SMART-туризм: уся інформація про Івано-Франківськ в одному мобільному додатку

Івано-Франківщина вже кілька років поспіль посідає лідерські позиції серед регіонів України за показником доходу суб’єктів туристичної діяльності області від надання туристичних послуг.

У 2018–2019 роках збільшився розмір надходжень від туристичного збору Івано-Франківська, а кількість туристів, які відвідали місто, у 2019 році сягнула понад 1 млн осіб.

Сприяючи зростанню привабливості Івано-Франківська, проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) допомагає місцевій владі розвивати туристичний потенціал, зокрема через розроблення Маркетингової стратегії міста, бренда міста «Івано-Франківськ — місто для життя», а також створення мобільного додатка «Відвідай Івано-Франківськ», який уперше презентовано у 2018 році.

На сьогодні спеціальний кишеньковий гід має вже понад 10 тис. завантажень. Розроблено його було в межах проекту «Smart-туризм в Івано-Франківську», який відбувся завдяки фінансуванню від Міністерства міжнародних справ Канади через Фонд підтримки ініціатив із демократичного врядування та розвитку Проекту ПРОМІС, який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів. Додаток акумулював у собі всю необхідну інформацію про місто як для туристів, так і для франківців.

«Відвідай Івано-Франківськ» — це безкоштовна програма, що містить карту міста, інформацію про тутешні історичні пам’ятки, культурно-мистецькі події, транспортну систему, готелі, заклади харчування, розважальні й торговельні центри, а також контакти екстрених служб, лікарень і консульств.

Мобільний додаток став не лише практичним інструментом для інтерактивного знайомства мандрівників із містом, а й зручною довідкою для місцевих жителів, адже тут акумульовано контакти всіх департаментів міської ради, інформацію про ухвалені місцевою владою рішення, налаштовано повідомлення про готовність документів, замовлених у Центрі надання адміністративних послуг. Також у відповідь на популярний запит у додатку окремим розділом надано адреси банкоматів й аптек міста.

«Добре, що зробили таку програму для туристів, та й не тільки для туристів – навіть для тих, хто все життя мешкає в Івано-Франківську. Я багато чого не знав про своє місто, а завдяки цій програмі чимало дізнався з його історії», — поділився враженнями користувач Петро Сайко.

За допомогою мобільного додатка можна обрати певний туристичний об’єкт, отримати про нього розгорнуту інформацію, переглянути фото, сформувати маршрут: пішки, велосипедом, власним авто чи громадським транспортом. Крім цього, кишеньковий гід може надсилати розумні повідомлення та проводити аудіоекскурсії – для цього на двадцяти будівлях міста розміщено спеціальні передавачі.

Функціонал розкривається повною мірою, якщо користувач вмикає на своєму смартфоні Bluetooth і входить у зону дії передавача – тоді автоматично можна отримати інформацію про об’єкт, календар подій і прослухати аудіотур обраною мовою.

«Відвідай Івано-Франківськ» став зручною альтернативою для туристів, які не люблять гамірних і поспішних екскурсій містом, а натомість хочуть познайомитися з його простором у власному темпі. Додаток доступний українською, англійською, німецькою та польською мовами, тож гості з-за кордону також легко з ним порозуміються. Відмінними рисами програми є й велика кількість офлайн-можливостей, інтерактивність і розширений обсяг інформації.

«Мобільний додаток буде ще вдосконалюватися, наповнюватися додатковим контентом й обростати новим функціоналом. Його мета — підвищення доступності туристичних активів і продуктів міста як для гостей, так і для самих жителів Франківська. Музеї міста надають інформацію про виставки чи інші події, які в них відбуваються, а кінотеатри невдовзі даватимуть свої афіші. Також планується встановлення нових передавачів на історичних будівлях міста. Слід зазначити, що за допомогою додатка було проведено перші в Україні тифлоекскурсії — екскурсії для людей із вадами зору», — розповів Андрій Чайківський, начальник відділу програмного та комп’ютерного забезпечення Івано-Франківської міської ради й розробник мобільного додатка.

Проєкт «Розумний туризм в Івано-Франківську» у 2018 році посів перше місце в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування», який в Україні проводять уже впродовж семи років за унікальною методологією Ради Європи. «Розумний туризм» — це комплексний і системний проєкт, який має три ключові складові: створення згаданого вище мобільного додатка, виготовлення промоційного відеоролика про Івано-Франківськ та організація сучасного публічного простору в центральній частині міста. Останнє – так званий кишеньковий парк – невеликий простір у центрі, наповнений оригінальними деталями та елементами, які, за задумом авторів, урізноманітнюють міський пейзаж і приваблюють відвідувачів.

«Сьогодні для Івано-Франківська найбільш актуальні ті послуги та інфраструктурні рішення, які могли б затримати тут туриста на кілька днів довше. Для цього потрібен комплексний підхід, який би охоплював якомога більше рішень і в туризмі, і в дотичних галузях. На мою думку, слід звернути увагу на розвиток інтерактивних атракцій у місті, створення унікальних подій, концептуальних закладів харчування. Також потрібно вести інтенсивну маркетингову діяльність для інформування гостей міста про його туристичні активи, дбати про доступність важливих для туризму будівель і приміщень», — зазначила Уляна Сидор, директорка ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку — ресурсний центр».

Розвиток туристичної сфери в Івано-Франківську є однією з основних цілей Стратегії розвитку міста до 2028 року, розробленої у 2017 році за сприяння Проекту ПРОМІС у співпраці з представниками місцевої влади, бізнесу та громадянського суспільства. У місті заплановано створення нових туристичних продуктів (фестивалів, виставок, культурно-мистецьких заходів, пішохідних і велосипедних туристичних маршрутів, туристично-культурного мистецького центру), відбувається активна співпраця влади й туристичного альянсу, буде проведено археологічні розкопки й створено музейні комплекси. Джерелами фінансування заходів щодо розвитку туризму стануть: міський бюджет, кошти суб’єктів господарювання, міжнародних фінансових інституцій і міжнародної технічної допомоги.


Завантажуйте додаток:

Google Play

App Store


23.01.2020 4588
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466