СNN: Пекін повідомляє про першу за 179 днів справу Covid-19, "вся країна" в зоні ризику

Працівники готують випробувальну лабораторію Covid-19 у виставковому центрі в Нанкіні, Китай, 28 липня


Пекін зафіксував свою першу справу Covid-19 за майже пів року в середу, коли китайська влада намагається запобігти поширенню варіанту Delta на тлі спалаху, пов'язаного з аеропортом у густонаселеному місті Нанкін на сході.

За даними Національної комісії охорони здоров'я (NHC), у середу Китай зафіксував 49 нових випадків захворювання, включаючи 24 місцеві справи з трьох провінцій, в результаті чого загальна кількість випадків, пов'язаних з новим штамом, становила щонайменше 175.

Хоча останній підрахунок відзначає незначне падіння з 86 випадків, зафіксованих у вівторок - це найвищий приріст за один день із січня - поширення вірусу через кордони провінцій викликає тривогу серед керівників країни після того, як більше ніж рік фіксували декілька випадків та повсякденне життя відновилося.

Вперше коронавірус виявили в центральному китайському місті Ухань наприкінці 2019 року, він швидко поширився по Китаю та світу. Проте, попри те, що Китай - перша країна, яка піддалася вірусу, тут вдалося успішно стримувати його поширення.

З березня 2020 року офіційні дані про випадки залишаються низькими, і випадкові спалахи швидко стримуються масовими випробуваннями та суворими обмеженнями, включаючи масштабні локдауни сотень мільйонів людей по всій країні. Поточний спалах, однак, створює нову загрозу, причому більш передавальний варіант дельти, виявлений у східному місті Нанкін, столиці провінції Цзянсу, і великому промисловому та транспортному вузлі, де проживає понад 9,3 мільйона людей.

Це також буде випробуванням ефективності масштабної програми вакцинації Китаю, яка дотепер ввела понад 1,5 мільярда доз - масштаб і швидкість, які не мають собі рівних у будь-якій іншій країні світу.

Інші країни регіону, включаючи Таїланд та Австралію, також постраждали від штаму"Дельта" і в цей час борються зі спалахами. Але ці країни також борються з повільним впровадженням кампанії вакцинації, якій загрожують затримки та нестачі, що різко контрастує з Китаєм, котрий рухається до досягнення своєї мети щодо досягнення так званого "колективного імунітету" - точки, в якій достатньо людей було інфіковано або вакциновано для припинення передачі через громаду - до грудня цього року.


В аеропорті

Останній спалах вперше з’явився минулого тижня після того, як більше десятка випадків було виявлено серед працівників клінінгових служб у міжнародному аеропорту Нанкін Луку.

Це спонукало чиновників розпочати масові тестування для понад 9 мільйонів жителів, починаючи з 21 липня; у вихідні завершився другий раунд масових тестувань, а в середу розпочався третій раунд. Наразі щонайменше 175 випадків пов’язано з кластером аеропорту, який чиновники пов’язують із більш інфекційним варіантом “Дельта”.

Медичний працівник робить тест на Covid-19 в лабораторії в Нанкіні, Китай, 24 липня

"Нещодавній сплеск інфекцій у місті можна пояснити особливим місцем спалаху захворювання та надзвичайно заразним характером штаму (Дельта)", - заявив Дінг Цзе, віцедиректор Нанкінського центру з контролю та профілактики захворювань. Попри швидку та агресивну тестувальну кампанію, вірус, здається, вже поширився за межі провінції Цзянсу.

Як повідомляє державне інформаційне агентство "Сіньхуа", інфекцію поширили мандрівників, які перелетіли з Нанкіна в інші частини країни, включаючи провінції Гуандун на півдні, Сичуань на південному заході та Ляонін на північному сході.

Міжнародні аеропорти Нанкін Луку є одними з найактивніших аеропортів Китаю, і за 2019 рік, за даними китайської влади, перевезли понад 30 мільйонів пасажирів. У середу державний таблоїд Global Times повідомив, що аеропорт планує припинити всі рейси до 11 серпня, посилаючись на інсайдерське джерело.

Влада аеропорту Нанкіна заявила CNN, що з понеділка всі рейси скасовано для проведення дезінфекційних робіт, і відновляться після завершення процесу, проте не повідомили конкретної дати, коли це може статися.


"Вся країна" в зоні ризику

Занепокоєння також зростає щодо можливого вторинного кластера, пов'язаного з популярним живим шоу в національному парку Чжанцзяцзе в провінції Хунань.

Вважається, що три особи з підтвердженим захворюванням у місті Далянь, провінція Ляонін, відвідали аеропорт Нанкіна перед поїздкою в Чжанцзяцзе на пряму трансляцію минулого тижня, повідомляє державне ЗМІ The Paper.

Понад 3000 глядачів переглянули шоу в прямому ефірі 22 липня. Пекінська справа є однією з тих, що пов'язані з шоу в прямому ефірі, таким чином закінчивши 179-денний цикл столиці без жодних повідомлень про зараження. Міська влада Чжанцзяцзе розіслала в середу повідомлення, в якому попередила тих, хто брав участь у виставі, що вони мають "високий ризик" і потребують самоізоляції та тесту на наявність інфекції.

У проявах занепокоєння ряд високопоставлених провінційних лідерів партій, губернатори та представники охорони здоров'я зустрілися вранці в середу в провінції Цзянсу, щоб обговорити спалах захворювання.

У своєму пресрелізі провінційний комітет Комуністичної партії Китаю визнав, що нинішній спалах є "серйозним", і заявив, що нанкінська група може вплинути на "всю країну".

У цій заяві закликається посилити заходи запобігання та стримування, включаючи "закриті громади та закриті зони" - вражаючий заклик до введення обмежень після того, як Китай послабив загальнонаціональне блокування та відновив діяльність підприємств.

Зараз деякі райони Нанкіна знаходяться під "високим" ступенем попередження щодо Covid, тоді як інші райони підняті до "середнього".

За цими новими обмеженнями закриті місця, такі як кінотеатри, тренажерні зали та бари, заборонені великі збори, а влада закликає людей скасувати "несуттєві" заходи.

Співробітники аеропорту стикаються з обмеженим рухом; місто також посилило заходи моніторингу здоров'я та тестування для груп високого ризику, таких як таксисти та охоронці.

Місто також побудувало шість імпровізованих майданчиків для тестування у виставкових центрах та залізничних станціях, з максимальною потужністю тестування 7 мільйонів людей на день.

Аптекам наказано припинити продаж ліків, що продаються без рецепта, від лихоманки та кашлю, які потенційно можуть придушити або приховати симптоми Ковіду. Житлові комплекси міста також посилили свої правила, заборонивши в'їзд служб доставлення.

за матеріалами CNN 


29.07.2021 919
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452