ШІСТЬ ПИТАНЬ Левку Лук'яненку

 

Кореспондент «Фіртки», напередодні 20-ї річниці Незалежності України, задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ українському дисиденту часів СРСР, політичному діячу незалежної України, Герою України Левку Лук’яненку.

 

 

 

 

 

Пане Левко, те, про що ви мріяли на зорі незалежності України, за що боролися, справдилося? Ви мріяли про таку країну, коли голосували «за» акт проголошення незалежності України?

Я абсолютно не задоволений тією Україною, яку ми зараз маємо. В Україні за дев’ятнадцять років ще не було патріотичної влади. Україною керує колишня окупаційна адміністрація. Вона не має в своїх душах любові до України, і вона не дбає про розвиток України.

 

20 років назад ми з вами боролися за що? Які основні гасла були? Хай живе самостійна Україна. 20 років ми формально були незалежною державою і ці 20 років є надзвичайно важливими. Ми зараз не ті люди. Вміння керувати нацією ми втратили давно. Десь колись ми втратили вміння керувати гетьманщиною. Отже, це все треба було заново освоювати і вчитися. Нове гасло, яке нас знову має активізувати на боротьбу – це «Україні українську владу». Це 20 років ми переконалися, що нами керують люди які не мають в серці любові до рідного краю, а мають бажання якомога більше збагатитися, накрасти, награбувати, забрати і сховатися десь за кордоном чи ще десь-небудь. Ми проголосивши незалежність України не змогли утворити український національний простір і це найбільше розчарування.

 

Довести українське населення до того, щоб п’ять мільйонів змушені були виїхати за кордон у пошуках хліба та заробітків – це означає, що ця нібито українська влада діяла як чужа, наче окупаційна. Німці розстрілювали людей, комуністичні окупанти заморили трьома голодоморами близько 15 мільйонів українців, ці владоможці поки що не розстрілюють, але мирними способами знищують людей у такій кількості, як ворожі окупанти.

Як ви оцінюєте політичну ситуацію в Україні?

Зараз при владі одна партія - Партія регіонів, а це не просто вороги Української держави, це представники азіатської політичної культури, в основі якої є поняття централізму, деспотії і зневажання людських прав. Азіатська цивілізація на перше місце ставить державу. Ми, нація європейська, на перше місце повинні ставити людину, її права, її свободи. Всі ті сили, які ми терпим над Україною, вони не розуміють, що таке демократія, це не витікає із їхнього світогляду. І тому вони тиснуть зараз і дивляться, а що Україна буде робити. Вони нам нав’язали Харківські угоди, думали що повстане величезна сила українського опору. Але трохи покричали, трохи побунтували, написали кілька десятків заяв і затихло. Ага, значить можна тиснути далі. Ми маємо справу з Азіатською москвою яка не розуміє якогось там гуманізму, якості ставлення до людини. Вони знають олдне: сила. І ось час від часу вони випробовують нас і дивляться як опір. Малий. І дальше будемо тиснути.

Ваша думка з приводу арешту Юрія Луценка та Юлії Тимошенко?

Ось тепер арештували Луценка. За що? Арештували Юлію Володимирівну Тимошенко. За що? Чому, не приділяючи якісно жодних обвинувачень?. Бо хочуть розправитися з цими ініціативними, енергійними, розумними політиками. Їм треба усунути цих політиків бо вони спроможні організовувати народ на більший опір. Таким чином перед нами всіма стоїть питання яке зараз? Усунути цих людей від влади дуже тяжко… Тому і ситуація тяжка.

 

Зараз в Україні відбувається процес концентрації капіталів. І таким чином, якщо це не зупинити, то фактично в одних і тих же руках буде зосереджено основний капітал і засоби масової інформації. Тоді яка роль наша з вами? А наша роль, це служити і обслуговувати тих панів і нашої землі, і нашого городу…  

 

Що на вашу думку чекає на Україну в найближчі роки?

Я думаю, що Україна буде поступово котитися до того стану або до тої дії, яка називається революцією. Я впенений у тому, що кінець кінцем це буде вихід, який дасть Україні нову владу. Вони не хочуть відступати і не будуть відступати. Вони будуть фальсифікаціями займатися і так дальше. Але ми повинні перети до нового кола боротьби…

 

На Вашу думку, чи є в Україні свобода слова?

Коли у 1992 році ухвалили закони про малу і велику приватизацію, тоді під приватизацію підпали і засоби масової інформації. Хто купив канали і у чиїх руках опинилося телевізія, радіо і газети, електронні друковані засоби масової інформації? В чиїх руках? Та ви поглянте, 70 років Україна боролася завзято. До сих пір ми безпеперстанно виступаємо проти московської окупації. А що є на телевізійних екранах з цієї 70-річної боротьби? Та за 70 років Україна втратила 20 мільонів своїх людей. Це все була боротьба проти тої системи, яку нав’язувала нам із Москви. 20 мільйонів зрівняно з землею. А що ми маємо на телевізії? Анічогісінько з тої історії. Нас обробляють і хочуть зробити з нас такими, які ми українці потрібні для них. Відбулася потужна централізація засобів масової інформації. Майже все зосереджено в 4 холдінгах…

 

Що таке, у Вашому розумінні, інстинкт національного самозбереження?

