Цьогоріч з першого листопада в Івано-Франківській області розпочинається осінньо-зимова заборона лову риби, добування водних біоресурсів на зимувальних ямах.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Івано-Франківській області.
До речі, триватиме така заборона до закінчення зимового періоду 2021-2022 років.
«Під час зимового періоду риба концентрується в так званих зимувальних ямах – місцях із значною глибиною, де природою створюються найсприятливіші умови для зимівлі: навіть в найлютіші морози температура води становить чотири градуси за Цельсієм, що вберігає гідробіонтів від замерзання», - йдеться в дописі.
Для збереження водних біоресурсів у зимовий період, забезпечення охорони місць зимівлі риби Івано-Франківський рибоохоронний патруль видав наказ від 25 жовтня 2021 року № 65 «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах».
В документі визначили перелік зимувальних ям на водних об’єктах Івано-Франківської області на осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Крім того, створили карту зимувальних ям (де забороняється рибальство).
За добування риби, інших водних біоресурсів на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф до 170 грн).
Якщо такий вилов здійснюватиметься забороненими знаряддями лову – покарання відбуватиметься за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф до 680 грн).
Крім штрафу за незаконне рибальство нараховуватимуться збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру. Звертаємо увагу, що розмір такс для нарахування збитків збільшили в десятки разів, нові такси набули чинності з 12 жовтня цього року.
Наприклад:
- сом – 5117 грн
- сазан – 3706 грн
- судак – 3587 грн
- щука – 3468 грн
- рак – 3332 грн
- окунь – 3162 грн
- білизна та лящ – по 1649 грн
- головень та лин – по 1598 грн
- карась та рибець – по 1581 грн
- бичок, клепець, краснопірка, плітка та плоскирка – по 1564 грн
- верховодка – 85 грн
- в'юн – 68 грн
- йорж та пічкур – по 51 грн тощо.
Залежно від розмірів завданих збитків, характеру і знарядь вчинення правопорушення за незаконну риболовлю може бути й кримінальна відповідальність. Відповідно до статті передбачили накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 85 000 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до трьох років.
Зазначаємо, що в Івано-Франківському рибоохоронному патрулі працює цілодобова телефонна «гаряча лінія»: (097) 392-72-80.
«Закликаємо громадян невідкладно повідомляти за цим номером достовірну інформацію про браконьєрство, продаж заборонених знарядь лову і незаконний збут водних біоресурсів для вжиття Івано-Франківським рибоохоронним патрулем заходів реагування», - нагадують в повідомленні.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Виловив понад 60 особин. В Івано-Франківську спіймали браконьєра (ФОТОФАКТ)