ШІСТЬ запитань Віктору Анушкевичусу

Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань міському голові міста Івано-Франківська Віктору Анушкевичучсу одразу ж після завершення сесійного засідання Івано-Франківської міськради, яка призначила Івано-Франківський міськвиконком та керівництво депутатських комісій.

 

Вікторе Андрюсовичу, скажіть, чим мер Віктор Анушкевичус цієї каденції буде відрізнятися від мера Віктора Анушкевичуса минулої каденції?

– Дуже багато часу в минулу каденцію витрачалося на ламання списів. Хоч і за минулі чотири роки зроблено немало, але якби не протистояння двох гілок влади – виконавчої та представницької, можна було зробити набагато більше.

По великому рахунку для мене минуле скликання було суцільним навчанням, я набрався досвіду, знань. І не тільки тому, що я закінчив Академію при президентові України. Я з головою вникав у всі міські проблеми і зараз володію ситуацією в кожній галузі і тому мені не потрібно жодної хвилини, щоб входити в курс справ, як ще було в 2006-му році.

Отже одна відмінність – це готовність до роботи, так би мовити, зі старту.

Друга відмінність – це те, що я більше навчився мистецтву компромісу. Все-таки те протистояння навчило мене, попри мою непоступливість та впертість, шукати компроміс. В мистецтві компромісу є велика необхідність, враховуючи, що міський голова очолює і виконавчу і представницьку владу в місті.

Третє, я відчуваю, що мою толерантність і мою доброту в минулій каденції дехто розцінював як мою слабкість. Я жодного разу не підвищив голос, я жодного з підлеглих не образив. Багатьох жалів, навіть якщо вони робили свідомі помилки і не виконували свої обов’язки, не виконували рішення виконкому, сесії. Намагався в ходити «в положення». Але люди повинні розуміти, що мотивацією роботи в органах місцевої влади має бути служіння громаді. Тому в наступній каденції я буду більш вимогливим і більш жорстким. Хто не буде відповідати посаді та вимогам, буде звільнений з посади.

 

Виходячи із затвердженого сесією складу івано-франківського міськвиконкому, видається, що не сильно ви йшли на компроміс, бо виконком вийшов абсолютно «промерівський»…

– Ще до прийняття цього рішення містом ходило багато чуток на тему, чи вдасться мерові зберегти на посадах своїх заступників, чи йому нав’яжуть інших кандидатів. Щодо кількості членів виконкому – 18 чоловік, кажуть що це надто багато, і я з цим можу частково погодитися, але я своїм завданням бачив консолідацію політичних сил, які представлені в міськраді, щоб ті політичні сили, які перемогли на виборах, відчували свою відповідальність перед громадою. Не можна було з самого початку будь-кого заганяти в опозицію.

Політичні сили в міськраді погодилися з моєю позицією, а вона була тверда, що питання заступників – це виключна компетенція міського голови. Тому що мені з ними працювати і нести за них відповідальність. Що стосується членів виконкому на звільнених посадах, то, формуючи виконком, я виходив з трьох принципів: перший – належність до тієї чи іншої політичної сили, другий – професійність, і третій – поєднання молодості і досвіду.

Цей склад виконкому буде змушувати політичні сили нести консолідовану відповідальність політичних сил за стан справ в місті. Крім того є добрий сплав молодості, креативності і досвіду.

 

А чи не варто було виконком було формулювати не як «політично-відповідальний», а за професійно-фаховим принципом? Скажімо за посадами у виконком входять начальник міської міліції, один з ректорів Університету, керівники найбільших підприємств. Тоді, скажімо начальник міліції з перших уст чув всі проблеми на своїй ділянці, обговорював, голосував за рішення, і, можливо, його не приходилося, як сьогодні, кликати на сесію для звіту щодо вуличного алкоголізму…

 – Безумовно, принципи формування виконавчого комітету можуть бути різні. Можна йти таким шляхом, запрошуючи авторитетних людей з різних галузей. Але на сьогоднішній день в нас є місцеве самоврядування, яке побудоване на чинному законодавстві, і ми нікуди не дінемося від побажань політичних сил, які представлені в раді. Тому з думкою політичних сил не можна не рахуватися, але і галузевий принцип також по можливості врахований. Але є в нас, скажімо, і серед заступників міського голови позапартійні.

