В Калуші в житловій зоні за адресою вул. Винниченка, 23 ведеться будівництво споруд автомийки на земельній ділянці, що не відведена для цієї мети.
Місцеві мешканці відзначають, що будівництво триває без жодних дозвільних документів та з порушенням санітарних та будівельних норм, пише Фіртка.
У свою чергу, власники земельної ділянки кажуть, що проблема надумана і підготовчі роботи проводяться без порушення законодавства.
"Ми є власниками земельної ділянки з цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови (код 03.15). (кадастровий номер 2610400000:12:007:0017) а не тієї, на яку вказують мешканці вулиці - 2610400000:12:007:0012. Необхідно зазначити, що до моменту викупу цієї ділянки вона також використовувалась для ведення підприємницької діяльності, що було погоджено виконавчим комітетом Калуської міської ради, що підтверджує те, що на земельній ділянці знаходився об'єкт незавершеного будівництва готовністю 84%, тобто раніше видавалися містобудівні умови та обмеження для проектування такого об’єкта, які видає уповноважений орган архітектури та містобудування при виконавчому комітеті Калуської міської ради", - відзначають підприємці.
Оскільки вони мають наміри встановити тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності, а не будувати об’єкт капітального будівництва, то скористалися порядком, що визначено ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженому наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 N 244.
Далі з цією метою, підприємці у червні 2018 року звернулись до Виконавчого комітету Калуської міської ради з заявою про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди - кафе та автоматичної мийки.
"Рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради було безпідставно відмовлено, мотивуючи відмову невідповідністю цільового призначення земельної ділянки. При цьому необхідно зазначити що Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначено що відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди у комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви. Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС. Тобто чинним законодавством не встановлено норми, яка визначає необхідність відповідного цільового призначення для встановлення тимчасової споруди, при цьому у конкретному випадку таке цільове призначення чітко відповідає нашим намірам щодо використання цієї ділянки та як зазначено раніше, ця ж ділянка вже так і використовувалась ДЛЯ ВЕДЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, більше того там вже була збудована будівля на 84 % готовності з метою ведення такої ж діяльності. Тому є незрозумілим чому одним підприємцям той самий орган місцевого самоврядування погоджує ведення підприємницької діяльності а іншим ні", - пояснюють люди.
У червні 2019 року підприємці повторно звернулись до Виконавчого комітету Калуської міської ради із заявою про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди кафе та автоматичної мийки, однак, звернення не було розглянуто взагалі, рішення жодного не прийнято.
У квітні 2020 року підприємці втретє звернулись до Виконавчого комітету Калуської міської ради з заявою про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди кафе та автоматичної мийки. На даний час рішення не прийнято.
"На початку квітня 2020 року ми розпочали роботи щодо підготовки земельної ділянки до встановлення тимчасових споруд, зокрема знято з земельної ділянки бетон, який був встановлений попереднім власником, а також монтується бетонна подушка без улаштування фундаменту, на яку, за наявності дозволу, будуть встановлені тимчасові споруди", - відзначають підприємці.
Дані роботи, підпадають під перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406. Конкретніше це пункт 7 цього переліку - розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності відповідно до ст. 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.