів, зроблені на довгих витримках. Вічні гори і миттєві зорепади", – захоплено розповідає знавець небесного склепіння Павло Мокрицький, який вже п'ятий рік поспіль організовує в Україні астротури з телескопами.
Водночас, Павло уточнює, що погода в горах рідко буває спокійною. Тож треба "ловити вікна", тобто моніторити прихід антициклону. Крім того, не тільки погода може завадити спостереженню за зорями в горах – банально не всі можуть собі дозволити дістатись гірських хребтів з телескопом.