Голова КНР Сі Цзіньпін отримав від президента Росії Володимира Путіна почесний подарунок - російський смартфон, яким навіть росіяни не хочуть користуватися через численні недоліки
Здається, Путін хотів похвалитися перед "китайськими партнерами" технологічною просунутістю Росії, ніби говорячи, "ми не гірші за вас і можемо виробляти не лише балістичні ракети, що літають через раз, та автомати Калашнікова а ще й високотехнологічні сучасні гаджети", але вийшла чергова російська ганьба.
Еспресо.TV вирішило розібратися, чим насправді є розпіарений Путіним "Йотафон". Виявилося, що цей апарат не лише сумнівної якості та невиправдано дорогий, а ще й не надто російський.
«Привіт, я – YotaPhone. Перший у світі смартфон з двома екранами, один з яких завжди включений», - так піарять продукт виробники смартфону на своєму сайті.
Власне, другий екран - це єдина фішка, яка відрізняє "Йотафон" від інших Android-смартфонів і, за задумом розробників, мусила б надати йому перевагу над конкурентами. Проте доцільність такого міксу смартфона з електронною книгою викликає сумніви - читати електронні книжки можна і зі звичайного екрану. Якихось інших переваг наявність другого екрану власникам "Йотафона" не надає.
"Йотафон", позиціонований як "перший російський смартфон" побачив світ у грудні 2013 року. А його друга версія, яку презентував Путін китайському лідеру, була представлена в лютому 2014-го, а продажі почнуться не раніше грудня цього року.
Орієнтовна ціна цього поки що не дуже відомого девайсу - $700, тоді як останній IPone 6 у США обійдеться - $499 (без контракту - ред.), а в Україні через численні накрутки - біля $1 тис.
До речі, розробка девайсу, який позиціонується, як чисто російский продукт, справді велася на російські гроші. Проте деталі, які є в смартфоні, не російського виробництва, а збирають апарат не кулібіни з Росії, а фахівці в далекому Сінгапурі.
Проте піар та розкрутка у смартфона у Росії справді потужна. Так, після урочистої презентації китайському президентові до "просування" смартфону долучився глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров. «Фахівці кажуть, що у смартфона велике майбутнє. За їхньою оцінкою, наш ринок мобільників - один з найбільших в світі. Я вже доручив замовити собі "Йотафон" 2. Упевнений, що і ви так вчините», - зазначив глава Чечні.
Швидше за все, навіть піар від Кадирова не дуже допоможе новому російському девайсу підкорити не тільки світ, а й Росію. Свого часу цей телефон піарила телеведуча Тіна Канделакі. Але чомусь потім все одно повернулася до iPhone.
З дивайсом також "засвітився" і Дмитро Мєдвєдєв, прем'єр Росії, але він і досі робить селфі за допомогою "ворожого американського смартфону".
Це й не дивно. Адже кількість негативних відгуків користувачів "Йотафон" на численних форумах просто зашкалює. Зокрема найчастіше вланики цього продукту жаліються на дуже крихкий екран, слабкі батареї, а також постійні проблеми з сенсорними екранами, які доволі часто можуть зависати.
«Користувалася iPhone 4, Samsung Nexus GT-i9250. Порівняно з ними "Йотафон" - сирий, необгрунтовано дорогий апарат. Може протягом дня перезавантажуватися самостійно, стабільно втрачає мережу. Співрозмовники постійно скаржаться на відлуння, скрипи, шуми. Якість e-ink на другому екрані залишає бажати кращого (в порівнянні з електронною книгою Sony)», - пише користувач на форумі yandex.ua.
Враховуючі всі ці зауваження, хизування Путіним російським високотехнологічним одороблом перед лідерами країни, яка фактично забезпечує смартфонами весь світ, викликає у пересічного росіянина замість запланованої гордості за "вєлікую Расію" відчуття ганьби та неповновартості.
Нагадаємо, китайська компанія Foxconn, яка є найбільшим в світі виробником електроніки, займається виготовленням iPhone, IPAD, MacBook для корпорації Apple. При цьому варто зауважити, що на iPhone серед смартфонів приходиться 11,9% світового ринку у другому кварталі цього року. Але у Китаї не лише роблять техніку "на замовлення". У Піднебесній активно розвиваються власні бренди. Наприклад, доля китайських смартфонів Huawey та Lenovo складає 6,9% та 5,4% світового ринку у другому кварталі 2014 року.
Тож, Путін з "Йотафоном" в руці у Китаї нагадав не лідера потужної сучасної держави з амбіціями світового лідера, а племенного вождя з позаминулого століття, що хизується перед європейськими колонізаторами скляними бусами чи керамічним глечиком.