Рятувальники розшукують зниклих людей на місці зсуву 4 липня 2021 року в Атамі, Японія
У понеділок японські рятувальники продовжили пошук тих, хто вижив після двох днів після руйнівного водно-земляного селю, яке пронеслося прибережним містом, внаслідок чого загинули щонайменше троє людей, а 80 людей зникли безвісти.
Проливні дощі спричинили потужний селевий зсув в Атамі, префектура Сідзуока, приблизно за 90 кілометрів (56 миль) на південний захід від Токіо. Відео, які опубліковані в соціальних мережах, зафіксували, як стрімкий чорний потік зійшов з гори в місто, руйнуючи будинки на своєму шляху, водночас сусіди з жахом спостерігали за всім з балконів.
Рятувальники активно працювали впродовж вихідних, коли до складних та загрозливих операцій приєднались поліція, пожежники та представники сил самооборони Японії. Ще 13 людей вдалося врятувати в неділю, повідомив представник міста Атамі, один з яких був серйозно поранений, а згодом помер, в результаті чого кількість загиблих становила трьох осіб. Посадовець додав, що загалом врятували 25 людей, 80 з них залишаються безвісти зниклими.
Раніше чиновники заявляли, що 113 людей зникли безвісти. Можливо дехто з тих, кого в цей час розшукують, не були в місті під час селевого зсуву, сказав міський чиновник. Влада працює над тим, щоб підтвердити їхнє місцеперебування, додав чиновник. Підтверджено безпеку 135 із 215 мешканців уражених селевими ділянками району Ізусан Атамі.
Юдзі Шима, який втратив свій будинок та всі речі, був евакуйований додому до свого друга разом із дружиною та матір’ю.
"Сель виглядав як цунамі - це було схоже на велику хвилю, яка видавала громовий шум і стрімко рухалася", - сказав Шима. "Земля гуркотіла, а стовпи електроенергії падали".
Шима додав, що внаслідок сходження селевого потоку був "дивний хімічний сморід".
"Все сталося за частку секунди", - сказав він, додавши, що його пріоритетом завжди була безпека родини, тому, рятуючи свої життя, їм не вдалося захопити жодних речей з дому, коли вони тікали.
Більше ніж 130 будинків вщент зруйновано внаслідок сходження земляного селю, повідомило Агентство протипожежних ситуацій та управління пожежами міста Атамі. Чиновники розпочали евакуацію людей ще у суботу.
Атамі має три центри евакуації. Два приватні готелі в Атамі також надають житло 562 людям, заявив міський чиновник.
На пресконференції в неділю Хейта Кавакацу, губернатор Сідзуоки, заявив, що префектура розслідує, чи не відбувся зсув через вирубування лісів, що могло зменшити здатність гірського ґрунту затримувати воду.
Прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суга висловив співчуття постраждалим від зсуву в суботу і наголосив, що працівники надзвичайних ситуацій роблять все можливе, щоб врятувати життя, врятувати людей та допомогти під час евакуації.
Суга додав, що сильний дощ і надалі торкнеться різних районів країни, і закликав громадян перевіряти карти небезпек у своєму районі та приділяти пильну увагу та слідкувати за оновленнями прогнозів погоди та інформації про евакуацію.
В Японії є схильність до зсувів, в середньому тут фіксують до 1500 випадків щорічно за останнє десятиліття - це майже на 50% більше, ніж у попередні 10 років, згідно з доповіддю японського уряду за 2020 рік.
Стихійні лиха, такі як зсуви, є традиційним, але серйозним ризиком для країни. За словами експертів, це пояснюється тим, що половина японського населення та 75% активів країни зосереджені в районах, схильних до паводків.
за матеріалами CNN