Скраплений газ, що далі...?

 

        До теми скрапленого газу, як одного із фрагментів негласної фіскальної політики, необхідний серйозний вступ, оскільки навіть негативні економічні процеси, що відбуваються в нашій державі, змушено взаємопов"язані, збалансовані.  Крім того, як анонс, до майбутнього піару захисників народу у Верховній Раді.

        У  після-Майданній народній республіці, що вступила в ЄС, із критикою економічної і соціальної політики "попередніків" появились для народу, як благо, і залишились не розкриті для суспільства завищені тарифи на енергоносії  і  уже нібито забуті владою. Правда, щоб про них не забути, є пропозиція підвищити ціну на вугілля державних шахт до 2,2 тис. грн.,  за тонну , крім ПДВ та транспортних витрат. Куди там завищеній ціні "Роттердам - плюс" у сумі 1,7 тис. грн., що діє зараз.

        Закономірно, продовжується застосовуватись простий, ще з кам"яного віку, корисний для здоров"я і без усяких затрат, механізм підвищення цін та доходів бюджету від реалізації алкоголю і тютюнових виробів за рахунок громадян. Наприклад, при зменшенні обсягів виробництва тютюнових виробів і куріння (вживання цієї шкідливої продукції) доходи бюджету у цьому році збільшились на 2,6 млрд. грн., не кажучи про додаткові доходи від реалізації алкогольної продукції після підвищення цін у грудні минулого року та додатково ще з 09 вересня 2017 року.

        Подібний, без розвитку економіки, варіант одержання доходів дещо з іншої парафії.  Стягнення  податку  на нерухомість, зокрема за будівлі і споруди, створені за рахунок уже оподаткованих коштів. Податок скинутий зверху, як кістка, для доходів об"єднаних і не об"єднаних громад за рахунок населення, особливо сільського, що несло важкі затрати без допомоги держави для облаштування свого життя. Чому б не користуватись чужою працею громадян, які мають платити і не можуть зрозуміти за що.

        При цьому, дуже дивно, що при наявності квітучого в Україні бізнесу, так званих олігархів і їм подібних, нижчих за рангом, влада жодного разу ніде не заявляє про податок на прибуток, як джерело доходів державного бюджету. Зрозуміло, середній і малий бізнес в основному платить єдиний внесок, а комунальні підприємства,  об"єктивно збиткові і не можуть платити цей податок у місцеві бюджети. Щодо названих вище, вони завдяки податковій дозволеності, що не регулює складові собівартості, як і тарифів,  ховають туди  мільйонні зарплати, дорогий легковий автотранспорт, все інше для  відмивання  коштів  і, таким чином, практично не показують прибутки та не сплачують податок.

        Цікаво, як будуть ув"язані із Конституційними нормами захисту прав і свобод громадян, що не мають зворотної сили, висячі у повітрі реформи освіти, охорони здоров"я із скороченням мережі цих закладів і фінансування, проблематичним навчанням дітей, лікуванням соціально-незахищених громадян.

        Особливо щаслива, із новим незафіксованим страховим стажем, "здобутим" при реалізації різної продукції на базарах і вулицях, зарплатою в конвертах без вибору для майбутніх пенсіонерів або людей, які можуть взагалі нічого не одержувати, хіба мізерну соціальну допомогу є знаменита Пенсійна реформа. За словами міністра соцзахисту - треба менше їсти хліба і сала українці після Голодомору.

        Ті, які одержували субсидії, маючи невеликі доходи, не претендувати на неї, мають  шукати роботу (за словами іншого, одного із заступників міністра), із середньою зарплатою в Україні  7,0  тис. грн., враховуючи манну небесну  багатьох у десятках, сотнях тисяч гривень, а то і у мільйонах. Істинно середня температура  по лікарні.

        Слід зазначити, до сказаного щодо Конституційних норм, що зараз окремі державні структури наліво і направо зневажають ці норми, посилаючись на новоприйняті законодавчі нормативні акти, що також не мають зворотної сили, особливо щодо пенсіонерів, державних службовців та працівників міліції. Останнім нібито здійснюються внутрішні перерахунки (зрозуміло, це журавель у небі) розмірів пенсій  без виплати, щоб не ходили на демонстрації.

