Штучні ялинки: як вибрати Новорічне дерево?

Зрубані ялинки приносять людям усе більше клопоту, ніж радощів. Спочатку її треба знайти та привезти, встановити та прикрасити, а потім розібрати та вивезти, ще й прибравши хату від жовтих гілок. Впевнені, ця ситуація знайома кожному. Але ж не відмовлятися від різдвяного дерева, правда? Штучні литі ялинки — найкраща заміна зрубаним соснам: і природі не шкодять, і клопоту не завдають. Тож пропонуємо розібратися, як вибрати якісну пухнасту красуню.

Переваги штучних моделей

Щороку все більше людей свідомо відмовляються від придбання живого дерева. На це є купа причин:

  • сумнівне походження — ви не можете переконатися, що рослинність не була вирублена стихійно і без дозволу лісництва. Крім того, часто продавці не мають відповідних сертифікатів, тож неможливо бути впевненими, що сосни не оброблялися шкідливими хімікатами;
  • заощадження — штучна красуня вимагає одноразового капіталовкладення, але її вартість окупиться вже за 2-3 роки, а прослужить вона значно довше;
  • глобальний вплив — масова відмова від живих рослин призводить до зменшення вирубки лісів, а отже допомагає зберегти екологію.

Так, і досі є люди, які не вважають металеві конструкції якісною альтернативою. Комусь вони не пахнуть хвоєю, а комусь не подобається зовнішній вигляд. Але будемо чесними, сьогодні ці проблеми легко розв’язуються вибором будь-якої моделі дерева, яка тішитиме око, і використанням ароматичного спрею.

Які ялинки бувають?

Сьогодні на ринку можна знайти купу різноманітних моделей, які розрізняються не лише зовнішнім виглядом і кольором гілок. Тому насамперед треба визначитися, що саме вам до вподоби — сосна чи ялинка? Для першої моделі характерні підняті вгору гілки з довгими голками, а для другої — пірамідальна конструкція і короткі голки.

Також такі дерева розрізняють за конструкцією. Вони бувають двох видів: збірні та складні. Перший варіант збирається за принципом парасольки: яруси від нижнього до верхнього почергово монтуються на каркас.

Другий варіант встановлюється за допомогою шарнірів і спеціальних гачків для ярусів. Недоліком складної конструкції є те, що в разі неправильного монтування вона може розпастися.

Також виділяють два різновиди за типом голок:

  • литі — для виготовлення використовується волосінь. Кожну гілку відливають у спеціальній формі, що надає дереву більш природного виду;
  • плівкові — основою для гілок слугує металевий каркас, а самі голки виготовлені з полівінілхлориду.

Безперечно, литі моделі більш міцні та вогнетривкі. Крім того, зовні їх важко відрізнити від натуральної сосни.

Вибираємо різдвяне дерево: основні критерії

Коли ви визначилися з типом штучної ялинки, залишається оцінити варіанти за кількома критеріями. Спеціалісти радять зважати на:

  • розмір. Заздалегідь оцініть місце, де плануєте розмістити дерево, а також продумайте, як зберігатимете її в міжсезоння. Для невеликих квартир краще підійдуть конструкції до 1,5 метри, а для приватних будинків можна обрати навіть 3-метрову красуню;
  • матеріал та якість. Вони впливають не лише на термін використання, а й на безпеку для родини. Важливо, щоб у виготовленні аксесуару не використовувалися формальдегіди, різноманітні смоли, ацетон та інші шкідливі речовини. Визначити їх можна самостійно. Для цього понюхайте виріб: запах має бути відсутнім;
  • фурнітура. Вона має бути якісною і надійно скріплювати та утримувати конструкцію. Звертайте увагу на підставку, особливо якщо вдома є маленькі діти чи тварини;
  • колір. Це вже суто естетичне питання, тому варто орієнтуватися на власні уподобання. Сьогодні можна знайти світло-зелені, яскраві та темно-зелені, білі чи навіть блакитні моделі;
  • країна виробництва. Краще зупинитися на продукції, виробленій в США, Німеччині, Бельгії, Англії чи Україні. Відмовтеся від вибору бюджетних дерев з Китаю, Тайвані чи В’єтнаму.

Святковий настрій на Різдво створюють не тільки рідні люди, а й красуня-ялинка. Краще вибрати штучне дерево, яке прослужить вам довго і збереже ліс від вирубки.

Стаття створена за матеріалами сайту Zakupka.com.

Партнерський матеріал


23.11.2020 1339
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455