СNN: у п'ятимільйонному Сіднеї жорсткий карантин, в Австралії закрили кордони

Поліцейські проходять повз Сіднейський оперний театр протягом першого дня блокування, в суботу


У вітрині старовинного магазину в передмісті Сіднея Аннандейл табличка висловлює розчарування багатьох австралійців щодо стратегії боротьби із пандемією у країні.

"Шановні клієнти, ми будемо закриті в найближчому майбутньому, тому що Скотт Моррісон - марний популіст, замовив вакцину, щоб вакцинувати 4% населення за 18 місяців до пандемії", - йдеться у вивісці, повідомляється в Twitter, посилаючись на прем'єр-міністра Австралії.

Художник Джеймс Поудітч поставив таку вивіску в магазині та художній студії "Рулетка", якою він керує, у суботу, коли місто з п'ятьма мільйонами жителів, а також містечка в його околицях, зайшло в черговий жорсткий локдаун, цього разу на цілі два тижні. До неділі кількість коронавірусних інфекцій штаму Delta, яке розпочалося в районі Бонді в Сіднеї, зросло до 110 випадків.

Австралія відзначилася вдалими результатами щодо початкової реакції на пандемію Covid-19 і тим, що її економіка вже більш-менш повернулася на колишній шлях.

Але з цією безпечністю прийшло самовдоволення, особливо у федеральному уряді, який не зміг забезпечити достатню кількість вакцин, щоб запобігти регулярним карантинним блокуванням та локдауну, які впроваджували щоразу, коли виникали кілька випадків, або діяли навіть довші обмеження, які зараз відчуває Сідней. Кордони Австралії, контрольовані суворими карантинними заходами, були майже закриті вже більше як рік.

Зараз австралійці, які тішилися своїми ранніми успіхами, цікавляться, скільки ще це може тривати.

"Ми не можемо виїхати з країни, люди не можуть в'їхати, і ми періодично опиняємося в карантинних блокуваннях", - сказав Поудіч.

"Люди визнавали, що це пекельно важка ситуація, але як тільки ми почали спостерігати за тим, як відкривається решта світу, ми розлютились через те, як тут розгортають такі речі, як вакцини".

Вже є ознаки того, що австралійці втомлюються від цих порушень у своєму житті. У неділю на пляжі Бонді було помітно велике скупчення людей, попри попередження залишатися вдома. Хоча вправи на відкритому повітрі дозволені, на знімках Бонді видно людей, які купаються та сидять на лавочках з напоями.

Люди відвідують пляж Бонді в Сіднеї, Австралія, під час загальноміського блокування в неділю

Також було введено 48-годинне блокування в частині північної території Австралії, включаючи її столицю Дарвін, після того, як зареєстрували чотири справи Covid-19 у різноробів. Вважається, що чоловіки заразилися під час ночівлі в карантинному готелі в Брісбені.

Зараз ведуться кропіткі зусилля щодо відстеження всіх 900 робітників, які протягом останніх днів виїхали після завершення сезонних робіт до різних міст Австралії, оскільки країна значною мірою покладається на надійну систему відстеження, щоб утримувати передачу вірусу.


Вагання щодо вакцини

Австралія зафіксувала лише 910 смертей серед 25-мільйонного населення, що є одним з найнижчих показників смертності на душу населення в розвинених країнах світу, випадки захворювання також залишаються низькими.

Попри те, що за такими показниками вона випередила більшу частину світу, відновивши свою економіку, туристичний сектор зазнав величезного удару, університети залишилися без плати, яку зазвичай приносять іноземні студенти, і деякі австралійці, які виїжджають за кордон у відносно великій кількості, починають відчувати гостру потребу їхати на закордонні свята.

Навіть Нова Зеландія - єдина країна, в якій австралійці мали відкритий коридор для подорожей - оголосила про триденне призупинення безкарантинних поїздок між країнами, починаючи з суботи через спалахи захворювання.

Австралія повністю щепила трохи більше ніж 4% свого населення, у порівнянні з більш ніж 46% у США та 47% у Великобританії, згідно з даними Our World in Data. Ці показники можна порівняти з Індонезією та Індією, які, як і більшість країн, що розвиваються, залишились поза домовленостями з фармацевтичними компаніями, які забезпечили сотні мільйонів доз вакцин для більшості багатих країн світу.