 

Напередодні сесії, яка затвердила виконком, було багато запитань, щодо участі саме представників ВО «Свобода» у виконкомі. Лідер «Свободи» Олег Тягнибок заявив, що партія візьме на себе відповідальність в містах, де має більшість. В Івано-Франківську ВО «Свобода» має 34 місця з 59 – абсолютну більшість. Але її представники чомусь казали, що ми виграли законодавчу гілку влади – раду, а мер виконавчу, - то хай він її і формує і за неї відповідає… Тобто «Свобода» проявила поступливість і зі всім, що ви запропонували погодилися?

 – Не зовсім так. Я не чув, щоб «Свобода» саме так говорила. Але представники цієї політичної сили погодилися, що заступники – це прерогатива міського голови. Однак, якщо говорити про участь «Свободи» в міськвиконкомі в тій частині, що працюватиме на громадських засадах, то там також є представники цієї партії. Фактично їх є п’ятеро, крім секретаря міськради Руслана Марцінківа. Тому я б не говорив так, що «Свобода» уникає відповідальності. Підтримуючи то склад виконкому, який я запропонував, керівник фракції «Свободи» сказав, що за все, що буде відбуватися в місті Івано-Франківську буде нести колективну відповідальність міський голова, ВО «Свобода» та інші політичні сили, представлені в міськраді.

 

А чи плануєте ви йти на третій термін на міського голову?

– Ще рано про це говорити. Будуть розроблені програмні документи, щодо галузевої політики, економіки, план стратегічного розвитку міста, над яким працюють і депутати, і виконком. Тому коли такі плани будуть розроблені, потрібно буде рухатися, розвиватися… А коли підійдуть нові вибори, то тоді і визначимося. Якщо завершити задумане не вдасться, то будемо думати про третій термін, якщо плани і передвиборчу програму виконаємо, то можна буде думати і про якісь інші позиції. Але, так чи інакше, з політичного життя я не збираюся йти, попри той бруд який існує в політиці.

 

Кажуть, що добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює. Вам імпонує таке твердження?

– Коли я навчався в Академії при президентові України, мене колись одна з викладачів запитала про мій робочий час. Коли я відповів, що мій робочий час триває до 23-ої години, то вона так і сказала: «Значить ви не до кінця сформований керівник, вам ще треба вчитися». І вона була абсолютно права, тому що я поділяю вашу думку, що завданням керівника є підібрати команду, навчти, делегувати повноваження і організовувати систему контролю за виконанням рішень. Як я вже сказав на початку нашої розмови, в минулій каденції я багато вчився. І хоча стиль роботи змінити є складно, безперечно якісь зміни будуть. Враховуючи, що половина заступників мають досвід роботи на своїх посадах, а інші також є професіоналами, вони не прийшли з вулиці, то, коли будуть визначені напрямки нашого руху і розвитку, я буду максимально делегувати повноваження і контролювати.


08.12.2010 1484 7
Коментарі (7)

пыпец 2010.12.08, 11:46
Третій термін? ну ні фуя собі! Абарзєла лошадь.
ПЕТРО 2010.12.08, 14:29
Ви дійсно не сформований керівник п.Вікторе,бо крім знань з управління потрібно мати національну свідомість,честь, совість,а цьому ніякі Академії не вчать.
lekh 2010.12.08, 15:02
Що таке національна свідомість? Щось із "Майн кампфу"?
писака 2010.12.08, 19:28
я не розумію, що це за коресподент, що в одному реченні 3 рази пише 'коли' тупа стаття!!!
Jozef 2010.12.09, 11:24
курва, холоден я від тих шести питань.Але Вітя,Вітя....Дивисі не трісни від пихи.А всі відповіді у стилі;... Кагда я біл малєнькій, у мєня била бабушка".Носиться з тов академійов,як баба зі ступов.Бридко читати товарішу мер.
проходя ми 2010.12.10, 17:24
"добрий керівник той, хто сам нічого не робить, крім того тільки, що правильно підбирає кадри, навчає, організовує процес і контролює" - це хто таку пургу мете?
Петро 2010.12.15, 12:49
Що таке національна свідомість ? Потрібно читати не "Майн кампфу".а книгу "Гітлер засновник Ізраїля",шукай на прилавках міста.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3486
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6823 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466