СNN: все, що потрібно знати про сертифікат ЄС Digital Covid

В римському аеропорту Ф'юмічіно працівник демонструє портативний термосканер "Smart-Helmet" для екранування пасажирів та персоналу на COVID-19, 5 травня 2020 року, ANDREAS SOLARO / AFP / AFP через Getty Images


Як виглядатимуть подорожі найближчим часом - це питання на вустах у всіх, і коли Європа починає відкривати свої кордони для мандрівників за межами континенту, Європейський Союз оголосив про запуск свого сертифікату ЄС Digital Covid - який запровадили, щоб розширити свободу руху навколо блоку.

Вже дев'ять країн використовують схему для видачі сертифікатів, причому все більше, ніж очікувалося країн приєднується до її офіційного запуску 1 липня.

Парламент ЄС в переважній більшості проголосував за схвалення схеми 9 червня.

"ЄС встигне відкритися цього літа", - заявив комісар з питань внутрішнього ринку Т'єрі Бретон.

Отже, хто має право на отримання сертифіката, і як його отримати? Ось що потрібно знати.


Що це?

Сподіваємось, саме це відкриє подорожі Європою цього літа та послабить тиск на мандрівників щодо багаторазового тестування.

В цей час подорожуючи між двома країнами ЄС, вам доведеться дотримуватися кожного з їхніх індивідуальних правил в’їзду - це може означати щоденне тестування, якщо ви їдете потягом по континенту.

У сертифікаті буде зафіксовано три речі: запис щодо щеплень, негативні тести або запис про попередню інфекцію - що має полегшити подорож.

Він діятиме у всіх країнах-членах ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії, імовірно й у Швейцарії.


Це те саме, що паспорт вакцини ЄС Covid?

Так - це загальноєвропейська схема для подорожей у межах блоку. Також відомий як "паспорт імунітету" або "сертифікат здоров'я", хоча Європейський цифровий сертифікат Covid є офіційною назвою.


Це цифровий чи паперовий сертифікат?

Це залежить від бажання власника - ви можете вибрати один із цих варіантів. Обидва будуть містити "цифровий QR-код", який можна сканувати при в'їзді в країну.

Це буде і національною мовою країни, яка його видає, і англійською мовою. Держави-члени домовились про спільний дизайн.


Як це працює?

Кожному органу-емітенту призначено цифровий підпис, який вбудовано в QR-код; прикордонний персонал зіскановує QR-код, щоб побачити дані, хоча особисті дані не буде видно - а також особисті дані власника не пройдуть через шлюз, який країни використовують для перевірки підписів.


Коли це починається?

Схема офіційно розпочинає діяти 1 липня, державам-членам надаються додаткові шість тижнів, якщо вони потребують.

Однак зважаючи на те, що європейські країни змагаються за відвідувачів, здається сумнівним, що хтось буде проти. Насправді дев'ять держав-членів вже видають сертифікати.

Зауважте, що Європарламент все ще повинен проголосувати за схему, щоб зробити її законною, але, як очікується, вона буде прийнята переважною більшістю.

Схема планується з березня і була попередньо погоджена 20 травня. Пропуск ЄС запрацював 1 червня - він дозволяє перевіряти сертифікати через кордони.


Які країни цим користуються?

Станом на 8 червня в ЄС зареєстровано дев’ять держав-членів ЄС: Болгарія, Хорватія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Литва, Польща та Іспанія.

Очікується, що інші приєднаються до цього - країни, які покладаються на туризм, намагаються заманити туристів, випереджаючи своїх конкурентів. За даними Європейської комісії, вже 22 країни успішно випробували систему.


Хто має право?

Громадяни ЄС та їхні сім'ї, а також громадяни, які легально мешкають, відповідно до офіційних документів.

Однак представник ЄС заявив CNN, що блок розраховує відкрити схему для негромадян, включаючи американців. Доступ буде залежати від окремих країн, які надають сертифікати для своїх відвідувачів. Очікується, що додаткова інформація буде опублікована до офіційного запуску 1 липня.

Також повідомляється, що Великобританія вела переговори. Мандрівники з Великобританії ще не звільнені від загальноєвропейських обмежень через новий штам, знайдений в Індії, який зараз домінує у Великобританії.

ЄС також заявив, що "працює над тим, щоб сертифікати могли бути сумісними із системами інших країн", для власників, які виїжджають за межі блоку.


Чи потрібно робити щеплення, щоб отримати його?

Ні. Сертифікат також зберігатиме інформацію про нещодавнє інфікування Covid-19, а також негативні результати тестів - включаючи ПЛР.


Чи потрібно мені робити щеплення повністю?

Не обов'язково - сертифікат реєструє, чи ви приймали одну або дві дози. Окремі держави-члени вирішують, чи є сертифікат прийнятним лише для одного введення вакцини.


Чи впливає на сертифікат яке щеплення я отримав?

Так. Враховуються лише вакцини, дозволені для використання в ЄС - тобто Sinovac та Sputnik V, наприклад, не враховуються. Принаймні, це загальноблокове правило; окремі країни можуть його змінювати.

В цей час ЄС затвердив AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson.


Скільки людей це вже отримали сертифікат?

За даними Європейської комісії, до вівторка вже було зареєстровано більше мільйона людей.


Чи введена плата за це?

Ні, це безкоштовно. Переконайтеся, що ви отримуєте його через офіційні канали - безсумнівно, фальшиві сайти вже створюються, щоб отримати ваш сертифікат за певну плату. ЄС також пообіцяв, що сертифікати можна буде легко отримати.


Як отримати сертифікат?

Окремі країни видаватимуть власні сертифікати через портал, через органи охорони здоров’я або в тестових центрах.

Очікуйте, що більше інформації нададуть ближче до введення його в дію.

за матеріалами CNN


09.06.2021 620
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

964
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471