СNN: у Китаї ввели майже мільярд доз вакцини проти коронавірусу

До кінця тижня Китай досягне приголомшливих показників - 1 мільярд доз у внутрішній програмі вакцинації проти Covid-19. Таких масштабів та швидкості немає у жодній іншій країні світу.

Станом на середу Китай ввів понад 945 мільйонів доз - втричі більше, ніж доставлено в США, і майже 40% від 2,5 мільярдів щеплень, зроблених у всьому світі.

Згідно з даними Національної комісії охорони здоров'я, Кит досяг свого першого мільйона доз лише 27 березня, на два тижні відстаючи від США. Але темпи значно зросли в травні, коли за останній місяць зробили понад 500 мільйонів щеплень.

Тільки у вівторок ввели понад 20 мільйонів доз. За таких темпів показники вакцинації, впродовж цих вихідних можуть перевищити 1 мільярд доз.

Вакцинація країни проти Covid-19 зі 1,4 мільярда населення є масовим завданням. Завдяки успішному стримуванню коронавірусу Китаєм, спочатку багато жителів не бачили необхідності робити щеплення. Історія скандалів щодо безпеки вітчизняних вакцин також сприяла ваганням громадськості.

Але кілька недавніх спалахів, в тому числі в північних провінціях Аньхой і Ляонін, а також на півдні Гуандун, викликали страх перед зараженням, що спонукало до вакцинації в постраждалих регіонах.

Для тих, хто все ще не хоче, Китай має у своєму арсеналі потужний інструмент: однопартійну систему, що охоплює зверху вниз, має всеосяжний та сильну дію, та розгалужену бюрократію, яку можна швидко залучити.

Підхід "зверху вниз" був розрекламований чиновниками як сильна сторона китайської системи, яка допомогла приборкати вірус - і її знову застосували для прискорення щеплень. Повна кампанія "вакцинації всіх, кого можна вакцинувати" проводиться по всій країні, як у великих містах, так і в крихітних селах, а державні службовці їздять по районах, щоб переконати людей зробити щеплення.
Тим часом у державних компаніях керівники закликають працівників робити щеплення, пропонуючи після вакцинації переваги, починаючи від ваучерів для покупок і закінчуючи безкоштовними продуктами та морозивом.

Величезні затримки в портах Китаю можуть зіпсувати святкові покупки цього року
Бажано, щоб ваші різдвяні покупки були зроблені на початку цього року - попри те, що це дуже рано.
Спалах коронавірусу на півдні Китаю зупинив роботу портів, що мають критичне значення для світової торгівлі, і призвів до відставання судноплавства, відновлення робити яких може зайняти місяці.
Це тому, що влада провінції Гуандун, де розташовані деякі з найбільших у світі контейнерних портів, була змушена запровадити жорсткий локдаун у громадах та припинити торгівлю, щоб була можливість контролювати спалах.
Хоча кількість випадків зменшилась, основні порти все ще працюють з меншою потужністю, створюючи ефект доміно затримок у всьому регіоні. І це особливо погана новина, коли ви перебуваєте в Шеньчжені та Гуанчжоу, четвертому та п’ятому за величиною комплексних контейнерних портах у світі.
Порт Янтянь, що знаходиться приблизно в 50 милях на північ від Гонконгу, переправляє товари, які наповнюють 36 000 20-футових контейнерів щодня. Він був закритий майже тиждень наприкінці минулого місяця після виявлення заражень серед працівників доків. Поки порт знову відкрився, він все ще працює з меншою потужністю, створюючи величезну кількість контейнерів, які чекають на виїзд, і суден, що чекають біля причалу.
Підсумок: затримки внаслідок цього відставання незабаром можуть відчути роздрібні продавці та споживачі, можливо це навіть призведе до дефіциту товарів та зростання цін аж до кінця року.
Затори такі, як в Янтяні також виникли в інших контейнерних портах в провінції Гуандун, включаючи Шеку, Чіван і Наньшу. Всі вони знаходяться або в Шеньчжені, або в Гуанчжоу, четвертому та п’ятому за величиною комплексних контейнерних портах у світі. Ефект доміно створив величезну проблему для світової судноплавної галузі.
"Затримки "додають додаткових проблем і без того порушеному глобальному ланцюжку постачання, включаючи значну частину ринку", - сказав CNN Business Пітер Сенд, головний аналітик судноплавства в асоціації судновласників Bimco.
Він попередив, що люди "можуть не знайти все, що шукали на полицях, купуючи різдвяні подарунки пізніше впродовж року".
Станом на четвер, за даними Refinitiv, понад 50 контейнерних суден чекали на причалі у дельті Зовнішньої перлини Гуандуна. Це найбільша затримка з 2019 року. З недавнього підрахунку Ларса Йенсена, генерального директора данської консалтингової компанії Vespucci Maritime, порт не зміг перевезти близько 357 000 20-футових контейнерних вантажів з кінця травня.
Це більше, ніж загальний обсяг вантажних перевезень, на який вплинуло шестиденне закриття Суецького каналу в березні. Портові операції Янції відновились приблизно до 70% від нормального рівня. Але він не очікує повернення на повну потужність до кінця червня.
за матеріалами СNN


18.06.2021 704
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471