Рішення органів державної влади про підвищення зарплат медикам змушує органи місцевого самоврядування скорочувати медичних працівників.
Про це розповів в ході відеоефіру у фейсбуці за підсумками минулого тижня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, повідомляє Фіртка.
Зі слів очільника міста, не зважаючи на анонсовані Президентом України Володимиром Зеленським підвищення зарплати лікарів до 20 тисяч гривень, а медсестер – до 13,5 тисяч гривень, Національна служба здоров’я України так і не заклала необхідні кошти до відповідних пакетів медичних гарантій. Відтак фінансувати підвищення зарплат медичним працівникам доводиться місцевим громадам зі своїх бюджетів.
«Ви знаєте, що зараз забезпечення медиків заробітною платою: вийшла така трошки дурниця, коли заявили… Це дуже добре, що збільшили заробітні плати, але зараз ми бачимо, що робиться у громадах. Коштів НСЗУ не заклала, щоби 20 і 13 тисяч гривень мали медичні працівники», - розповів Руслан Марцінків.
Як наслідок, зі слів міського голови, органи місцевого самоврядування сьогодні постали перед складною дилемою: або скорочувати працівників медичних закладів, або переводити їх на 0,75 або навіть на 0,5 ставки.
«З одного боку - це є добре заявляти, з іншого боку - треба підкріпляти це певними видатками. Це питання дуже нагальне, кричуще», - зазначив посадовець.
Раніше Фіртка вже писала, що через підняття зарплат медикам калуській стоматполіклініці загрожує банкрутство.
Нагадаємо, 18 червня 2021 року Президент України Володимир Зеленський своїм Указом № 261/2021 «Про заходи щодо підвищення конкурентоспроможності закладів охорони здоров’я та забезпечення додаткових гарантій для медичних працівників» анонсував підвищення заробітних плат лікарів до 20 тисяч гривень, медичних сестер – до 13,5 тисяч гривень.
На виконання Указу Кабінет Міністрів України 12 січня 2022 року ухвалив постанову «Щодо деяких питань оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», відповідно до якої підвищену зарплату медики мали отримувати вже з 1 січня цього року.
Виступаючи на вказаному засіданні, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко говорив про закладене до Державного бюджету України на 2022 рік рекордне фінансування сфери охорони здоров’я у сумі 232 мільярди гривень, зауваживши, 157,3 мільярда гривень (на 34 мільярди гривень більше, ніж торік) закладено на фінансування програми медичних гарантій.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Середня зарплатня в Івано-Франківській області: у яких галузях найбільше платять
Ринок робітничих професій в Україні: найбільш популярні сфери та оплата праці
Ринок праці 2021: відомо, як в Україні за рік змінилась ситуація з вакансіями та зарплатами
Жителі Івано-Франківської та ще чотирьох областей: відомо, хто найчастіше шукає роботу за кордоном
Пане мер Ви напевно необізнані про побори в лікувальних закладах,зробіть так як в стоматполіклініці,кожен хірург має здати три тисячі за відпрацьований день в комунальній лікарні особливо в обласній.При поступленні в любий лікувальний заклад тобі дають чіткий список ,прайс що і скільки коштує
Звільняти весь мсек всіх замів(пару головних) і через одного домашнього лікаря!