Сімейні цінності

 

 

Брешуть, що сімейні цінності знецінюються, занепадають, ой як брешуть. На Заході, де батьки, заклопотані кар’єрними сходинками свого драбинного життя, не завше можуть викроїти часину для спілкування зі своїми дітьми та один з одним; де вуйко живе з вуйком чи тьотя з тьотьов  плюс всиновлений бахур; де дітвору дубасити ні про дупі, ні по писку суворо заборонено на рівні де-фактового законодавства, та й просто неприйнятно; де кожен член сім’ї уповноважений вибирати самостійно собі професію, житло і інші «екзистенціали» – так, шляк би їх трафив, біда з сімейними цінностями, ще не так давно іменованими «традиційні».

 

Та добре там, де нас нема чого жаліти. У нас власне. У нас сімейні цінності з роками тільки зміцнюються, утверджуються  в суспільстві, обростають металевими ланцюгами зеленіючі листочки генеалогічних древ замість прогнилих стовбурів, буремним цвітінням формується наочно нова традиці, маючи уявлення про осінь, як про трудівничий сад вічнозелених.  Матінка горою і  горою банкнот стоїть за свого любого синочка, який сп’яну на бентляку «панарошку» зносить пішоходів – отак потрібно діток захищати. Татко, коли йде працювати в державну канторку, ключ від приватної копілочки-сопілочки  передає не якимсь там чужоплемінним менеджерам штибу «тор» чи «medium», а рідним діточкам  звісно, якщо передчасно вмерла бабуся, а ті обов’язково йдуть по стезі батька вже чи потім, і своїм діткам… Все для сім’ї і нічого із сім’ї. І зазвичай в родині голова татусьо, а не мамуня. Буває в принципі, що й мамаша замість папаші, та все ж, погодьтеся, рідше. З таким підходом націю не витравити, адже, як сказав класик – «народ починається з родини», а народ то кістяк країни, це й без класиків всяких зрозуміло всякому. Ось що ми можемо і повинні протиставити аморальному, звироднілому Заходу, де все змістилося і перемішалося в сім’ї, а абстракції на кшталт «справедливість» і «свобода» деперсоналізували  істинний фаліцизм родинних стосунків!!!!!!! 

 

Нам не вистачає для повного щастя кількох речей ! Перша річ (регіональна): фаліцизмів замість галліцизмів.  Про це детальніше десь іншим разом.  Друга річ (вседержавна): традиціоналізація, себто введення в стійку сімейну традицію не лише турботи за членів сім’ї, як то ми розуміємо всі, але й блатняків-бентляків - працевлаштування   усіх-усіх на високі державні посади і відкриття пристойного бізнесу із безперешкодним веденням в подальшому, бо, без базара, майже всяка мамка за те, що її петрусь  на діскотівці набив гулю на голові павлуся, має змогу іменем У-країни виділити декілька банкнот у благодійний фонд  місцевого судді «Феміда для Аїда», та не всяка годна влаштувати синка чи доцю  на високу посаду. І третя річ (універсальна і така, що витікає з другої, охоплює дві попередні)  - усиновлення і удочеріння. Кого ? Ким ? Всього народу, всіх громадян і можна кількох нерезидентів – президентом України на п’ять років з правом передачі у родинну власність на неменший термін наступникові чи йому знов. 

 

Суспільство, побудоване за образом будинку сімейного типу, це буде не лише безпрецедентно і унікально на планеті Земля, але й ефективно і весело. Ми здружимося і породичаємося з мільйонами собі подібних і сотнями не собі подібних, це буде логічним апогеєм нації й народу і прикладом для наслідування всіма ренегатами-індивідуалами світу сього, адже, якщо все колись почалося із родини, племені, батька-вождя, то чому не може закінчитися багатомільйонним племенем і вождиком, чи розпочатися ?... А влада собі гарантує пожиттєве батьківство, бо, як відомо, батьків у нас не вибирають, або вибираються за родинним принципом – ну як нам не фемілізуватися, ну як нам не фемінізуватися!?!

 

Щоправда голові сім’ї прийдеться працювати відразу на кількох роботах( письменницькою роботою бідолашному займатися, окрім веденням державних справ), щоб забезпечити всіх старших і молодших дітей(старші – губернатори і всякі і не всякі мери), тому не наймолодшеньким доведеться помагати батькові, а решті чекати ласки і опіки від всіх сильно-зайнятих-старших і нарощувати комплекси молодших дітей за Адлером.

 

Тато – буде бити ременем по с*аці, бо – малі і неслухняні, та радій і зловтішайся, малечо, старших він б’є по  писку. А де мама ? А мама – сидить дома в чотирьох стінах. Вона теж покарана татом, він її не дозволяє виходити – попри те, що маленькі діти, більшість, любить природно більше мамів ніж татів. І як багатодітна сім’я ми вправі отримувати від світового банківського сімейства матеріальну допомогу. Тому, відтак з  надією братики і сестрички, треба не голосувати, а галасувати: вимагати, вимагати – влитися у велику  сім ‘ю. А для цього спершу створити бодай маленьку. 

 

 


28.04.2012 Яв Назар 3398 1
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466