Коли говоримо про індивідуальний інстинкт самозбереження, то, ясна річ, маємо на увазі боязнь смерті й бажання продовжити своє земне життя. Тут все зрозуміло: з інстинкту самозбереження людина переходить вулицю на зелене світло, не пхає пальці в розетку і не вистрибує з десятого поверху на асфальт.

А що таке національний інстинкт самозбереження як не боязнь національної смерті і бажання продовжити життя нації? За яких умов він можливий?

Боязнь смерті двох змушує їх об’єднуватися для спільного захисту своїх життів, а коли об’єднується більше людей, то вони розподіляють між собою обов’язки і тим самим підвищують ефективність захисту. Спочатку це відбувалося на рівні сім’ї-роду, далі — на племінному, а потім — національному рівні. Кожна наступна структурна форма забезпечувала більшу гарантію збереження індивідуального життя, тому нація як найвища форма організації етнічно-споріднених людей є непроминальною сутністю.

Із властивості людини випромінювати електромагнітне поле сформувалося національне торсіонне інформаційне поле, в якому постійно перебуває кожен із членів нації. Саме у цьому полі відбувається підсвідома передача імпульсів, що без слів впливають на настрій і породжують добрі чи не добрі передчуття. Це поле взаємодіє зі сферою думки (ноосферою) і пов’язує живих із духом великих ( тобто енергетично потужних) пращурів.

Коли збирається докупи група людей більш-менш схожого настрою, то випромінювання кожного посилює випромінювання інших і вони разом утворюють спільне торсіонне поле, яке посилює початковий настрій кожного, передається людям нейтральним, захоплює їх і вводить у загальний настрій. Коли докупи збираються, як буває на мітингах, 20 — 50 тисяч осіб, торсіонне інформаційне поле набуває такої потужності, що навіть затягує в себе сторонніх людей. А коли збираються разом 50 — 70 тисяч, то енергетична сила торсіонного поля наповнює кожного таким могутнім зарядом, про який людина не може забути. Пригадуєте осінь 2004 року? Велелюдні мітинги на столичній Європейській площі в об’єднаному пориві любові до України й готовності до бою проти кучмівського режиму створили таке потужне інформаційне поле, що покривало всю Україну і під його впливом у віддалених районах українці з власної ініціативи наймали автобуси, одягалися в теплий зимовий одяг, брали з собою якісь харчі і їхали до столиці. А в столиці та її околицях жінки з власної ініціативи без найменших зовнішніх спонукань і оплати варили борщ і відрами носили на Хрещатик, київські Майдани та прилеглі вулиці годували мільйони, а часом і півтора мільйони людей з усіх куточків української землі.

З духу одиниць сформувався живий дух нації. Він настільки вищий, сильніший і прекрасніший за дух окремих одиниць, як пісня вища і прекрасніша за кожне окремо взяте слово.

Пригадуєте Motto Декалогу українського націоналіста: «Я дух одвічної стихії, що поставив тебе на грані двох світів будувати нове життя». На грані Європи і Азії. Як влучно визначено роль України у світі! І на початку ХХ століття я особливо яскраво відчуваю пророчий зміст Декалогового Motto (гасла). Підставою такого сподівання є український генетичний код та географічні терени України як порубіжжя європейської християнської цивілізації.

 

 

ДОСЬЄ

Левко́ Григо́рович Лук'я́ненко (*24 серпня 1928, с. Хрипівка, Городнянського району, Чернігівської області) — український політик та громадський діяч, народний депутат України. Багатолітній в'язень радянських тюрем і таборів. Письменник.


19.08.2011 1454 4
Коментарі (4)

Справедливий 2011.08.19, 15:58
Ех Левко, Левко Григоровичу. Юльку є за що судити, і Луценка є. Інша справа, що суд в нас вибірковий. А так, то і Юля, і Вітьок, той що Федорович і той, що Андрійович - всі-всі одного поля ягоди. Всі під стінку. Без суду. Особливо смішно дивитись на місцевих блазнів-сраколизів типу Романюка. Коротка в народу пам'ять. Була Юлька при владі? БУла! БУло краще? Ні! Ба, гірше, ніж, мабуть, тепер.
Да уж 2011.08.19, 22:15
пане Справедливий? І коли це юлбка була при "владі". Коли ющенко з кучмою робили все що їмзаманеться. МАбуть Ви ще дуже далека людина від політики. А тим більше так говорити про багаторічного вязня совєтско-гебістської системи. Може дискутувати. Але так, для годиться. Ви самі багато "воювали" за вільну Україну. Якщо так то де і коли? Дуже вдячний...
так так 2011.08.20, 00:46
то йому певно приснилось, що вона було прем'єром двічі. А що прем'єр? Нічого не може! А бідняжка так старались, так старалась.
Да уж 2011.08.20, 23:36
ще одному спеціаоісту в політиці привіт. А якіш все таки права вона тоді мала. І чи ви - люди-добрі неможете ніяк зрозуміти, що східна україна при владі так би мовити оранжевих просто ігнорувала і не платила податки, а також зарплати шахтарям і таке інше. Ну що ж ви так хлопці чи ви дівчата, чи просто якісь штрейкрехери. А взагалі то я за Левка Лукяненка ..... А ЮВ і ВЮ я зовсім не захищаю, а просто стараюсь якось це все привести до ладу."Чому так все сталось????" Це ж і нам питання.... Чи не так?????????????????
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1908
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3641
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3368
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415