Проблему ускладнюють вагання щодо вакцин проти Covid-19 в Австралії. Одне опитування видання The Sydney Morning Herald and The Age, яке проведене дослідницькою фірмою Resolve Strategic, показало, що 15% опитаних дорослих людей "ймовірно", а 14% - "не дуже ймовірно" зроблять щеплення в найближчі місяці. Опитування провели після квітневого висновку про те, що вакцина Оксфорд-АстраЗенека пов'язана з дуже рідкісним побічним ефектом розладу крові, що включає ймовірність утворення тромбів.

Австралійські чиновники заявили, що сподіваються досягти колективного імунітету - точки, коли вакцинують близько 80% населення - перед тим, як відновлювати свої кордони. Раніше прем'єр-міністр Моррісон заявив, що це може бути лише в середині 2022 року. Зовсім недавно він навіть не зміг взяти на себе зобов'язання відновити Різдво 2022 року.

У запитанні до прем'єр-міністра журналісти в ефірі програми Channel 9's Today в четвер припустили, що Моррісон та його повільне розгортання кампанії вакцинації відповідальні за тривалі карантинні обмеження та локдаун.

Моррісон відповів, сказавши, що збільшення пропозиції "справді почнеться наступного місяця в липні", і що 600 000 доз вакцини Pfizer мають привезти вже на наступний тиждень.

"Проблема, яку ми мали, звичайно, була з AstraZeneca. Я маю на увазі, що медична консультація обмежила її доступність для тих, хто старше 60 років, а до того більше ніж 50. Це було великим шоком для розгортання кампанії, і це події, які не підконтрольні уряду ", - сказав він, додавши, що були домовленості про постачання з AstraZeneca, Pfizer і Moderna.

"Отже, ми продовжуватимемо працювати над досягненням цієї мети до кінця року - пропонувати цю вакцину всім, хто її захоче, і в міру просування другої половини року відбуватиметься покращення ситуації", - він сказав.


Немає можливості  ні для в'їзду, ні для виїзду

Уряд також критикують за те, що близько 36 000 австралійців опинилися за кордоном. Обмеження на прибуття до країни зробило бронювання місць на рейси важким і дорогим, а вартість карантину становить тисячі доларів. Відповідальність за прибуття несе особа, яка прибуде.

Деяким жителям Австралії так само важко вибратися. Якщо хтось із закордонних країн має австралійське громадянство або постійне місце проживання, їм потрібно державне звільнення для виїзду з країни.

Результат - не просто втрачені канікули, а втрачений час із родиною та друзями.

Під час останнього перепису населення у 2016 році, приблизно половина людей, які проживають в Австралії, або народилися за кордоном, або мали принаймні одного з батьків, народжених за кордоном.

Один житель Брісбена з Канади, який працює в лікарні, сподівається, що пришвидшення кампанія вакцинації означатиме менше прикордонного контролю і, сподівається на поїздку додому.

"Я родом з Канади, і не знаю, коли побачу свою сім'ю знову. Чесно кажучи, я думаю щонайменше через два роки", - написав медичний працівник у повідомленні CNN.

"Ми так розчаровані! Процес вакцинації смішний. Я працівник у сфері охорони здоров'я, в першому списку вакцинації, і там було так багато плутанини. Нам сказали надіслати дані електронною поштою і з нами зв'яжуться, коли буде призначена зустріч. .. тоді нам кажуть просто з'явитися, тому що ця програма насправді нічого не записувала ", - сказала вона.

Для деяких мешканців, які мають міцні зв’язки за кордоном, існують більш серйозні наслідки цієї глобальної ізоляції.

34-річна громадянка Чехії Катерина Ваврінець, яка проживає в Сіднеї, заявила, що зверталася за консультацією з питань психічного здоров'я, що виникають внаслідок розлуки з друзями та родиною, а також тривоги, яка з цим пов'язана. Вона не була у своєму рідному місті Празі вже три роки.

"Закриття кордонів матиме величезний вплив на психічне здоров'я людей", - сказала вона, вказуючи на велику кількість австралійців, які мають родинні зв'язки за кордоном. "Отже, це матиме величезний вплив на психічне здоров'я мільйонів людей".

Ваврінець перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та має повернутися на роботу трохи більше ніж через тиждень, хоча вона не уявляє, як це зробити в режимі карантинних обмежень.

"Я насправді дуже щасливий, що ми перебуваємо в режимі локдауну, досі я був дуже розчарований невизначеними термінами закриття кордонів. Я сподіваюся, що це змусить людей зрозуміти, що повністю ізолювати Австралію від решти світу - це не вихід, щоб вивести нас із пандемії".

за матеріалами CNN


29.06.2021 1129
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

964
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471