        Зараз багато говорять про страхові фонди у медицині і страхові пенсійні фонди. У світі це позитивно функціонує уже багато років і суспільство гарантоване від певних ризиків. Впроваджуючи такі ідеї в Україні, треба подумати про гарантії наших громадян, за чиї кошти мали б створюватись такі фонди.

        Враховуючи практику колишніх злодійських трастів, недавнє минуле банківських структур, де пропали кошти вкладників, суб"єктів, що там проводили фінансові операції, включаючи бюджетні установи і державні підприємства, а тепер залишились ні з чим. Навіть якщо держава взяла на себе часткове покриття збитків не треба забувати, що це за наш рахунок. Може ще раз задати питання, хто винен, чому не публікується інформація про основних боржників, які не повернули кредити?. Варто задуматись?

        До речі для цікавих, першою ластівкою в Україні (спланованою для неповернення кредитів і  привласнення чужих коштів) був банк "Україна". Багато можновладців не повернули кредити, банк лопнув, вони дістали кошти для збагачення, а вкладники втратили, в тому числі бюджетні установи та державні підприємства і ніхто не поніс відповідальності.

        Тепер повернемось до теми підвищення ціни на скраплений газ, що так "здивувало" нашу владу, свідомо зацікавлену у підвищенні цін і не тільки для споживання названого продукту. Необгрунтоване підвищення ціни на скраплений газ на 37 відсотків із кишені споживачів збільшило не тільки доходи підприємців, а і чисті доходи бюджету у вигляді акцизного збору і податку на додану вартість та, як вказано вище, стало  також одним із джерел  перевиконання доходів бюджету, можливістю похвалитись перед світом ростом ВВП, а перед нами наявністю коштів для збільшення тих чи інших видатків.

        Споживачі скрапленого газу, не будьте наївні. Влада помахала пальцем і доручила це питання Антимонопольному комітету, що плаче, оправдовуючись на відсутність повноважень, як і Мінекономіки, що повинно безпосередньо втручатись у такі процеси. Для чого вони функціонують, зважаючи навіть на назви?  "Заходи" будуть здійснені, на кілька відсотків, можливо, ціна буде знижена, але мета держави і підприємців вже забезпечена, як і на перспективу,  для одержання доходів.

        При цьому, тут присутній більш масштабний серйозний аспект, підвищення ціни на скраплений газ автоматично вплинуло на підвищення цін на всі інші товари, роботи та послуги і при можливому незначному зниженні ціни на скраплений газ, на інші складові ринку уже не буде корекції в сторону зниження. Знову ж таки, мета підприємців і держави досягнута, а Ви громадяни, як остання інстанція звідки беруться основні доходи бюджету, залишитесь при своїх інтересах.

        Все, як у старій юдейській легенді (подається скорочено). Бідний юдей, який жив із жінкою, дітьми, курями тощо у землянці і у злидоті дійшов до краю, звернувся до Равина для співчуття і допомоги. Равин йому сказав (що було сприйнято із жахом), купи козу, вівцю, теля і т.д. Виконавши побажання Равина юдей прийшов до нього і сказав, що дійшов до критичної межі та не бачить змісту подальшого життя. Равин йому порадив по черзі продавати тварини. Результат - юдей після продажі кози, вівці, теляти прийшов до Равина  і  похвалився, який він зараз став щасливий!

        Жити стало краще і веселіше "товариші", лиш би не було головокружіння від успіхів!

        Український добрий, сердечний, співчутливий, гордий, терплячий народ, може і зараз із надією терпіти те, від чого щемить у душі і серці, втрачаючи з болем цвіт нації, але влада повинна бути з народом правдивою, не фарисейською. Якщо не так, то буде Воля Божа!!!

 

04 вересня 2017 року


04.09.2017 Антон Костишин 1982 0
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466